Jehovisti

Príspevok v téme: Jehovisti
bibba

Prosim vas, povie mi niekto viac o tejto sekte? chcela by som presne vediet cim sa riadia, co hlasia, ako ziju... pytam sa kvoli jednemu blizkemu cloveku, ktory je z takejto rodiny... a mam pocit, ze sa ten clovek ani nie velmi rad o tom rozprava. Je tu niekto z vas taky, ktory takto vyrastal? ste stym zmiereny, ukratilo vas to o nieco? alebo ako to naozaj prebieha napr. v nemocnici, ked vam chyba krv, ale nemozete ju prijat, lebo to je jedno z tych pravidiel, co spravia lekari, suhlasia stym? nepovazuje sa to za zabitie, ked nechas cloveka umriet a zachranit by sa dal? som zvedava...

lDenzl

S tou krvou......su nahrazky krvi,ktore su na rovnakej urovni ako samotna krv. Je to velmi draha tekutina a apreto sa nepodava len tak.
K tej vojne.........je to rozumne rozhodnutie....ved krestan nemoze niekoho zabit predsa.
K volbam tiez nechodia,lebo svescka vlada nie je bozia vlada a oni maju svoju vladu samotneho Boha Jehovu.

Urcite je to pozitivnejsie prijatie ako ostatne krestanstvo.

bibba

Požiadavky na člena
Cirkev nie je riadená ako veľký podnik, ktorý prináša zisk. Na čele stojí skúsená skupina vedenia, ktorej podliehajú v presnej hierarchii služobní riaditelia miestnych spoločností a oblastní služobníci.

Obmedzenia na členov:

· Svedkovia Jehovovi neoslavujú Vianoce, Veľkú noc ani narodeniny.

· Nesmú sa zúčastňovať náboženského vyučovania na školách.

· Nesmú prijať transfúziu krvi.

· Nesmú vykonávať vojenskú službu.

· Nesmú voliť alebo vyjadriť spolupatričnosť k nejakej zástave alebo krajine.

· Do roku 1965 bolo pre členov zakázané očkovanie, do roku 1967 transplantácie.

Základnou povinnosťou jehovistov je poľná služba. Spočíva v šírení učenia návštevami domácností, rozdávaním literatúry a získavaní nových členov. V príručke dostávajú presné pokyny, ako sa zachovať pri rôznych situáciách pri získavaní nových členov.