Syndróm dráždivého čreva- niekto, čo sa z toho dostal?

nataly25

no baby, tak aj ja Vam sem prispejem, trpim ulceroznou kolitidou-chronickym zapalom hrubeho creva od 19rokov - ide o podobne, no zevraj zavaznejsie ochorenie ako to Vase(prezivala som 4mesacne obdobie, kde som tahala pracu a aj denne studium VS v inom meste, samozrejme, ze to boli strasne stresy, spavala som 4hodiny denne, aby som to vsetko postihala a tak sa to odrazilo na mojom zdravi). Najprv som to brala ako bozi trest (som strasna hanblivka, robi mi problem aj vysetrenie u gynekologa, ja co som nebola schopna mat nikdy velku potrebu ani v skole, na navsteve, taboroch, takze, ked sa mi stalo toto bolo to pre mna to najhorsie), samozrejme nasledovalo ponizujuce kolonskopicke vysetrenie-nastastie som mala stastie na perfektneho dr. a sestricku, ktori ma vedeli rozosmiat, takze sa to dalo prekonat. Potom mi dosli vysledky z histologie, potvrdenie Ulc.Kolit.-zrutil sa mi zivot, vela som plakala, vravela som si, ze uz nechcem zit, no postupne som sa z toho dostala(nie z choroby, na nu neexistuje liek, aby sa vyliecila, ale zo psychickeho stavu). Trvalo mi to par mesiacov, kym som sa s tym zmierila, ale uz je to fajn, jedavam len vecer-organizmus si zvykol, ziadne ranajky nehrozia-aby som sa neposrala cestou do prace:O))) Drzim Vam kocky palce, mohli sme dopadnut aj horsie...

[zruseny12]

...ak ti kazein nesposobil velk skody v tele a v traveni,tak je dost jedal...co mozes jest...
este som zabudla pecivo,chlieb atd.do niektoreho peciva sa pridava servatka...tak tazko tu radit,ja osonbe si peciem doma chlieb...

ellyyyy

Ja to mam odvtedy co som uzivala antibiotika a tie mi asi narusili floru, takze som mala hnacky a zacala som sa strasne bat vzdy ze to na mna pride ked nebudem moct ist na wc...v skole, v autobuse alebo niekde na vylete...a ty mas priatela?

[zruseny12]

SSSISSA...mozes vsetko okrem mlieka,mliecnych vyrobkov...a treba si davat pozor aj na veci,ktore obsahuju -mlieko-susene
-servatku
dokonca aj popradsky caj-lesna zmes obsahuje smotanu...
musis proste vsetko citat a vynechat vsetko kde je mlieko...
inak na cas by sa mal ynechat aj LEPOK...aby nebolo travenie zatazovane...
no a potom etse vynechavt potraviny ktore drazdia creva...to aj sama asi vies ktore su to...

sssisa

elly ja mam tento problem od zakladnej kde som prezila "stresovu situaciu" ale potom bolo to celkom v pohode az po kym neprisla vyska a posledny rok sa to riadne som mnou zhorsilo, rok dozadu, takze dost dlho to uz trva....
a este teraz mi zistli alergiu na kazein a soju takze kym pridem na to co mozem a co nie, ako sa stravovat bez toho no uvidime...

ellyyyy

som rada, ze sa to tu trosku rozpisalo, lebo som myslela ze uz sem nikto nenapise...ssissa ty mas ako dlho tento problem?

sssisa

pepa to co si napisala to ako keby si pisala moj problema moj zivot, vzdy som si myslela ze som v tom len sama ale ked tak pozeram je nas viacej....
chcela som sa opytat na priatela ked uz spominas svadbu ako to berie tvoj priatel povedala si mu vsetko aky mas problem, ako to berie on???

ellyyyy

ahoj pepa, pisem trosku oneskorene lebo som to nesledovala takze neviem ci to sledujes ty ale...presne to co pises mam aj ja...a tiez neviem ako sa z toho dostat...najradsej sa citim doma ale co sa tyka toho ked mam niekam ist tak sa to da...rano ma vacsinou prehana ale idem tak 4-5x a potom uz mam vacsinou cely den klud, obcas sa mi este stava ze po vacsom obede musim ist...hlavne sa neobmedzuj v cestovani a pohybe, to je to najlepsie co mozes pre seba urobit. dobre je este aj cvicenie, mozno nepomoze ale odreagujes sa...ja by som to chcela strasne vratit spat ale mam pocit ze uz to nejde, uz som si na to zvykla, uzivam probiotika ale zatial nic, pocula som o jednom, co uzival asi 3mesiace a potom sa mu to upravilo tak na 1-2x denne...ale fakt neviem...a s tou svadbou si tiez nerob zbytocne stresy, ved to je zbytocne:)...dufajme ze nam to raz prejde no...:)

Pepa1

Ahojte...
No ja mám syndrom zhruba 3roky možno viac len som o tom nevedela.Je to strašné a veľmi mi to ničí život.Bola som spoločenský typ teraz už mám stres ked mám ísť niekde či do práce alebo do mesta.Najradšej sa cítim doma už mám z toho fobiu všade kde idem si myslím že to na mňa príde že mi bude zas zle.Užívam probiotiká už vyše roka a zatiaľ nič skušala som rozne...chodím aj ku psychiatričke tá mi nasadila antidepresíva chvilu ok teraz zas sa to vrátilo..nič nezaberá som z toho na nervy chcem život ako som mala pred tým..teraz necestujem,nechodím nikde je to hrozné..či sa obmedzujem v strave či nie je to jedno niekedy aj na lačno už ma preháňa,brucho mi naduje a mávam krče niekedy aj v noci...už neviem ako si mám pomôcť..najhoršie že sa idem vydávať a to bude len stres...neviem ako dalej..