Šaratica (zapcha a kozne problemy)

Príspevok v téme: Šaratica (zapcha a kozne problemy)
skelet

Ako dlho sa odporuca uzivat šaraticu? - na zachu resp. na kozne problemy. Zevraj to nie je navykove prehanadlo ako list senny a gutalax, ale pocula som, ze ani dlhodobe uzivanie tejto mineralnej vody nie je dobre. trpim zapchou, zrejme chronickou, psyllium nepomaha, ani slivky lan a podobne veci. teraz to skusam so šaraticou ale neviem dokedy ju smiem uzivat... poradte ak viete, dakujem.

skelet

saraticu som skusila len pred par dnami. zatial je to ok (ale napr. den ked som si ju nedala tak zase nic). okrem toho minuly tyzden som mala statnicu, no a z tremy ma trosku prehnalo :) - sorry za podrobnosti :) len tym chcem povedat, ze teraz sama neviem ci mi pomohla sratica alebo len ten stres, asi jedno s druhym. RNG niekde pisal tusim, ze taketo mineralne vody sa tiez nesmu dlhodobo uzivat, a to prave neviem, ze dokedy teda ano... ja si ju davam len za pohar, lebo ak naraz vela tak to ta uplne prezenie, ja by som radsej chcela aby si moj organizmus privykol na kazdodenne vyprazdnovanie... tak uvidime... inak vy nemate problemy aj z kozou? akne alebo nieco take?

169/69

Ahojte
ja mám tiež problém ako vy.Tiež skúšam psyllium,už ho beriem asi tretí týždeň dva krát denne a nič.Pomohol mi senný list ale tie kŕče... To radšej kašlem na to.Tiež som skúšala dufalac,ten sa môže brať neobmedzene ale tiež pomohol len na pár dní.
Práve som tu niekde čítala že existuje psyllium plus tak asi skúsim ten.

muc

zdravim Ta,
ja mam tiez neskutocny proble s vyprazdnovanim. uz som zufala. psylium moze uzivat kolko len chcem a NIC!!! saraticu som neskusala, ale pocula som, ze sa ma pit vo vacsom mnozstve denne. teda ze nestaci iba za pohar. no a nakolko ide o prirodnu vodumyslim, ze uzivanie nie je obmedzene a negativny vplyv pri dlhodobom uzivani by nemal byt.
tebe saratica pomaha?