Nehorazna Fóbia zo školy

Príspevok v téme: Nehorazna Fóbia zo školy
bienushka

Ahojte mam posledny ročnik na strednej, ale moja stredna prebiehala hrozne, tri krat som prestupovala a raz prerusovala studium. Bud som mala zdravotne problemi alebo som proste sa do skoly nechodila. NIE SOM LEN OBYCAJNA ZASKOLACKA. aAj ked si to kazdy o mne mysli, ja mam naozaj problem, vie o nom len moj priatel a k psychiatrovi nejdem. Nedokazem do tej skoly chodit, vela krat aj vstanem rano aj sa obleciem a par metrov od skoly dostanem zachvat paniky alebo coho. Citim, ze odpadnem. Niekedy mam tento pocit striedavo celu noc ked viem, ze na dalsi den idem do skoly. Mam aj ine zdravotne problemi, tak mam individualne studium. Niekto by povedal, ze super, sak sem tam to zvladnes. Lenze je to este horsie, tieto pocity mam este horsie a este silnejsie... Chytaju ma aj ked viem, ze do skoly nepojdem, staci ked ju len niekto spomenie. Nemam problem sa ucit, ked sa ucim tak vzdy na 1ku. Teda stane sa aj 2ka sem tam. Najradsej by som bola keby som sa doma presne ucila co mi povedia profky a dosli ku mne na preskusanie... viem hlupost. Ja len chcem povedat, ze sa ucim rada, a ze mam rada aj svojich spoluziakov. Teda to vsetko bolo. Ked sa zacnem ucit hned ma prepadni uzkost, lebo si predstavim, ze sa ucim lebo pojdem do skoly. Ked mi napise spoluziacka mail, tak sa ho bojim otvorit, lebo si myslim,ze bude riesit preco som nebola zas v skole...

Viem, ze potrebujem pomoc, ale bola som u psychiatra raz, ked som mala problemi zo spankom, a celkovo nemam s tymto druhom lekarov dobre skusenosti.

Nemozete mi niekto poradit nejake dychove cvicenie, alebo nejaku autosugesciu alebo nieco.... Prosim, idu matury ale ja este neviem nic, proste sa nemozem ucit...
A VAZNE NIE JE TO VYHOVRKA

dakujem

mnamka257

ahoj...nemusis ist hned ku psychiatrovi, podla mna by stacil psycholog, s ktorym by si sa len rozpravala-pokial by si chcela-on ta do nicoho nutit nemoze...neviem ale coho sa vlastne tak bojis, ked mas rada spoluziakov, rada sa ucis.musis najst v skole nieco na co sa budes tesit-napriklad spoluzziakov a myslim ze velmi dobrou motivaciou je aj to ze si urcite nechces pokazit celu buducnost...drzim ti palce...

bienushka

ahojte, dakujem za prispevky... Ja v skole vydrzim, ide o to tam prist... horsie je to ked, je tam malo spoluziakov a ja stale myslim, na to ze som v skole, a mam stresy... pocuvam vacsinou hudbu, aby som sa odreagovala, ale raz sa mi vybil phone po ceste do skoly... a dostala som zachvat uzkosti ked som mala slapat od zastavky ku skole... asi som totalny cvok.... ach jo

R4d0sl4v-iP

Tak našťastie mi take nič nepovedal :D ale na vysokú že pôjdem to nevyzerá najlepšie kedže mám tieto problémy :/ ak sa ti chce pokecat môžeš mi napísať na icq 423853066 :)

hraskulca

hmm...psychologovia su slendriani to ti hovorim,mne z dvoch obrazkovych testov zalozenych na kombinacii farieb povedala psychologicka ze nemam ist na vysoku ani na gymnazium som nemala ist lebo som vraj velmi depresivna uzavreta osoba :D...a ked som bola u dalsieho povedal mi ze mam nadpriemerne IQ ze mozem si vybrat vysku aku chcem

R4d0sl4v-iP

Mám asi jedného dvoch kamarátov ostatny sú sko taký "obchodný" kamaráti ani oni neveria,rodičia neveria,psychológ mi. Neverí chce má poslať psychatrovy tam ja nepojdem priateľku nemám som cely život zatiaľ slobodný a každé jedno ráno dúfam že už to prejde a bude všetko ako bolo každý deň som si vychutnaval s ľavou východ slnka teraz sa nedokážem ani z okna pozerať

hraskulca

chapem ta...je tazke ked si v podstate sam a nikto ti to neveri.A ani kamarati?v skole sa nik nenajde?u mna jeden dvaja ludia.

R4d0sl4v

hraskulca: to mas dobre ze ta aspon chapu doma :/ u mna je to hrozne ja by osm to aj nejako prezil len keby ma niekto chapal aky mam momentalne problem

hraskulca

ahojte,ja sa k vam pridavam.So mnou je to to iste.Som akurat v maturitnom rocniku.Aza tento polrok som bola v skole asi tak dva tyzdne dokopy.Vsetci sopluziaci ale co je horsie aj profesori si myslia ze chodim poza,lenze uz mesiac mam streptokoka,a nasi sami ma nechavaju doma lebo mi je fakt hrozne.Ale aj okrem toho vydrzim v skole max.3 hodiny. Proste nevladzem vnimat,nudim sa,po case ma zacne boliet hlava. Plus ked mam stres zo skoly rano mi je zle,tie hlava,jest nemozem. Mozno je problem v tom ze od prveho rocnika viem ze je to ta neprava skola.Hrozni sopluziaci,nekvalitni ucitelsky zbor.Nemam sa tam ani preco tesit,ale sama som si vybrala,tak ju dokoncim.Len teraz som mala praveze makat na maturity nie sa kvazy "ulievat". :( Ani znamky nie su to co byvali.