Manzel ma drzi v zlatej klietke

Príspevok v téme: Manzel ma drzi v zlatej klietke
Zufka

Ahojte.
Chcem sa podeliť o svoj osobný problém, sktorým si neviem rady a potrebovala by som názory aj iných ...
Jednoducho začnem: môj manžel pracuje, ja som vyše roka nezamestnaná. Presťahovali sme sa do Ba, on chodí do roboty, ja sedím celé dni doma. Hľadám si robotu, občas nejaký pohovor, starám sa o domácnosť a venujem sa pár aktivitám. Avšak môj manžel mi nenechá poruke ani jedno euro, ak by som chcela ísť niekam na návštevu alebo do mesta na kávu, alebo kúpiť v obchode soľ, keď sa minie. Účet od ktorého mám kartu, je prázdny, iné peniaze k dispozícii nemám. Nemám právo nikam chodiť, pretože si to nezaslúžim - výnimočne koncert, wellness- čokoľvek, čo mi napadne spoločne. Takže sa už ani sociálne nestretávam, občas nejaký ten piatok žúrka. Ak chcem, aby ma podporil, nebaví sa so mnou. Je to moja vina, že som stále doma. Nemám šancu ani nikam újsť - napr. za rodičmi - som tu ako v zlatej klietke. Samota je hrozná.
Tak som sa chcela opýtať, čo si o tom myslíte a aký mám k situácii zaujať postoj, lebo v tejto kríze sa prehlbuju naše osobné problémy a kazí sa vzťah. Čím ďalej tým viac myslím na rozvod a začať niekde sama - nie som ani hlúpa, ani nula, ako ma nazýva. ???

verne

inac ked si nezamestana, tak musis dostavat podporu, takze peniaze uricte nejake mas. Co mu dovolis aby si k tebe dovoloval to aj bude robit. Tak si kup psa a s nim chodievaj von, s kamaratkami sa prejst.

garraspask

...som chlap,ale s prepáčením musím reagovať,čo to máš za idiota. Ak môžem poradiť nájdi si niekoho normálneho on je po psychickej stránke nie v OK.veľa šťastia.

jajka001_

kazdy den by ti mal nechat aspon pat euro pre prípad potreby. jest máš čo, čo sa týka nákupu pre domácnost by ti mal dôverovat - vyhradíte si peniaze a dohodnete sa, čo presne nakupis. je pravda ze nezarabas takze asi mate aj obmedzenejsie prijmy a chodit denne po navstevach asi nie je vhodne. ale tých pat euro na den by si mala mat.

garraspask

...som chlap,ale s prepáčením musím reagovať,čo to máš za idiota. Ak môžem poradiť nájdi si niekoho normálneho on je po psychickej stránke nie v OK.veľa šťastia.

kukikuk

myslim, ze ti v predchazdajucich prispevkoch radia dobre. Vas vztah jednoducho nie je rovnocenny, partnersky vztah. On je v nom nadradeny a svoju nadradenost si upevnuje na ukor teba, tvojho ponizovania (aj ked nie uplne zjavneho). Asi sa to uz aj na tebe nejako prejavilo - tvoje sebavedomie zrejme bude nizsie, ako byvalo. A pracovne pohovory vyhravaju prave ti sebavedomi, ktori sa vedia predat (nie mudrejsi). Ako vidis, je to tak trochu zacarovany kruh... je len na tebe, co si z tychto rad vezmes, ci tento kruh pretnes

bibba

presne tak. uvidis, ze ked s nim este dlho ostanes tak sa z teba stane taka chuderka, ktora sa bude vsetkeho bat... zi iny zivot. mas nato!

usiko

zlata klietka...zlata klietka...kde je ? nenasla som ju v tvojom prispevku...myslim, ze v zlatej klietke by si bola spokojnejsia, aj ked nie stastnejsia.....

...nevazi si ta a podla mna to je vazny dovod na rozchod....ponizuje ta a nici ti sebavedomie......

uhlie

No podla mna ti manzel v nicom nebrani. Do mesta predsa mozes ist peso, alebo autobusom a peniaze ti predsa neberie. Kolko si zarobis, tolko mas. Na to nie je nic divne.