PayPal

lost

este sa pamamatam na moj prvy nakup v hodnote $50, bol to velmi zvlastny pocit, ked som tam napisal "5" a potom "0" , cize "50",... vobec som k tej 50ke nic necitil, len som si povedal, ze ako lahko sa da minut tak vela penazi par klikmi :D

lost

moze byt taky isty ako uz vyuzivas, i ked na druhu stranu bolo by bezpecnejsie pouzivat uplne unikadtny- avsak, tak ci tak, tek komu platis email uvidi, cize nebude to velmi "super vyhodne"..

tak som myslel ze nepisat emaily ze, ak ti nahodou niekto napise z emailu, ktory sa javi byt od paypalu, napr zakaznickyservis@paypalplatby.com a budu chciet heslo, alebo otazky, alebo cokolvek od paypal uctu informacie, tak take emaily treba ignorovat...
pretoze je to podvodny email...

s paypalom, ked uz vyzvu na komunikaciu, treba komunikovat priamo cez paypal stranku :)

veronika666

tak fajn.a ten mail,to si musím vytvoriť tam nejaký nový,alebo pri registrácii zadám nejaký,čo už mám vytvorený?keď píšeš,že z toho mailu nikomu nepísať,to už by som ho potom nemohla využívať.

lost

neni zac :)

som raz ze to bolo ako tak zrozumitelne, lebo ked som to po sebe cital, tak to vyzeralo ako by som mal par pic v sebe :D

mozno ta cokolada :D

ale... noo preto treba silne heslo :)

male velke pisena, cisla, nie slovnikove slova, idelane nejaky specialny znak ako $ alebo !@#$%^&*() :D :D
silne heslo AJ na email, a otazky TAZKE PRETAZKE.. aby nebolo uhadnutelne...
nikdy nehovorit nikomu heslo, a nikdy nikomu cez email nepisat, ANI paypalu - nikdy si to nevypyta :) to len ty zly ludia...

a AJ keby ti sa tam niekto hackol, je mozne ze ti to paypal vrati, alebo samotna banka, lebo bude dokaz ze ty si to neurobila, cize je to take ze moze clovek kludne spavat :)

veronika666

:) ďakujem.presne takto som to potrebovala vysvetliť.už to chápem,hádam to budem vedieť aj zrealizovať.len mi vadí to,že vlastne niekomu stačí vedieť ten mail a heslo a môže mi automaticky vybrať všetky peniaze z účtu a poslať na iný :( tak dúfam,že také sa mi nestane.

lost

na take nakupy je to uplne ok :)

"...tak potom sa mi tam objaví políčko a tam ja zadám emailovú adresu?"

tam treba dat email, ktory si registrovala na paypal + do policka pod tym paypal heslo.. a len confirm stlacit ci co to je za tlacitko :D

a prejde to...

ak mas "nalinkovanu" (naviazanu) kartu z tej napr VUB, a mas tam dost financii, tak paypal to automaticky posle, a zaroven aj zameni z EUR na GBP, ak je potrebne...

teda na miestach, kde sa neda priamo platit kartou a myslim ze je to aj bezpecnejsie, kedze obchod kde nakupujes nebude vidiet tvoju kartu, cize ak ho niekto hackne, bude vidiet len paypal email, ktory je teoreticky na nic.

cize staci ak si zaregistrujes paypal, a "Link debit/credit card" a nemusis tam posielat nic (tusim ze z nasej krajiny sa to ani neda), budes tam mat EUR o.oo EUR ale akonahle budes chciet platit nieco, napr nieco za 19.95 eur, tak das "Pay by PayPal" v tom e-shope, a das si tam paypal email/heslo (ked ta to vyzve) a das suhlasim alebo podobne :) ono to automaticky strhne z VUB uctu (cez kartu) na paypal ucet, a okamzite odosle automaticky na paypal ucet obchodnika...

je to relativne jednoduchsie ako stale pisat cislo karty a aj bezpecne :) a pohodlne...

veronika666

čiže ak nastane situácia,že som v nejakom online shope,mám nahádzané veci do košíka a opýta sa ma na spôsob platby,ja zadám že chcem cez paypal,tak potom sa mi tam objaví políčko a tam ja zadám emailovú adresu?