Manzel ma drzi v zlatej klietke

Príspevok v téme: Manzel ma drzi v zlatej klietke
Zufka

Ahojte.
Chcem sa podeliť o svoj osobný problém, sktorým si neviem rady a potrebovala by som názory aj iných ...
Jednoducho začnem: môj manžel pracuje, ja som vyše roka nezamestnaná. Presťahovali sme sa do Ba, on chodí do roboty, ja sedím celé dni doma. Hľadám si robotu, občas nejaký pohovor, starám sa o domácnosť a venujem sa pár aktivitám. Avšak môj manžel mi nenechá poruke ani jedno euro, ak by som chcela ísť niekam na návštevu alebo do mesta na kávu, alebo kúpiť v obchode soľ, keď sa minie. Účet od ktorého mám kartu, je prázdny, iné peniaze k dispozícii nemám. Nemám právo nikam chodiť, pretože si to nezaslúžim - výnimočne koncert, wellness- čokoľvek, čo mi napadne spoločne. Takže sa už ani sociálne nestretávam, občas nejaký ten piatok žúrka. Ak chcem, aby ma podporil, nebaví sa so mnou. Je to moja vina, že som stále doma. Nemám šancu ani nikam újsť - napr. za rodičmi - som tu ako v zlatej klietke. Samota je hrozná.
Tak som sa chcela opýtať, čo si o tom myslíte a aký mám k situácii zaujať postoj, lebo v tejto kríze sa prehlbuju naše osobné problémy a kazí sa vzťah. Čím ďalej tým viac myslím na rozvod a začať niekde sama - nie som ani hlúpa, ani nula, ako ma nazýva. ???

ivana45

Zufka, ta rada precitat si "Cista nuda" je dobra. Uvidis, ako daleko to vie zajst. (Mimochodom podla mna je to suverenne najslabsa knizka z Evitapressu. To len tak na okraj. Ale citat sa da. Trocha sebazaprenia a ide to.)
Ale, Zufka, rozmyslam: Tie piatkove zurky. Tam ta pusti ? Bez reci ?
(bez penazi ?)

Aduliena

Niekto tu písal, že by dotyčná mohla dostávať podporu ak je nezamestnaná.... nemusí to tak byť. Manžel dosť zarobí a musí jú podľa zákonov a úradov živiť, tak nárok na podporu nemá. Často to tak býva. JE to v každom prípade psychoteror.
Zufka, ak však vieš odísť na pohovory, tak to skúšaj až kým niečo nenájdeš. Aby si mohla byť nezávislá a mať vlastný príjem. Potom sa budeš môcť od neho ľahšie oslobodiť. Teda ak to aj ty sama chceš.

purblanka

adelka ma pravdu,nájdi si hocičo,aby ti nič nemohol vytýkať.aj ja som tak urobila,nerobila som 4 mesiace,a vela sme minuli-vieš všetko tahať z jedneho platu -je ťažké.-to nemyslím v zlom.

ivana45

Zufka,
ty nezijes v zlatej klietke. Ty zivoris.

Bolo by fajn zajst do psychologickej poradne, najprv chod sama. Potom sa uvidi. Je tam nejaka rajonizacia, pri jej dodrzani je to bezplatne. Pomozu ti ziskat objektivnejsi pohlad a posudit vyhliadky na zmenu situacie.

adela33

preitaj si novu knihu Evitapress: Cista nuda. je to presne to co tu popisujes. a vyvrcholi to jedine tak ako v tej knihe. skus si najst pracu, hociaku, aj upratovanie je praca, na dohodu, brigadu....da sa to ak chces. aj ked zarobis len par eur, budu tvoje a budes medzi ludmi... hm?

adela33

preitaj si novu knihu Evitapress: Cista nuda. je to presne to co tu popisujes. a vyvrcholi to jedine tak ako v tej knihe. skus si najst pracu, hociaku, aj upratovanie je praca, na dohodu, brigadu....da sa to ak chces. aj ked zarobis len par eur, budu tvoje a budes medzi ludmi... hm?

liv99

toto sa vola "ekonomicke tyranie"!! skus pogooglit...
kopirujem co som nasla: Ekonomické týranie je tyranovo zneužívanie Vašej ekonomickej závislosti na ňom. Deje sa to v prípadoch, ak ste nezamestnaná, alebo Váš príjem nedosahuje takú výšku ako jeho príjem a ste preto nútená ho o peniaze žiadať,. V zdravom vzťahu sú finančné prostriedky spoločné, teda neexistuje porovnávanie kto z partnerov zarába viac, alebo menej. Všetky finančné otázky sa riešia spoločne, po spoločnej dohode. Ak je tomu vo Vašom vzťahu inak, Váím to nevyhovuje a nie je možné nájsť kompromis, resp. partner v tejto veci vystupuje despoticky, môže sa jednať o ekonomické týranie. Toto môže dospieť až k takým stavom, kedy muž odmieta dať žene akékoľvek finančné prostriedky, nákupy robí iba on a kupuje iba to, čo sám uzná za vhodné. Prípadne ak Vás partner vydeľuje a dáva Vám iba akési vreckové. Vo vzťahu ste si totiž rovnocenní a taktiež máte právo na rovnakú životnú úroveň a slobodu bez ohľadu na to, kto v spoločnej domácnosti zarába, či kto zarába viac alebo menej.

doubledog

ak si rozumna zena, nenechas sa od neho ponizovat a bud si to s nim vybavis (co sa podla mna neda) alebo sa rozvediete.

ale kedze si podla vsetkeho veriaca, zabudni na moje predchadzajuce rady, drz hubu, ticho trp a bud rada, ze mas kde byvat a co jest.

eskaslovanneviehrat

si zarob a potom minaj sikulka on maka a ty za 3euri kavicku v poluse by si slopala no ta nech sa paci neschopna chudera!