EFT - Energetic freedom technologies

Príspevok v téme: EFT - Energetic freedom technologies
Aduškaaa

Dobrý večer....už dávnejšie som narazila na túto novú, liečebnú metódu, ktorá u nás ešte veľmi nie je zaužívaná...je to energetická psychológia a lieči všetky psychické i fyzické problémy...vraj.....máte s EFT niekto osobné skúsenosti? Vyzerá to byť super, je to lákavé a vraj to účinkuje na všetko, jednoducho život s EFT je jednička!....pre tých, ktorí o tom nevedia www.eft.cz

laura11

polo11-velmi ma zaujal tvoj pribeh ktory je podobny mojmu. Tiez som vyskusala vsetko mozne a zatial nic nezabralo. Preto by som bola velmi rada, keby si mi poslal svoj mail. Dakujem

polo11

Rozhodol som sa napisat svoj nazor na liecenie psychickych poruch nielen metodou EFT, ale aj inymi alternativnymi metodami, nakolko som sa tymito vecami zaoberal zhruba 5 rokov a skutocne som si odzil svoje...
Aby to nebolo zdlhave, budem sa snazit byt rychly.

V detstve som bol velmi hanblivy, co po niekolkych zivotnych sklamaniach som si vytvoril silnejsiu socialnu fobiu. Rozpraval som sa iba s par priatelmi, mal som strach oslovovat neznamych ludi,bal som sa zosmiesnenia, citil som sa pri neznamych zle a mal som obrovsky strach z konfliktov s ludmi. Na strednej skole som chodieval ku psychologicke 2 roky , rozpraval som jej , ako citim vkuse nervozitu , nepokoj, robili sme rozne vizualizacne metody, vysledok 0 bodov. V 22 rokoch som sa sklamal v laske, co ma zlozilo a spadol som do extremnych depresii, extremnych uzkosti , a silnej socialnej fobie a roznych nenavistnych obsesii. Mal som problem prechadzat okolo ludi , mal som sialene uzkosti bolesti brucha , tlaky v hlave a mnoho inych.
Zacal som sa zaoberat roznymi alternativnymi metodami ,vizualizaciami , objavil som \\\\\\\\\\\\\\\"zakon\\\\\\\\\\\\\\\" pritazlivosti \\\\\\\\\\\\\\\"secret \\\\\\\\\\\\\\\" predstavoval som si nezmysli apod. Nepomohlo... Potom som nahodou objavil EFT , zacal som to praktizovat a citil som sa odrazu lepsie , aj ked iba docasne. Zacal som \\\\\\\\\\\\\\\"tukat\\\\\\\\\\\\\\\" 5 hodin denne s tym, ze onedlho sa vyliecim. Isiel som na kurz, najprv do blavy , potom prahy , stal som sa \\\\\\\\\\\\\\\"advanced practitioner\\\\\\\\\\\\\\\".Aj ked mi bolo o cosi lepsie , dokazal som sa prihovorit cudzim ludom, ale stale mi bolo zle. Potom som presedlal na dalsie metody , reconnective healing a mnoho inych . Na liecitelske kurzy a rozne individualne metody ako one brain, regresna terapia, hypnoza a mnoho inych som minul okolo 2,5 tisic eur.Chcel som sa z toho dostat sam... Trvalo to roky asi 3 roky , kym som skoncil na psychiatrii s tym , ze neviem sa spravat ako chcem ... ze sice som sa \\\\\\\\\\\\\\\"vyliecil\\\\\\\\\\\\\\\" zo socio fobie , ale som introvert a stale sa citim zle medzi ludmi. Zacal som brat psychiatricke lieky (nebol som tym vobec nadseny),rozpraval som tam, ako mi tieto metody neskutocne pomohli, no stale som citil silne uzkosti.Kedze som si presiel asi 15 alternativnymi metodami, ked som volal zene co robila SRT (s minulymi zivotmi) tam bol problem, ked to bolo s inym , inde bol problem, presiel som si ducharceniami a inymi nezmyslami pochopil som, kym som si uvedomil, ze niektore metody su velmi podobne eft , ale netuka sa na \\\\\\\\\\\\\\\"meridiany\\\\\\\\\\\\\\\" iba sa precituje negativna udalost, kym neoslabne.

Lieky som napokon vysadil, kedze mi nepomahali a moj stav sa nezlepsoval a hladal som dalej. Skusil som dalsie metody psychoterapiu, opat eft atd. Stale som maval stavy silnych uzkosti, tazkych obsesii, silnych panickych uzkosti apod. Skusil som rozne detoxy, vitaminove megaliecby atd. efekt nulovy.

