Jehovisti

Príspevok v téme: Jehovisti
bibba

Prosim vas, povie mi niekto viac o tejto sekte? chcela by som presne vediet cim sa riadia, co hlasia, ako ziju... pytam sa kvoli jednemu blizkemu cloveku, ktory je z takejto rodiny... a mam pocit, ze sa ten clovek ani nie velmi rad o tom rozprava. Je tu niekto z vas taky, ktory takto vyrastal? ste stym zmiereny, ukratilo vas to o nieco? alebo ako to naozaj prebieha napr. v nemocnici, ked vam chyba krv, ale nemozete ju prijat, lebo to je jedno z tych pravidiel, co spravia lekari, suhlasia stym? nepovazuje sa to za zabitie, ked nechas cloveka umriet a zachranit by sa dal? som zvedava...

GiovanniX

nevidel som nic take v spravach,mozna prave vtedy som nekukal,ale ano su to take nenapadne ceruzkou poznacene kriziky,kto sa chce zabavat na nich tak nech ich po kazdej navsteve zgumuje :D

jajka001_

giovanni, to nebolo to čo bolo v spravach ze oznackovane byty? co si mysleli ze znackuju byty nejaki, čo ich chcu vykradnut? take malicke nenapadne kriziky

GiovanniX

Jehovistov som poznal aj ja,cele rodiny.Naozaj navzdajom si pomahali,boli to mili ludia atd...A prezdradim vam jednu vec:Jehovisti zvykavali poznacovat na vrch zarubne vchodovych dveri znak bud plus+ alebo x,ked to najdete nad vasimi dverami ceruzkou poznacene tak to znamena,ze niekto z vasej rodiny ich uz odmietol a uz sa nevratia ku vam.To myslim celkom vazne aspon v panelakoch to tak robia.

bibba

nexus... ja mam trosku pocit, ze ten clovek sa zato trosicku ako keby hanbi. ja som ani nevedela, ze je z takejto rodiny, povedali mi to jeho kamarati. a okrem toho je velmi smutny z toho, ze maju take zle vztahy medzi sebou teraz (on s rodinou)...
to vlastne vycitis, ak ti niekto odpoveda tak trosku vyhybavo, raz sa tvari ze sam tomu nechape, a ze je vsetko v poriadku, ale minule sa priznal, ze velmi trpi tymto obdobim...
ja mu mozem pomoct len tym, ze sa onho zaujimam a mam ho rada, a moj zaujem je uprimny. mozno staci, ze to citi. ale rada sa vrtam v takychto veciach. pritahuju ma tazke a zaujimave osudy... nemozem zato. pritahuju ma ovela viac nez hocico ine. mam rada aj sebavedomych, veselych ludi plnych energie, ale som tak zvlastne naviazana na tych ludi, ktori maju nejaky problem, vzdy xcem vediet co je za tym, bez toho aby som sa hrala na anjela strazneho alebo nejakeho zachrancu..!

bibba

ale ak mam povedat pravdu, tak sa citim dost hrozne, ze tuto osobu takto rozoberam na fore s inymi ludmi.
a ako sa vy ostatni vyrovnavate s tym, ked v pohode klebetite do uplnych detajloch o svojich problemoch s ludmi, ktorych nepoznate bez toho, aby to ten dotycny vedel..? neni to blby pocit? ja sa citim uz teraz trosku blbo.
a vlastne dost ma este zaujima jedna vec, xcela som sa nato spytat uz davnejsie, aj ked som tu nechodim moc dlho na zdravie, ale vy sa nebojite, ze vas niekto spozna podla vasich zivotnych pribehov? lebo strasne vela z vas tu popisuje svoju situaciu, alebo problem dost podrobne, dost konkretne a kazdy pribeh je iny, nez tie ostatne. ja osobne keby som si tu precitala nieco o niekom koho dobre poznam a viem co preziva, asi by som si vsimla, ze mi to je nejake zname, a duplom aj podla stylu pisania, velmi si vsimam vsetky bodky, odseky, pravopis, pouzivanie mekcenov, dlznov, medzier, viac otaznikov pri doraze otazky, asi vsetko. kazdy je uplne iny, vela ludi xce pritom ostat v anonymite. napriklad ja keby som tu pisala o sebe take zavazne alebo intimne osobne problemy, tak by som sa mozno aj trosku hanbila, keby to niekto cital kto ma pozna, a pritom staci si dat vlastny nick do vyhladavania a vam to vyhodi vsetky blbosti co ste tu uz popisali, trosku som sa zhrozila, mozno tiez som povedala viac nez som mala niekedy, ale budem to brat sportovo teda.
ale inac, nato aku mam ja dost zlu mienku o ludoch, tak som si oblubila ako sa tu niektori z vas prezentuju svojim prejavom, niektori mate fakt vela v hlave, nemyslim z citania, ale taky svoj pohlad na zivot... dobre sa to cita niekedy. v pohode...

nexus

..no odveci, ako sa to vezme, moze ti sem napisat clovek, ktory by rad blizil svedkom a chce ich ociernit :)ked sa svedkov opytas priamo nic nemozes pokazit :)a usudis, ci na tom nieco je alebo nieje :)a coze je "ten" clovek taky skupy na slovo a nechce o nich porozpravat sam? :)

bibba

samotnych svedkov... no to je trosku odveci, asi sa nebudem pytat cudzich ludi na ulici, preco sa rozhodli byt jehovostami, co ich k tomu viedlo atd :) vies, mna vlastne skor zaujimalo, ci sem napise nejaky clovek, ci dopadol takisto, ako ten moj blizky clovek, ze ho vlastna rodina odvrhla zato, ze sa asi nestotoznuje s tym co oni ostatni... lebo nic nespravil zle a oni sa mu otocili chrbtom. ja nejak podvedome stale hladam pricinu v tomto, ze su ini tou vierou... lebo zle nespravil nic.

nexus

..ved sa opytaj samotnych svedkov, stavaju na rohu s brozovanym vydanim Straznej Veze, radi ti odpovedia na kazdu vsetecnu otazku...napriklad vedia aj , kedy bude koniec sveta a ine uzitocne informacie...:)