kolieskové korčule a chudnutie

jankaaaaaaaaa

system: to vysvetlenie ze cim vyssi rad lozisk tym vyssia rychlost som pouzila len prirovnanie pre laikov a napisala som ze zaciatocnikovy plne postaci ABC5- a samozrejme je uplne rozdiel medzi znackovymi korculami a neznackovymi aj ked maju rovnake cislo lozisk.. a viem ze cislo lozisk zobrazuje vyrobnu presnost
ale! cim rpesnejsie vyrobene kolieska, tym rychlejsie pojdu... keby si studoval strojarinu, vedel by si :D

system

aa este dodam ze skor ako na tie parametre ktore su skoro rovnake by som sa zameral hlavne na znacku (ako nizsie spominam) a potom ci ma hlinikovy ram resp noz, ake ma upinanie, ci ma 2 klipsne alebo len jednu a suchy zips a hlavne ako v nej drzi noha ;)

system

z clanku na nete kde je to pekne vysvetlene:

Avšak norma ABEC nám udáva len presnosť výroby ložísk. Už nám však nehovorí ako je to s použitým materiálom a hladkosťou povrchu ložiska. Všeobecne rozšírená predstava je, že čím vyšší ABEC tým kvalitnejšie ložisko, však NIE JE PRAVDIVÁ! Ľahko sa teda môžete stretnúť s tým, že značkové ložiská triedy 5 pôjdu omnoho lepšie ako trieda 9 na korčuliach z hypermarketu.

Pri niektorých značkách sa môžeme stretnúť tiež s ložiskami SKF, ILQ alebo SG (ktoré sú typické pre firmu Rollerblade). Pre jednoduchú orientáciu môžete použiť jednoduché pravidlo - ložiská SG7 sú minimálne rovnako kvalitné ako ložiská normy ABEC 7.

system

jankaaaa: nemozem s tebou suhlasit, lozisko ABEC 5 - 9 neurcuje rychlost ani kvalitu, urcuje len PRESNOST VYROBY ;) toto malo kto vie a riadi sa cim vyssie cislo tym lepsie a pritom vobec to tak nie je. priklad: korcule znacky K2 maju lozisko ABEC 5 daleko kvalitnejsie nez nejaka cinska znacka s loziskom ABEC 9. mal som K2 korcule 78 mm kolieska s ABEC 5 kupil som si FILA s ABEC 7 a podla mna sa ABEC 5 na K2 krutili " lahsie " alebo ako to povedat.

co sa tika znacky tak urcite odporucam Rolleblader, Fila a K2. asi naj znacky.

kolieska cim vecsie tym rychlejsie su korcule, cize s kolieskami 78 mm musi clovek makat skoro 2x viac ako s 90 mm ;) pre zaciatocnika odporucam 78 - 84 mm

ak budes skusat korculu pozor, noha v nej musi byt opnuta z kazdej strany pevne zviazana nesmie sa ti mykat z boka na bok, priklad: kamos si kupil znacku tempish a bol sa korculovat len raz, velkost ma sice dobru ale boky korcule niesu vobec vystuzene, papuca v korculi je uplne tenka a volna po krajoch proste mu nevyplnila nohu teraz mu stoja 75 € korcule v skrini. takze fakt oplati sa priplatit 50 € a kupit nieco normalne, korcule sa nekupuju na sezonu ale aj na viac rokov.

a este tvrdost koliesok znamena cim vecsie cislo tym su kolieska tvrdsie teda cim vyssie cislo tym menej sa kolieska opotrebuvaju (scuchavaju) zase nevyhoda je ze menej tlmia nerovnosti povrchu. cim mensie cislo tym meksie koliesko skor sa opotrebuje ale lepsie tlmi vybracie cesty. osobne som postrehol aj zvuk teda tvrdsie koliesko ma iny taky hlucnejsi zvuk ako meksie ale rozhodne to nehuci ako umele z roku 300. :D

snad som pomohol :)