student/urad prace

Príspevok v téme: student/urad prace
cookieza

Mam 21r. na univerzite som podal ziadost o ukoncenie studia (prisla mi odpoved ze som ukoncil studium + papiere) ale vraj na urade prace nemam narok na podporu, do 25 roku vraj zivia rodicia. Tak chcem vediet ci nahodou statut \"student\" neplati az do septembra? cize by som mal asi lepsie keby dostavali rodicia aspon prispevok.
Dakujem

katka...

Ak mas menej ako 25, hmotnu nudzu nedostanes. Takze skus si najst pracu, brigadu, alebo mas narok na absolventsku prax, ak si vedeny na Urade prace.

dobra vila

Samozrejme, ze ten "status" neplati... Ved si ukoncil studium a uz nie si studentom vysokej skoly, tympadom prispevok na teba uz dostavat nebudu, kedze si dobrovolne/nedobrovolne nezamestnany a mal by si pracovat. Ach jaj, neviem, ci si spravil spravne, ukoncit skolu bez prace, hlavne v dnesnej dobe, ked si pracu najdes fakt s brutalnymi tazkostami... radsej si mal makat na vyske, alebo sa pozviechaj co najskor a zacni pracovat, drzim palce.
S tou podporou mas pravdu... iba nad 25 rokov, to sa tyka aj hmotnej nudze, socialneho... pre nich by clovek aj skapat mohol, ked mas pod 25, mozes si piskat... Otras tento system, to ti rodicia tie nezamestnane deti fakt musia zivit, ved ani tie nemaju na vyber, ked nemaju pracu, super, nie? tak vela stastia