Navsteva gynekologa ked..

Príspevok v téme: Navsteva gynekologa ked..
barbora585

AHOJTE BABY , chcem sa spytat ... Chystam sa po prvy krat ku gynekologovi mam 19 rokov. No nemala som este sex a potrebujem si oddialit menstruaciu , caka ma jeden velmi dolezity den kedy ju mat proste nesmiem . Zaujima ma preto ako to chodi u gyn . ked som este sex nemala... Iba potrebujem daku tabletku alebo nieco na to posunutie.

sweet_lolitta

Ulricha, vsetky babracky s hormonami su pre zenu neprirodzene. Kedysi som mala uplne v pohode mesntruaciu, obcas bolestivu, ale pravidelnu. Zacala som brat HAK, s ktorou mozes odialovat menstruaciu ako len chces. Vravela som si ze super vecicka. Teraz mam problemy s nepravidelnou menstruaciou, spinenim a podobne. Taketo zasahy na odialenie inekciou ti aj lekar povie, ze sa nemaju robit viac ako 1x do roka. Zeny, naozaj si nebabrite vase dokonale tela :) Ja som s tamponom a vodou nikdy nemala problem,a mam normalne silnu menstruaciu.

ulricha

inak sweet lolita mna by tiez zaujimali tie hormony,sama uvazujem pred dovolenkou nad posunutim menzesu.Asi mas s tym nejake negat. skusenosti,tak daj do eteru ak mozes,rada sa poinformujem.

ulricha

prepac lolita ale hruby tampon to asi nevyriesi pokial silno krvaca prve dni a tiez si neviem predstavit ako bude od bazena stale odbiehat a kontrolovat stav tamponu prip.ho menit.Je to obmedzujuce.Ine je to uz ku koncu mnezesu ked je krvacanie slabsie a tym aj casovy intreval medzi "prebalovanim" moze byt vasci,aj tak je to vsak nepohodlne.A pri plavani zvlast.Mala som tu moznost vidiet na plavarni instruktorku plavania,ktora po vylezeni z bazena hompalala snurkou od tamponu medzi nohami a dole stehnami jej spolu s vodou tiekol tenky pruzok krvi co presakoval...nechutne a nehygienicke zaroven. O posuvani menzesu nic neviem,tak ti nemozem poradit ani ohladom hormonov,neviem aky velky to ma vplyv na organizmus,ale na to je gynekolog aby ti to vysvetlil.Su dve moznosti,bud ti moze podat injekciu na vyvolanie menstruacie-cize ju dostanes skor ako v termine a druha moznost su uz spominane tabletky na jej posunutie.
Pocitaj s tym ze ked prides k lekarovi,bude ta musiet vysetrit,je jedno ci chces tabletky alebo nie.Ked si este panna,vysetri ta setrne cez konecnik,nieje to neprijemne.Mal by ti spravit celkove vysetrenie,cize aj prsniky a cytologiu (?) To si tu uz niekde najdi,je tu x tem ako to prebieha prvykrat u gynekologa.Hlavne tam chod v predstihu,nenechavaj si to na poslednu chvilu,lekar nie vzdy moze podat injekciu na posunutie ked je v casovej tiesni,nieje to tak ze si zazelas na urcity den a ono sa tak stane.Zelam ti vela stastia pri skuskach,pekny den.

sweet_lolitta

tak to chapem, ze je to neprijemne, ale daj si hruby tampon... naozaj sa nehraj s hormonami :)
viem o com hovorim

barbora585

mam prijimacky - chcem byt ucitelka telesnej , je tam zahrnute plavanie a ine veci a vtedy proste chcem mat od kramov svaty pokoj . tak preto, inak by som to nerobila.