Nakoniec som \\\\\\\\\\\\\\\"pokusne\\\\\\\\\\\\\\\" skoncil na antipsychotikach od psychiatra. Zacal som sa citit ovela lepsie, prestal som rozmyslat tak negativne. Teraz ich berem takmer rok, fungujem uplne rovnako ako predtym , no je mi ovela ovela lepsie, lepsie ako vsetkych 5000 terapii, ktorymi som si presiel. Stale to sice nie je idealne , niekedy je to horsie, no neda sa to porovnat.

Neskor som sa docital, ze prezivanie negativnych udalosti nebol genialny objav tvorcu EFT , ale objavil sa uz pred 100 vkami rokov najnznamejsim psychiatrom Sigmundom Freudom. Lenze tato metoda, veriaca v objaveni korena a zmiznutia daneho problemu sa ukazala ako malo ucinna.

Aby som to zhrnul. V pripade, ze mate male problemiky, skuste eft alebo inu metodu, ktora inak nie je ziaden zazrak. Ak mate tazke psychicke problemy, skuste par tyzdnov tiez , no neminajte za nezmysli kurzy, blbosti, pretoze NEEXISTUJE ZIADNA ENERGIA, ZIADNA ENERGETICKA PSYCHOLOGIA. Psychicke poruchy NIE SU dosledkom naburania energetickeho systemu, ale su vyraznou mierou sposobene nerovnovahou chemii v mozgu, co je mozne napravit JEDINE LIEKMI. Ziadnymi chujovinami.

Psychiatria sa asociuje so psychopatmi, schizofrenikmi , blaznami a je mnoho ludmi nenavidena a ohovarana napr. scientologmi. Vztahuju sa na nu mnohe konspiracne teorie o extremnej skodlivosti liekov a vynosnosti farmaceutickych spolocnosti. Je to pravda, ryzuju na tom, no rovnako ryzuju aj liecitelia na utrpeni druhych, s tym rozdielom , ze medicina skutocne funguje...
Ludia sa hanbia navstivit psychiatra a ukazat svoju slabost. No je to hlupost. Mnoho slavnych ludi trpi roznymi psychickymi problemami a beru lieky (nemyslim drogy). Ak mate cukrovku, potrebujete inzulin, ak mate vaznejsiu psychicku poruchu, potrebujete antidepresiva/antipsychotika, bodka.

Napisal : EFT Advanced Practitioner AAMET/ Reconnective Healing Practitioner/ SRT Practitioner (a rozne ine \\\\\\\\\\\\\\\"tituly\\\\\\\\\\\\\\\") Polo

Olgam53

Môžem všetkým povedať, že mne EFT zmenilo život. Treba to len vedieť správne robiť, aj keď je to jednoduché ( v tých menej zložitých prípadoch). Komu to nefunguje ten to nerobí správne. Mňa k tomuto doviedla stránka www.eft.cz. Najlepšie je urobiť si kurz.Už existuje aj veľa slovenských stránok. Treba si len vyhľadať cez google a správne si vybrať. Ja nedám na EFT dopustiť. Po práci s EFT sa stal zo mňa iný človek. Kdo chce nech uverí a kot nechce nemusí, je to každého slobodná vôľa. Všetkých pozdravujem.

severiane

no naladena na problem som bola, ale ako som odkukala na internete, nemas si hovorit o probleme, ale pritom vytukavani hovoris napr. som zdrava, je mi stale lepsie atd. skratka je na to nejaka formulka. myslim, ze na www.eft.cz je nejaky manual. tiez treba skusit youtube, tam je dost ukazok :) ostatne zdroje, su moji znami co s tym maju viac skusenosti.

Aduškaaa

kafik...na daný psychický problém sa musíš naladik tak, že si ho predstavíš, ako keby si ho prežívala práve v tejto chvíli.......napr. ak máš z niečoho strach, tak si musíš predstaviť, že si presne v tej situácii, z kt. máš strach a pri tom si vyťukávaš tie body a pocity...musíš vyťukať každý jeden, inak to vraj nemá zmysel..........nie že si len povieš, že idem si vyťukať to a to, musíš to jednoducho prežívať...

kafe

Ano, čítala som si to, vyskúšala si to (pár mesiacov).. a na výsledný efekt ešte čakám... snáď dožijem :)
Ako sa psychicky ladí na nejaký problém?

Aduškaaa

ahoj severiane...no ale ako si postupovala? mala si po ruke nejaký manuál? a vyťukávala si správne body? bola si psychicky naladená na daný problém? inak to nemá účinok. :-)...a z akých zdrojov máš ešte tie názory, že to nefunguje?...

severiane

ahoj, no ja som to na sebe skusala ako laik, ale teba nevidim v tom ziaden zazrak :) princip je v tom, ze si poklepavanim odblokovavas zablokovane body na tele, kde ti nie dobre alebo vobec neprudi energia (tak som to aspon ja pochopila). pre mna urcite nie uzitocna metoda, aj z viacerych zdrojov mam tieto nazory, ale za skusku nic nedas. drzim paste :)