Rodil niekto s epiduralkou?

zuzula12

Jancecka, kedy mas termin? Ja mam koniec septembra, zda sa, ze budeme rodit v ten isty mesiac ... A bolesti sa az tak neboj, teraz uz lekari riesia, aby zena rodila v pohodli. Pre istotu si zajednaj anesteziologa a ked sa to nebude dat vydrzat, daj si epiduralku. Uvidis, potom si babatko tie prve dni lepsie uzijes...

jancecka

ahojte, ja som v 16 tt a tiež by som rada rodila prirodzene, avšak akonáhle príde bolesť zabúdam na prírodu a chcem len lieky a lieky D: takže neviem ako to nakoniec dopadne, neodsudzujem to, je to však moje prvé dieťatko a rada by som si vychutnala aj pôrod :D

Zasja

fuuha , dakujem za odpovede a rady ...
Po docitani mam este vacsi strach :D ano viem asi prehanam ale priznam sa hrozne sa bojim porodu a som len na zaciatku tehotenstva dokonca uvazujem o cisarskom reze ... pocula som ze je to v podstate operacia pri ktorej sa rano pride do nemocnice aj ked nie su bolesti v podstate na termin tak neviem ...no vraj je to zle,strasne a neviem co takto rodit hmmm ale myslim ze milion zien rodi aj takto ... co si o tom myslite ?

ahoj123

aj ja som len v 14 tyzdni,takze je cas na rozmyslanie :) ako som pisala,prvy porod som si odtrpela uplne prirodzene bez epiduralky,rodila som 24 hodin,celu noc som nespala od bolesti a rano sa maly narodil,bolo to dost tazke,ale ked bolo po,bol to nadherny pocit,neopisatelny,ze som si presla vsetkymi fazami porodu,hlavne tie bolesti uplne prirodzene bez utisujucich prostriedkov,bola som na seba nesmierne hrda...fakt aj ja si myslim ze aspon raz by to zena mala zazit,je to krasne,samozrejme ked nie su ine komplikacie....ale ja mam po prvom porode taky strach z bolesti,ze teraz by som si ju asi radsej dala :-) ale zase kazda zena ma iny porod,co sa tyka bolesti,trvania a tak...uvidim

zuzula12

Ahojte ... ja cakam uz svoje tretie a preve dve som mala s epidualkou. Rodila som v zahranici, kde to bolo uplne normalne. Pri prvom dietati som prisla do nemocnice s kontrakciami kazdu minutu a takymi silnym, ze presahovali papier grafu, ktory ich zaznamenaval. Chcela som ist prirodzene, ale po hodine bolestiach som zacala odpadavat a vobec som sa neotvarala. Kedze mi lekar povedal, ze rodit budem asi az o 7 hodin, nechala som si pichnut epi. Nepamatam si ziadne znecitlivenie, nic, ziadne problemy. Po otvoreni mi pichli injekciu, aby som citila kontrakcie a dcerka bola von hned. Pri synovi som nevahala a dala si epi hned. Vyhodou je, ze nie ste po porode vycerpana, ja som den po porode syna uz dcerke doma varila kasu a prala pradlo ...

Teraz pravdepodobne tiez pojdem na epi, mam trosku problem verit slovenskemu zdravotnictvu, hlavne u nas v malom meste, ale najdem si nejakeho odbornika

Este odkaz pre USIKO - moje deti sa uplne vymykaju studie, o ktorej si pisala. Su o prave neskutocne kludne deti, tore posadis a dve hodiny si kreslia. Teraz maju 8 a 6 rokov....

A-Z

Cakam babatko, som pribl. v polovici tehotenstva, a zatial nie som na 100% rozhodnuta. No rada by som rodila prirodzene, bez epiduralky, a to cisto z prozaickeho dovodu :), jednoducho si cely porod uzit a prezit "naturalne". Jedine, ak by mi porodnik doporucil vzhladom na priebeh tehotenstva alebo z ineho hladiska epiduralku, tak posluchnem :). V zadade nemam nic proti.

usiko

som tehotna a myslim ze budem rodit bez nej......nemyslim, ze je to prirodzene a okrem toho som citala jednu studiu, ktora potvrdila, ze deti porodene s epiduralkou maju vacsiu sancu byt hyperaktivne, neviem s cim to suvisi, ale bola to vazna studia....okrem toho, bojim sa toho, ze udem mat necitlive od pasa dole...neviem.....myslim si, ze zena by si to mala odrodit prirodzene.....moj nazor

megy10

ahoj, ja som rodila s epi, prisla som do porodnice s bolestami, pichnu ti ju ked si otvorena najviac na 4cm viac, nie, musi byt aj dory anestezilog, mne to pichli a o 10 minut nesmierna ulava, super, nic som necitila len slabe tlaky do zadku a kazdu hodinku mi ju dopichli aj pred tlacenim mi ju dopichli cize som citila vzdy len tlaky do zadku, aj ked ma uz zasili tiez mi ju dopichli.