Trápenie s jedlom

Príspevok v téme: Trápenie s jedlom
tinka86

ahojte,
chcela by som vás poprosiť o radu. Už dlhšiu dobu trpim prejedaním. Môj problém je, že sa snažím stravovať zdravo, ale akonahále si dám niečo iné ako mám naplanánované alebo niečo take, čo je "nezdravé" zrazu ma prepadne pocit, že už som aj tak pokazila a potom jem všetko čo by som za iných okolností nedalo do úst v takých množstvách, že inak by som to mala na týždeň.Všetci v mojom okolí si myslia, že ako zdravo sa stravujem a je to moje tajomstvo. Mam z toho strašne depresie a už strašne dlho sa snažím z toho dostať, ale nedarí sa mi. Dajte mi niekto nejakú radu, kto mal podobný problém. Snažím mať môj jedálníček naplánovaný v pravidelných intervaloch, zdravý, ale potom príde taký zlom, že však len trošku, a už to ide. Pomôžte mi, ja už vážne nevládzem.

Sonis

Lilly - Rozhodne áno. Ak sa chceš týchto problémov zbaviť je dobré ísť k psychológovi a ak to nevýjde u neho tak budeš mať aspon ten dobrý pocit, že si to skúsila. Že si niečo začala pre seba robiť. Blížiť sa k svojmu cieľu. Ale človek musí sám chcieť, nik ho nedonúti. Tak isto ako keď je alkoholik. Ak sa sám nechce zbaviť svojej závislosti, že to urobí len pre seba tak to nemá zmysel. Psychika zohráva veľkú úlohu.

sju-zn

Lilly2
presne ako keby som o sebe citala, uplne uplne. aj ja poznam vsetky dristy ohladom zdraveho stravovania, cvicenia a pod, ale ked to na mna pride, tak proste ZERIEM:((
prepac, ze sa pytam, ale ako si sa prejedla? co si jedla? mohli by sme si pisat aj inde..

Lilly2

ahoj tinka, tak sme sa stretli aj tu na tejto teme. Asi mame veru riadny problem. Mohla by si mi povedat odkial si. Teraz tu sedim pri PC a boli ma brucho, bo som sa ZASE prejedla. Ja mam toho vela nastudovane. Viem ako sa mam stravovat, co mam jest, kedy, kolko a podobne. Cvicenie tak isto. (Nehovorim, ze viem uplne vsetko, to nie). Ale niekde je ten problem a to je v mojej psychike. Od kedy som mala problem s anorexiou, tak sa to so mnou taha. Par dni sa drzim, vsetko ide super, no vecer sa dokazem vzdy prejest. A to ani hladna nie som. Viem, ze mam psychicky problem. Aj chcem ist k psychologicke, no neviem, ci mi to pomoze. Mam slabu pevnu volu. Neverim si. Vela citam, viem, ze ak budem nieco velmi chciet a budem tomu verit, tak sa to stane, no ja si uz neverim. Baby myslite, ze mi psycholog pomoze???

Sonis

Karin- raňajky sú dôležitou súčasťou jedla počas dňa, ale to sama vieš. :) Veľa ľudí neraňajkuje, pretože im nechutí a potom sa najedia večer a to je tá chyba. Raňajky by mali byť najbohatšie jedlo, lebo počas dňa ty tie kalórie vychodíša tým pádom stratíš.

Tinka- Niekomu pomáha keď si počíta kalórie, ak sa sám nevie obmedzovať, tak ho budú obmedzovať kalórie.

Karina

Ono je podla mna najvacsi problem v nevyvazenosti stravy... Ja som sa asi tak od maja minuleho roku naucila neranajkovat.. Najprv som nemala cas, potom uz ani chut a potom to uz bol zvyk - jednoducho som nebola rano hladna... No a nasledne sa mi to vacsinou vzdycky vratilo vecer - cokoladka sem, kolacik tam, chlebik s lekvarom atd... Ale v relativne velkych mnozstvach, to na tom bolo najhorsie... Posledne dni som sa donutila znova sa naucit ranajkovat - kombinujem 40g cistych ovsenych vlociek, sojove mlieko a hrst orechov a div sa svete, vecer uz nemam vobec chute na sladke ani na nic ine...

