Rodil niekto s epiduralkou?

diana123456

Mam termin 13.1. A chcela som sa opytat ci je ozaj ovela lepsie rodit s epidural iniekciou pls potrebujem to vediet

janet t

ja som rodila dve deti.prve s epiduralkou...sice trvla porod 14 hodin..ale epiduralku vrelo odporucujem..necitila som nic..druhe islo na svet velmi rychlo za hodinu som porodila..ale som povedala ze nikdy viac !to sa neda vobec porovnat...ked mi povedali ze DR nepride ze je na sale..ze nebudem mat epiduralku..som myslela ze sa rozrevem.je to obrovska bolest...ak mozem poradit,,epiduralku na 100 %

megy10

matiske a to pred porodom ti ju nedopichli :-X mne ju dopichli este aj po porode. a necitila som nic len tlaky do zadku. akoze netvrdim, ze nic citila som ako hlava ide vonku cely priebeh, ale bez bolesti :-)))

matisek111

ahojte,ja som rodila tiez s epiduralkou,lenze ma nehali cakat v bolestiach pretoze mali len jedneho anesteziologistu,takze som si musela pockat v tycht najhroznejsich bolestiach,ale potom to doslo a dali mi ju,mne sa tak uvolnilo,prava strana nohy po zadok mi strpla a bolo dobre konecne som si mohla este na posledne hodiny pospat,ale ked doslo na to ze mala sa tlaci von tak mi bolo tak akokeby mi tu epiduralku ani nedali,dost silne bolesti a vsetko som citila,cize ta epiduralka je iba na zmiernenie bolesti pocas kontrakcii,takze na velke nic :)))

ahoj123

pocity inych neviem posudit,ale svoje viem naisto ,ze prave to,ze som porodila bez akehokolvek zasahu,proste odtrpela som si vsetko,teda aj tie hodiny bolesti,prave preto som bola taka hrda,po porode vsetka bolest zmizne a zabudnes...pozeravam taky program na americkej tv,o porodoch,a tie Americanky len zacitia bolest a uz pytaju lieky,ach jaj je to nesympaticke...ale je pravda ze epi ulahci zene porod...ale to si dobre napisala ze ju musia spravne pichnut a v spravnu dobu....lebo je vela zien,ktorym epi porod skomplikoval,ba ohrozila plod,prave preto,ze necitili kontrakcie,ale to uz musi anesteziolog vediet kedy pichnut,aby sa predislo neprijemnostiam...ja som manzelovi vravela,ze uz nemam odvahu rodit bez epi,ale mam trochu aj z toho strach,tak neviem,neviem sa rozhodnut,ale nastastie este mam cas :)

Adiemus

a myslis, ze tie ktore rodili s epi, taky pocit nemali? lebo po porode asi to boli, preto mali take ksichty, ale aspon sa neskerili pocas kontrakcii a este tolko hodin ako ty, epi musi byt aj dobre zavedena a musi ti ju spravit aj dobry anesteziolog nie amater, pocula som aj pripady kde dali epi a nezabrala, lebo bola zle vpichnuta, ja som do 10 minut necitila ziadne hnusne neznesitelne krce, aj tlacit som vedela kedy som mala, lebo tlaky do zadku budes citit.

ahoj123

adiemus: ja som videla tie ksichty báb ktoré rodili s epidurálkou po pôrode,a veru boli to otrávené ksichty :-)),neviem prečo,ved necitili bolest... ja som rodila prirodzene bez chémie a ukrutne to síce bolelo dlhé hodiny,ale ten pocit ked máš po tom je nenahraditeľný :-)) bola som na seba nesmierne hrdá....ale teraz pri druhom už aj ja zvažujem epi :-P ...ajked chcem co najviac info o moznych rizikach...

janee j

Hm, ten clanok bol dost divny. Taky radikalny. Napad rodit iba za pritomnosti partnera? Ved uz starocia sa rodi aspon za pritomnosti porodnej baby. Porody doma sa vykonavaju bezne v zahranici, ale vzdy za asistencie porodnej asistenstky a detskej sestry. Samozrejme ambulancia caka za rohom v pripade komplikacii. Idea rodit prirodze, doma je sice pekna, ale ani to sa nezaobide bez lekarov. Kam inam sa obratit ak nie je nieco v poriadku? A ze to sa moze stat velmi jednoducho a je uplne jedno ako nas priroda k tomu vybavila. Nieco na lekarskej asistencii asi bude, kedze umrtnost rodiciek a deti klesla o vyse 90 %. Ja este niesom rozhodnuta medzi porodom do vody alebo s epi. Rozhodne sa vsak spolieham na odbornost a pomoc lekara.

janee j

Hm, ten clanok bol dost divny. Taky radikalny. Napad rodit iba za pritomnosti partnera? Ved uz starocia sa rodi aspon za pritomnosti porodnej baby. Porody doma sa vykonavaju bezne v zahranici, ale vzdy za asistencie porodnej asistenstky a detskej sestry. Samozrejme ambulancia caka za rohom v pripade komplikacii. Idea rodit prirodze, doma je sice pekna, ale ani to sa nezaobide bez lekarov. Kam inam sa obratit ak nie je nieco v poriadku? A ze to sa moze stat velmi jednoducho a je uplne jedno ako nas priroda k tomu vybavila. Nieco na lekarskej asistencii asi bude, kedze umrtnost rodiciek a deti klesla o vyse 90 %. Ja este niesom rozhodnuta medzi porodom do vody alebo s epi. Rozhodne sa vsak spolieham na odbornost a pomoc lekara.