maturita...stresy :(

tiezmaturuje

Ja tiez maturujem a zatial viem len cca 20 otazok z lit . a nic viac. NAvyse mam obrovske problemy s pripravou na prijimacky na vs .. Cele mi to pripada nekonecne tazke...

jajkafr

achjaj
maturantka má pravdu ak nechceš ísť na vysokú kde berú do úvahy priemer z maturitného vysvedčenia tak ťa vážne nemusí trápiť to, akú budeš mať známku, hlavné je, že zmaturuješ

jajkafr

achjaj
ja mám maturitu už za sebou a môžem ti povedať nie je to až také strašné ako to vyzerá na prvý pohľad... samozrejme ako každý maturant aj ja som stresovala, cez akademický týždeň som sa učila do noci a ráno som mala nastavený budík na 7:00... keďže mi odborné predmety nerobili žiadny problém zamerala som sa najmä na slovenčinu to bola pre mňa katastrofa... ale riešila som to tak, že som si napísala obdobie pod to som si napísala mená autorov spolu s dielami veľkým písmom a nalepila som si to na stenu oproti posteli, aby som to mala na očiach a pomohlo to ... učila som sa priebežne od prvého ročníka takže cez ten akademický týždeň si myslím, že to nebolo až také ťažké ako keby som sa to vôbec neučila, ale len pri slovenčine som strávila týždeň a pol a to som nad tým sedela každý deň od rána do večera... čo sa týka nemčiny tam mi pomohlo počúvať CD s cvičeniami z nemčniny a pozerala som nemecké programy, aby sa mi nemčina dostala do uši...

maturantka:)

Povedz mi prečo chceš zmaturovať na samé jednotky. Mne to nedáva absolútne žiadny zmysel. Do školy chodíme, aby sme neskôr našli prácu. Stačí ňou len prejsť, nemusíme excelovať.

Asi si povieš, že sa mi to ľahko hovorí, keď mám zlé známky. Mňa to aj trápilo a chcela som sa zlepšiť. Nakoniec som si uvedomila, že ani neviem prečo. Nenašla som dosť dobrý dôvod. Tak mám o problém menej.

maturantka:)

Aaaale tak ty len zveličuješ! :D Tak čo budeš mať dvojku a 3 jednotky, svet sa nezrúti. A vykašli sa na ostatných. Neporovnávaj sa. Na inej škole by si bola hviezda a na tvojej si asi priemerná? Tak čo už, si v triede s dobrými žiakmi. Ja mám priemerne známky, ale v triede som jedna z najhorších.

achjaj222

nooo dufam ze to bude aj 2 :(...i ked tie znamky vazne nikto nebude vidiet..ale u nas kazdy zmaturoval na ciste 1..len ja som taka hlupa :((

maturantka:)

Áno tiež teraz maturujem :D :(((( XD

No vidíš, super. :) Ide ti to. :) Súcitim s tebou, tá ekonomika je katastrofa... Ale vieš, záleží ti moc na známkach z matury? Nikto sa ti na ne nikdy nebude pozerať. Je to úplne jedno. Z každej témy sa nauč aspoň dačo, tie ľahšie témy sa nauč o dačo lepšie a na tú 4 to dáš, prípadne sa ešte nad tebou zľutujú a dajú ti 3. :D :)

achjaj222

maturantka :)...ty teraz tiez maturujes?
Jazyky sa uz postupne ucim to je pravda, ale ekonomiku asi nezvladnem :(..to je to najhorsie co moze byt...och...stava sa mi ze ekonomiku sa vôbec nedokazem naucit ani len na pisomku nie to este tak vela :(

maturantka:)

Napíš si už teraz plány čo kedy sa budeš učiť. Na každý deň v tých 2 týždňoch si napíš pár otázok z každého predmetu. Ale si si istá, že sa chceš učiť až 2 týždne pred maturou? Určite všetko hneď nezabudneš. Napríklad cudzí jazyk sa uč už teraz alebo tak. Skús sa ísť učiť von alebo do knižnice, ak chceš. Aké máš predmety? Litiku sa nauč s nejakým záujmom a hlavne sa poriadne nauč úvody ku každej téme, aby si vedela čo sa v tej dobe stalo a o čom a prečo písali a ľahko si zapamätáš k tomu diela. Medzitým ako sa učíš si občas zabehaj alebo zacvič aby si sa odreagovala a nabrala trocha energie. A najhlavnejšia je motívacia na učenie. Napríklad: Budem sa učiť 2-4 týždne a mám pokoj, budú dlhé prázdniny, cez ktoré si môžem robiť, čo chcem a potom konečne výška. Keď si to budeš furt v hlave opakovať budeš silno motivovaná.