Poplatok za pečiatku

ojka

u môjho detského lekára si sestrička tiež vypýtala za každú pečiatku, potvrdenie nejaké peniaze,.... a niektorá zasa nie, podla toho na akú sestričku som natrafila .... niektorá brala predpisy vážnejšie, tá druhá s úsmevom opečiatokovala aj bez poplatku.... a teraz moja všeobecná si zatial nevypýtala za nič...ktovie či to len tak z dobrej vôle nepýtala, lebo ani za potvrdenie k vodičáku som neplatila, a kamarátka u svojho platila cca 5OO Sk.... takže to je asi také indi-vindy.... (;

hassy

no u doktora to tak chodi...na vacsinu poplatkov som si zvykla, potvrdenie prihlasky na VS 8 eur...ale co ma zarazilo bolo, ked si odomna doktorka vypytal 980 sk eur za potvrdenie do autoskoly, a pritom ma ani nevysetrovala...to som sa uz aj ja nasrala a povedala jej svoje...v podstate mam rodicov lekarov, viem ze sa za vsetko plati ale tato palka ma dostala...to uz aj otec sa s nou prisiel povadit ze co to ma znemanet...nakoniec vypytala 10 eur a bol klud. kedze to bola detskarka vtedy, tak som odisla ku nasej traz uz rodinnej lekarke, a ked potrebujem peciatku, alebo podpis tak mi da zadarmo...

mastickarka

Teda mamina, to je sila.
To, ze niektory lekar poplatok odpusti, to nie je dovod, aby si si odpustenie vynucovala u dalsieho.
Priklad s poplatkom za hypouver je od veci, tam sa totiz plati za plnoautomaticky proces ...

Julia 2

Ako každý podnikateľ.Ved chod u nás do Roosveltky,bez potvrdenia o zaplatení priepustky ani štempel nevezmu do ruky.Asi 1,66 ečok.A to je štátna ustanovizeň.

[zruseny17]

mna by zaujimalo uz len to, preco si niektori lekari za potvrdenie priepustky pytaju poplatok a ini zas nie...ved ak je to spoplatneny ukon,preco sa za to neplati u kazdeho?A asi len tretina z tych,co som im za potvrdenie priepustky platila, mi dala aj potvrdenku o zaplateni poplatku za vydanie priepustky...

delphia

co je na tom divne a nepochopitelne???? neplatis za papier ako taky (t.j. kusok kancelarskeho papiera), ale o jeho potvrdenie. ak to lepsie pochopis- tak teda ze ti ho ostempluje a tak ziskas pravoplatny doklad do prace.

Silvia778

Ja ak si prinesiem lekarke potvrdiť svoju vlastnu priepustku z prace tak si vypíta 1 euro. Akože odveci je to ak mi ten papier na potvrdenie nedala dr ale som si ho priniesla. Už fakt nevedia na čom by zarabali. No a ak som si raz vypítala od nej potvrdenku celu aj s papierikom tak tiež 1 euro. DIVNE

Dn

Sama napísala,že lekárka mala normálny cenník vyvesený,tak šla tam s vedomím koľko to bude stáť.Tak na druhý den isť peniaze pýtať naspať,to je v poriadku?To by v obchode spravila?Alebo u kaderníčky?

delphia

neva, u notara za overenie dokladov, alebo podpisu tiez nie si ochotna platit?

lebo princip je ten isty, len v inom sektore