Baby aj vy to robite?

Príspevok v téme: Baby aj vy to robite?
klarika-1

Baby, aj od vás vyžaduje priatel, aby ste ho stále obskakovali? Urob mi jest, prines mi jest, prines toto, a tamto, nakúp, navar, oper. Akonáhle odmietnem, tak som lenivá a neschopná. Niekedy si pripadám ako služka. Pravda je že on zarába, ja ešte nie, tak si na jednej strane aj myslim, že ved to je moja povinnost, kedze on všetko financuje. Aké su vaše vztahy?

klarika-1

jajka ano máš pravdu, aj viaceri tu už pisali, že kolko mu ja dovolim, tolko si sám dovoli.
ja si poviem vždy svoje pri hádke, no jeho to vždy viac vyburcuje a potom je to vraj moja vina, že mi nadáva, a podla neho len taram hluposti...

jajka001_

ty si určuješ hranice. proste mu tu vodu nepodaj, chlieb mu neodkroj, a ked sa mu nepaci sposob ako robis veci, nech to spravi on - lebo on to vie lepsie, no nie?
čo sa stane ked to nespravis? bojis sa ze ti vynada? a co je horsie, cely zivot sa bat a nechat si nadavat,alebo sa postavit tomu strachu a povedat si svoje? ak ti nadava, bráň sa, povedz mu svoje aj ty. nechces sa hádať? niekedy to bez hádky nejde. bojíš sa rozchodu? a nie je lepsie byť slobodný ako byť nešťastný?

klarika-1

hej bola to brigáda. nepracujem teraz posledný rok.
viete mne tiež nevadi varit upratovat, nakupit, som to v uvode trošku zle napisala, len mi vadia niektoré maličkosti najviac, že si nemože priniest pohar vody, naložiť večeru, urobiť chlieb, alebo priniest nejaku vec, ako male dieta. alebo to ked niečo robim inak ako si to predstavuje, už som hned divna. a potom sa pohádame a už mám vynadané.

Slobodna

tak to máš veľmi veľmi posunutú hranicu. Ver mi, že keď to necháš takto, tak tá facka čoskoro príde. Už nebudeš ani slúžka alebo iba handra, do ktorej sa bude utierať.
jajka to napísala absolútne presne.

jajka001_

naprv pises ze ty este nezarabas, potom ze si predtym zarabala - to bolo čo, nejaka brigada? vies ak sa nechavas zivit musis ratat s tym ze sa to obrati proti tebe, bude ocakavat protisluzby. preco nepracujes? kolko mas rokov a kolko on?

klarika-1

no aby bolo jasne, ja som predtým aj pracovala a nikdy som ho o peniaze neprosila, len on sám mi vždy dával a kupoval veci. Vobec nie som s nim pre peniaze, ale preto aký je, ved tolko čo sa s ním nasmejem a čo sme spolu zažili, je mi luto to zahodit len tak. on je inak skvelý, má vela vlastnosti, ktore sa mi na nom páčia...
a hranica? jednoznačne keby padla facka...

Slobodna

Určite to nie je tvoja povinnosť. Všetky vzťahy by mali byť rovnocenné, približne rovnako dávať aj brať. Problém je ten, že ženy na začiatku vzťahu ohurujú svojich partnerov tým, aké sú úžasné a obskakujú ich. Časom si samozrejme na tento luxus zvyknú a vyžadujú ho. Dovolí si k tebe len toľko koľko mu dovolíš ty sama. Ak to nezatrhneš hneď na začiatku a neurčíš si hranice.. Samozrejme sem tam navarím ja, inokedy partner, ale aby som mu to servírovala až pod nos, tak to nie :-)) žuť už bude sám? Urobil si z teba slúžku. Partnerka nie je slúžka ani matka aby sa o partnera starala, partnerka je partnerka a milenka. Ty si lenivá a neschopná? To skôr on, nie? :-)) On je operovaný na ruky aj nohy? že nič nevie a nič neurobí? Ale áno, peniaze toto dokážu aj oveľa viac. Keď všetko platí tak to tak potom aj vypadá a podľa toho sa k tebe aj správa. No čo s tým urobíš je iba na tebe, len si ho prosím ťa nevezmi.