Sonis

Každého raz prepadne zlom prejedať sa a to je to najhoršie.
hysterka má pravdu, viacej pi vždy pred jedením si nalej pohár vody alebo dva poháre čistej, ešte raz opakujem čistej vody! Niekedy sa totiž stáva, hlad sa mýli so smedom. Takže keď ťa prepadnu chuť na jedlo, skús si naliať pohár, dva alebo aj tri poháre čistej vody a hlad ťa prejde.
Ja to tak robím a funguje to :)

usiko

no, toto som robievala asi 2 roky dozadu, trvalo to takych dobrych mozno aj 8 rokov. Jedla som cez tyzden zdravo a sobotu som si dala nieco "zle'...a skoncilo to napr. 11 kremesmi, alebo 4 balikmi bebe keksov, alebo 1 cokoladou a pizzou, 12 zmrzlinami a tak...do prasknutia......

...ale ako sa tak pozeram spat, neviem, ako som sa toho zbavila...kvoli niecomu som zacala jest pomenej a schudla som par kil, upravil sa mi vztah s priatelom /cize som sa ukludnila trocha/ a uz som nepotrebovala zrat ako sprosta /sorry ale taka som bola/....nejako som sa vnutorne ukludnila......jojna este jedna vec mi pomohla: napadlo mi, ze to prezieranie mam z deficitu sladkeho pocas tyzdna a asi to tak aj bolo, tak som si nakupila 10 kvalitnych cokolad /80 -90 percent kakaa/ a dala som si kazdy den nalacno v priebehu dna jeden pasik /u tych cokolad je jeden pasik siroky, takze stacilo mi/....tychto cokolad vela nezjete a mate pokryte chute na sledke kazdy de. Takisto, nepriberiete, leboich jete malo, a tym padom vas prejde chut sa prezierat v ten 'nezdravy ' den, lebo to nebudete potrebovat.....skuste to tak....

tinka86

aká som rada, že v tom nie som sama. Baby ako si poradíme, aby sme sa z toho dostali?
Ved tak strasne chcem normálne žiť a tešiť sa zo života

A4

ak je dietny system prilis prisny, telo si samo vyziada, co potrebuje. Organizmus je mudry a jednoducho nechce hladovat. Ak mu pravidelne davate malo alebo jednostrannej potravy, spomali sa vam travenie a organizmus si aj z toho mala uklada tukove zasoby. Funguje u neho nudzovy rezim potrebny na zachovanie prezitia a tazkych casoch. Akonahle zacnete normalne jest, postupne sa vam metabolizmus opet zrychli a telo si uz nebude musiet ukladat zasoby, teda bude chudnut.... To je vysvetlenie poho, preco ti, ktori jedia normalne, nepriberaju, a preco diety nefunguju. Tiez som niekedy dietovala a dlho mi trvalo, kym som cely ten princip pochopila, aj kym som nasla odvahu s dietami prestat

sju-zn

ahoj, ako keby som citala o sebe, doslova. uplne ako ja!! a ani ja si uz so sebou neviem dat rady, jeden den, jem vlocky, ovocie, zeleninu, ovladam sa a na druhy den sa prezeriem ako prasa, piate cez deviate, slane, sladke, ked nieco tak nadherne vonia, musim si dat, aj ked je to dost nezdrave (napr. vcera cerstva zemlovka:( )
a aj o mne si vsetci myslia, ako zdravo jem, lebo ma vidia jest len tie vlocky. a prepchavam sa casto aj vtedy, ked ma nieco nastve, napriklad ked sa nasi hadaju:(( ja neviem preco, ale z toho mam take depky, ze sa musim prejest:(
mohli by sme si teda pomoct navzajom a nejako sa podporovat, kontrolovat sa a povzbudzovaat!!:) od dnes! co poviete? zvladneme to?