Aziatky

Príspevok v téme: Aziatky
TheFuyu

Stále sa divím, keď vidím aké sú aziatky chudučké. Nechce sa mi veriť, že je to len ich stravovaním. A pochybujem, že všetky z nich sú športovo založené. Je to ich genetika, čo to robí ? Vysvetlí mi to niekto?

Inak mne sa aziatky páčia. Chcela by som vyzerať tak chudo ako ony. Vlastne by som ich dievčatkovský vzhľad hneď vymenila. Moja mamina a moja teta (jej sestra) vyzerali v mladosti aj teraz keď už obe majú nad 40 ako keby boli aziatky, a to nič v rodine žiadne ázijské nemáme. Moja mamina v 12 rokoch vyzerala ako japonka a teta ako číňanka. Ale akorát ja vyzerám viac európsky ako ázijsky. A ešte jedna vec, aziatky vyzerajú do vysokého veku dosť mlado. Moju maminu si stále mýlia s mojou sestrou, kamarátkou alebo spolužiačkou.. :D Nuž, tak to bol len dodatok...

TheFuyu

lluullu

-mira, mozem otazku? viac krat tu citam ako sa zdravo stravujes, tak by ma zaujimalo, ze pri tej "obete" ze si odopries sladke atd. vidis na svojom tele aj vysledky. Ze si zdravy, bez sezonnych chorob, cista plet, malo vrasok, bez unavy atd.Ja sa snazim dodrziavat urcite zasady zdraveho stravovania,a le nevidim moc zmenu.

- mira

O tomto hovorí výskum am. vedca T. Campbella Čínska štúdia, ktorý vyšiel i v češtine. Tradičná ázijská strava obsahuje max. 10 % bielkovín, a len 1 % živočíšnych. Na rozdiel od americkej, kde je to až do 60 %.
Ku krásnej pleti im prispieva ryža natural a zelenina.

tina7772

kamarat bol v thajsku a tam veru vyzeraju zeny mladsie ako su, ale to preto lebo tam maju rovnaku klimu cely rok, vlhkost ovzdusia, jedia plody z mora,
tu je zima tak pokozku mame oslahanu od vetra od zimy, preto a rychlejsie starne a je drsnejsia od ich

tina7772

slovenskom predsa presli turci, madari, nemci, rusi, mongoli, avari
a prezili len silny jedinci co tu dosli, mono mate v genoch najaku rasu nikto nevie aj moj kamarat je taky ako opisujes a pritom nemaju v rodine nikoho

AdamKrt

Nemusi to byt len jodom, ale aj stravou a ta im po dlhe generacie ovplyvnovala aj genetiku.

V Japonsku sa je vela morskych plodov. Caste prisady su aj morske riasy, ktore splu s inymi morskymi plodmi maju velky obsah jodu. Ten prispieva k zlepseniu funkcii stitnej zlazy, ktora hormonalne riadi i kvalitu pleti, chudost atd...

Ked sa japonci, ci japonky prestahuju mimo svoju krajinu a nemaju uz moznost stravovat sa rovnako, tak zacinaju ich postihovat tie iste zdravotne problemy, ako ine obyvatelstvo danej krajiny.
-------------
lluullu:
trochu poopravim. Ak si videla nejakych japonskych kucharov, tak ziadne zlahka osmahnutie sa nekona. Oni zhavia panvicu,olej na maximum, ale potom samotne smazenie prebieha iba velmi kratku dobu. Zachovava si jedlo na jednu stranu svoje ziviny, na druhu stranu taketo vysoke teploty nie su dobre pre olej v ktorom sa vytvaraju tiez karcinogenne latky. Jedlo sa da pripravovat aj setrnejsim sposobom. Ale nieco clovek musi jest, oni to vyvazuju inou stravou...

jajka001_

kedysi boli aj baby na Slovensku chudsie
je strava, aj genetika, kedze tam cele generacie boli chude a zdravo jedli a mali prirodzeny pohyb
aziati v amerike taki chudi uz nie su :) ano, je to stravou a zivotnym stylom

lluullu

a ozaj, nespracuvaju jedlo tak velmi tepelne ako my, my vsetky vitaminy zabijeme, kym oni jedia polosurove ryby, zeleninu len zlahka osmahnutu v panvici atd.

lluullu

tak, ich narod zatial nema "kult prezierania", jedia vela zeleniny, ryby, zeleny caj, klicky, riasy, ryzu. Tieto veci nie su prazdne kalorie,ale presne to, co telo potrebuje. Okrem par velkych miest nie su velmi bohaty a preto jedia aj pomenej a uz nemaju na obed Mcdonald ako polovica europskej mladeze, takze tam je to ukryte:) a nie nadarmo sa hovori: "Radsej dva dni bez soli, ako jeden bez zeleneho caju"