Otočený semenník

Príspevok v téme: Otočený semenník
Jano555

zdravím, mám taký problém, jeden semenník mám vyklonený z tej klasickej polohy čiže je nejak čudne uložený a neviem čo s tým, chcel by som sa spýtať čo by ste mi odporučili či sa dá do pôvodnej polohy alebo čo...bolieť ma to nebolí len občas - ale skôr to je len taký zvláštny pocit nie bolesť a ani žiadne iné zmeny som nespozoroval snáď ešte aj to že aj cievy ktoré z neho vychádzajú tak sú tiež nejako poprehadzované...za reakcie ďakujem

Makiavelli

Fuha, tak toto by mohli byt viacere priciny.
Bud su cievy ci samotne semenniky nejak zdurene a su tam bloky alebo cysty, alebo ide o torziu.
Ak by to ale bola torzia /pretocenie a priskrtenie semennika/, v tomto case uz by davno odumrel a to by si iste poznal sam.
Podrobne o torzii tu
vimax.sk

Martiinka2

Ahoj, všechno je v pořádku. Varlata jsou v sourku uloženy každé jinak vysoko, zpravidla levé varle se nachází níže než pravé. Je to z anatomickeho hlediska úplně v pořádku. Pokud tě ještě něco zajímá klidně piš na email martiinka2@seznam.cz

Simo577

Dobrí deň mám 13 rokov a neviem či je normálne keď mám jeden semeník vyššie ako druhý a stále sa mi hýbu neviete či to tak má byť?

Precoja

Čaute, mam 13 rokov a bobolieva ma pravý semenník a keď sedím tak ho mam trochu otočený ale druhý je v pohode prosím pomoc. (ďakujem)

Dominik09

Čaute, mám ešte len 12. Jedno vajce a mám o dosť nišie ako to druhé konkrétne ľavé. A stále boly už je to tak asi 4 deň, a najhoršie je to v škole lebo keď sedím tak je to peklo. Prosím poraďte mi.

xxxxx

caute mam nieco podbne mne sa semenik pravidelne otaca o 180stupnov dozadu ale vecsinou sa mi vrati spetale nic ma neboli ani nic divne necitim mam len 15 a uz mam taketo problemy :((

Paty76

Asi som jedina zena, ktora sa zapoji do vsej diskusie, no pisem koli tomu aby ste neodkladali navstevu urologa ked mate bolesti. Bolest je symptom ktory ma doviset pacienta k lekarovi..nie je cas na hanbit sa. Som sestricka Magistra studovala som 5 rokov Osetrovatelstvo a aj tak som nezabranila strate semennika u mojho 6 rocneho syna. Je tyzden po oeracii a nanestastie sa nam to stalo na dovolenke v Bulharsku. Dostal velke bolesti do laveho semennika ktore trvali asi pol hodinu. Potom boli uz len bolesti na dotyk, no bolest sa sirila do brucha. V sanitke mu bolo aj zle od zaludka a neskor v nemocnici po vysetreni urologom aj zvracal. Bohuzial urolog bol zavolany z domu a velmi rychlo stanovil diagnozu torsia apendix testes a nasadil antibiotika. Vraj len apendix bol otoceny a nebola nutna operacia. Ostali sme na 24 h na pozorovani a rano opat traja urologovia potvrdili ze nejde o torsiu testes. Po 24 hodinach sme sli na hotel, no rano mu to zacalo puchnut a cerveniet a dostal aj teplotu vecer uz 39 st.C. Nas druhy den ho operovali no bolo uz neskoro. Po 6 h je uz stale neskoro a bolest moze byt uz len na pohmat:-(

pukes007

Bohužiaľ som sa stretol s touto diagnózou (torsia testis). Najprv ma to tak pobolievalo, ale to prešlo. Raz ráno som vstal z postele a jeden semennik ma strašne bolel. Niečo ako ked vás niekto nakope do gulí len tá strašná bolesť trvá niekoľko hodín. Myslel som, že asi idem skapať a že to prejde samo :) , ale keď som po asi 5 hodinách dostal teplotu a závraty a šialená bolesť sa začala rozširovať kadetade do brucha tak som sadol do auta a letel na pohotovsť. Stade na CP a stade na chirurgiu, ihneď operácia v celkovej anestéze. Našťastie mi semenník zachránili šikovní doktori. Odvtedy som nikdy s tým problém nemal. Neprajem to nikomu, tá bolesť je čisté peklo!

falip

ja mam nieco podobne ako pise jano555 ... proste lavy semennik je v inej polohe ako pravy a nadsemennik co ma byt vzadu mam vpredu ... nechapem ako sa pretocil

leo

a ty mas tiež ten isty problem?ako dlho to mas?ja tiež velmi necem ist za obvodnou,ale zatial to netrwa dlho a mozno tajne dufam že to prejde,ale ak to neprejde idem hned za doktorkou.zaujimalo by ma ako dopadne resp. dopadol jano