Privysoky tep

Príspevok v téme: Privysoky tep
tanitia

mam vpohode tlak, asi 110/70, ale strasne vysoky tep - az 100 uderov za minutu !!! a to podotykam v uplnom, klude. namerane na preventivke, ale vseobecne viem o tom-lebo aj v tehot. som mala vysoky TEP-lenze to som bola tehotna... inak si to nemeriavam, len teraz na preventivke ma to zaskocilo...
lekar tepu nevenoval absolutnu pozornost, bolo to na digit. tlakomeri
CO TO MOZE VLASTNE ZNAMENAT? na co si mam dat pozor? je mi nieco?
vdaka za rady

tanitia

predsa by som radsej pulzomer...
je to presnejsie a mam moznost lepsiej a hlavne permanentnej kontroly kedykolvek chcem a uvidim
to meranie sama sebe-to mi moc nejde, tak ak viete poradit, dakujem

delphia

ziadny pulzomer! vsak si vies pulz nahmatat na zapasti a minutu ho pocitat, nie? alebo 1/2 min. x 2 a mas vysledok za 1 minutu.
teba nech nezaujima pulz pri namahe. meraj si ho v klude. ak bude do tych 90, tak je vsetko ok.

tanitia

dakujem vam,
no ja mam 38, som stihla, nizkej postavy a mam male deti,
syndrom bieleho plasta mi nic nevravi-to akoze strach urcite nemam :) aspon vtedy som nemala-nebol dovod, bola som vklude, sla som z cakarne kde som predtym sedela na lavicke
v tehot. som mavala tep okolo 85-90
pulzomer ziadny doma nemam, ale asi si kupim,
existuje nieco take? je to drahe?
rada by som len pulzomer taky na ruku stale ako aj hodinky, aby som mohla sledovat kedykolvek , aj popri namahe cez den, vklude a tak, len to bude asi financne drahe :(
a nesportujem, len piopri detoch teda beham dost okolo nich a po schodoch x krat denne, takze neviem ci je to sport.aktivita :)
takze aky by mal byt tep vkude u mna-z mojho popisu?

ivana45

sori za duplicitu, niekedy to trva... myslela som, ze ten prispevok nepresiel
(sak si velmi ani nezasluzil, vsakze ..) :-)