Priznanie plneho invalidneho dochodku

Príspevok v téme: Priznanie plneho invalidneho dochodku
kamilka19

ahoj , som velmi zufala dnes som bola na komisii na priznanie plneho invalidneho dochodku , mam kataplexiu , osteoporozu, 2 krat operovanu miechu... chodim za pomoci franc barlí. lekarka mi tam povedala ze nemam narok na plny ID predomnou bola olaska ciganka ktory ho ziskala a k tomu prisli na drahom BMW... ale sokouju je ze povedala: "vedeli by sme sa mozno aj dohudnut" a a robila prstami ze chce peniaze a neuznali plny len polovicny ale ja vazne nevladzem a nemam uz silu co sa robi na slovensku niektori lekari su vazne hyeny

usiko

zial, kruta pravda....rada by som ti napisala, ze odvolaj sa , ale vsade su posudkovi lekari presne taki...jednoducho toto je oblast, na ktorej sa da ryzovat a je uplne jedno, v ktorom meste si......takze sa bud podvolis a budes mat plny ID, alebo budes cestna a budes mat pol ID.....

lost

mozes popripade nahravat vas rozhovor, i ked to asi legalne nie je, a je to mozno aj nebezpecne, ak je to nebezpecna hyena...

jedine co viem je, ze spravodlivy taha za kratsi koniec, obzvlast ak nema silu bojovat...

tak opatrne a drzim palce :)

ninka255

Tak,tak ako píše Aduliena, odvolaj sa a ešte môžeš žiadať nech Ťa posudzuje iný lekár z krajského mesta.

lost

Skus sa odvolat, alebo jej potom aj dones bonbonieru a kavu :)

alebo ak to neprejde, tak sa jej opytaj kolko chce za to...

povodne som chcel napisat opak, ale to by asi nebolo nic platne.. ak poziadala o uplatok na prvy krat, tak jej ani modre oci nezlomia rozhodnutie..

skus navrhnut ze jej das 1-2 POLmesacne ID v splatkach, ale najskor ti to musi prejst..
cize nie viac ako 4x polovicne ID..

z dlhodobeho hladiska je to vyhodne :)
hlavne aby nepytala viac ako si mozes tym plnym ID ziskat..

kruta matematika teda..

ID sa prehodnocuje kazde 3 roky, alebo aj castejsie ?

ale pocul som ze teraz je velmi v mode vyradovat invalidov...

ivana45

Presne toto, co si sem napisala, aj s tym, preco sa neobracias na miestne prislusnu policiu, napis na krajsku policiu, sucasne to daj "na vedomie" na ministerstvo vnutra a prokuraturu, nech sa to neda len tak lahko zhodit zo stola.

Aduliena

Kamilka, odvolaj sa proti rozhodnutiu. Je to síce naťahovanie sa a trvá to istý čas, ale stojí to za to, hlavne keď si tak veľmi chorá a nevládzeš. Podaj odvolanie proti rozhodnutiu. Budú ťa znovu volať na komisiu na prehodnotenie. Možno k tej istej doktorke, ale to nevadí. Ak máš "dobré" lekárske nálezy od odborných lekárov a je ich čo najviac, tak to máš lepšie. No a ak ti to ani druhý raz táto doktorka neuzná, tak sa znovu odvoláš. Potom to už pôjde na krajský súd, tam rozhodnú, či ti plný ID patrí. A ak ani tam nie, tak sa znovu môžeš odvolať a pôjde to na okresný súd do BA. Je to na dlhé lakte, ja viem, ale keď chorý človek, ktorý ozaj nevládze nemá na výber a z niečoho žiť musí, tak to stojí za to si to vybojovať.

dfhbf

omg toto slovensko je strasna diera ako tak citam, a to som si myslel uz pred tym ze je to zapadakov, mna asi porazi... idem sa radsej ucit nech mam dobru vyskus a mozem zdrhnut co najdalej od tialto.. snad nebudem nuteny vyuzivat tie nase perfektne institucie

keko37

liv-ia, nic. krajske to posle miestne prislušny policajny zber.... podla miesta jej trvaleho pobytu :D a ked ma znamosti , tak jej daju vo pred vediet :))) ja viem o com pisem :D

liv-ia

hm, tak to je blbe, Kamilka. Ale aj tak by som to skusila. Neviem, kde byvas, ale mozno by som sla na policiu do krajskeho mesta.

Nieje tu niekto, kto robi na policii? Zaujimalo by ma, co by ste poradili

kamilka19

ale ja som z maleho mesta , kde sa kazdy s kazdym pozna teda ona ma manzela na policii co je nula bodov aby ju chytili , a je to verejne zname ze ona uplatky berie...