Syndróm dráždivého čreva- niekto, čo sa z toho dostal?

magdi_na

Už dávnejšie som sa tu pýtala, je to asi dva mesiace dozadu na Symprove probiotiká, odvtedy sledujem túto diskusiu a rozhodla som sa vzhľadom na moje problémy že do toho pôjdem. Idú Vianoce a ja už ozaj nemám vôbec žiadnu chuť sa trápiť a prežiť ich v nejakých bolestiach. Pevne dúfam, že nastanú nejaké zmeny, keď ich začnem užívať, pretože bolesti mám pocit, že ma trápia čoraz viac :(

lieskovcek

Alenkalienka mne je to jasné, že to nie je jednoduché ale hlavne netreba to vzdávať. Treba s tým niečo robiť a myslím, že stačí niekedy ozaj málo aby zlepšenie nastalo :)

alenkalienka

lieskovcek píšeš že musí obetovať nevieš si predstaviť koľko som už skrz tento problém ja obetovala. Je veľmi ťažké ísť len tak do reštaurácie sa najesť keď mám takýto problém a nemôžem čokoľvek zjesť, ale už ma to začína trápiť čoraz viac keďže moja váha ide stále rapídne dolu :(

tomino874

lieskovcek myslím že to nevysvetlíš, to človek si musí prísť na to sám. Že čo mu spôsobuje problémy a aké a či má záujem sa vôbec z toho dostať alebo radšej bude sa len nemo prizerať a tŕpnuť či náhodou niekedy tie problémy samé neodídu

lieskovcek

Minatarosa teba trápia tieto problémy? Ako dlho sa u teba prejavujú príznaky tohto problému? Keď človek chce aby sa zdravotných problémov zbaviť tak musí konať, musí aj niečo obetovať keď sa chce z toho dostať :)

darinusik_nov

Minatarosa je dôležité držať aj diétu, nie akože nejakú strašne drastickú, ale vylúčiť to čo človeku spôsobuje najväčšie muky, problémy. Potom už keď človek začne brať probiotiká a nejaké tie baktérie už budú v čreve, tak je možné skúsiť aj nejaké to jedlo, čo spôsobovalo problémy, či sa to zlepšilo :)

Minatarosa

vladkousko pri tomto probléme je dôležité aj držať nejakú diétu? V živote som žiadnu diétu nedržala a neviem si predstaviť že teraz by som musela :/ myslíš, že keď človek isté potraviny odstaví, že mu budeš lepšie?

tomino874

kamcika áno ten mesiac je dôležité probiotiká brať aby sa v črevách vytvorila aspoň nejaká nazvem to že hladina tých správnych baktérii...ktoré prinavrátia tú stratenú rovnováhu v žalúdku :)

lieskovcek

ssssssss keďže pri tomto syndróme je veľký problém s tým, čo človek môže a nemôže jesť tak je dosť pravdepodobný úbytok váhy, ale človek by to podľa mňa nemal brať ako výhodu, že práve preto by som chcela mať tento syndróm. Zápalové ochorenie čriev je vážne ochorenie, ktoré je sprevádzané často silnými bolesťami :/

vladkousko

Jasné že z neho môže človek z neho schudnúť, keďže ho väčšinou sprevádzajú rôzne bolesti žalúdka, po mnohých potravinách. Takže keď človek prejde z normálnej stravy na diétu, ktorú by mal držať keď ma tento problém, tak je prirodzené že aj váha ide dolu.