Poplatok za pečiatku

jedna23

tapp,ale zase nemôžeš porovnávať britské a naše zdravotné služby..:D kamarátka tam pracuje v zdravotníctve..tam je to dopredu.. naše služby sú dosť slabé, naši lekári sú tiež málo vzdelaní.. keď lekárka povie pacientke, že je zdravá a pritom ona má bolesti..a rakovinu!

niron

To je chore. Ja som za overenie 2 podpisov platil tolko u notarky - ta tam ani nebola pritomna. Vybavila to asistentka. Co uz sa da pokazit na overeni podpisu, ak sa pomyli? Ked tvoja doktorka prehliadne nejake ochorenie a tvojho syna na pretekoch vystrie, riskuje uplne vsetko. Este sa na nu vrhnu sibnuti novinari, ktori absolutne vsetko v honbe za senzaciou vykreslia ako maximalne zverstvo.
mamina, si riadna krava. Ja by som ta nakopal do riti. Produkt prace si pouzila a pretoze si zistila, ze druhym deckam doktori tu pracu darovali, po pretekoch si si prisla pytat peniaze naspat? Vsade inde by ta poslali do..

tapp

Julia, mas pravdu.
Je to neskutocne. Smutne je, ze nikto nejde vykrikovat napr. do banky, ze kolko robi za peniaze, ktore u nich urobi automat, ale ma tu nepochopitelnu guraz, ist vynadat lekarke a domahat sa odpustenia poplakov, lebo niektori jej kolegovia ich odpustili... To je otrasne.
Neuveritelna krajina toto tu. Ja by som sa ani nemohol hanbit, mne by to ani nenapadlo - ist si poplatok vyhadat naspat. Mne bolo skor trapne vytahovat dvadsatkorunacku, lebo mi to pripadalo ako nedostojny peniaz na to, aby sestricka vypisovala potrdenku, nechal som vzdy min. 50 Sk (a znova mi bolo trapne, ked mi dakovali ako za nejaku vyznamnu sumu...)
Uff ! Britske zdravotnictvo by som tymto ludom doprial zazit. Za povinne zakladne poistenie toho mate velmi malo a s dlhymi cakacimi dobami.

Julia 2

Ked mi toto vykladala kamoška o pacientoch,myslela som,že si vymýšľa.Neuveriteľné prepadla by som sa od hanby,spraviť niečo takéto.Je to ako kradnuť v obchode.Dúfam,že Ti už v živote nikdy žiadne potvrdenie nedá.Neskutočné.

miska31

Aha tak treba aj dcerinmu lekarovi urobit cirkus.lenze ona ma na dverach na papieri ze sa za to plati,a ked som jej chcela zaplatit tak ze sa neplati

tapp

Mozno jej tam uz niekedy v minulosti urobila cirkus nejaka ina mamina11..
Je v pravomoci lekara poplatky odpustit. Raz nado mnou mavli na obvode rukou, ked sa vyberali 20Sk a ja som nemal penazenku..

miska31

Dcere som bola potvrdit prihlasku do skolky a trvalo to cele minutu a chcel 1euro(ako v pohode nie je to vela),ale syn ma inu pediatricku a od nej som chcela vyjadrenie o jeho zdravotnom stave na socialne na predlzenie materskej a ta mi toho vypisala dost vela a nepytala nic za to.

tapp

mamina, ak ta to potesi, ja som u svojho obvodneho lekara platil za Potrdenie o zdravotnej spôsobilosti 20Eur + vysetrenie k tomu potvrdeniu 22Eur. Cele to trvalo cca 50 min, som zdravy.
Za vedenie hypotekoveho uctu platim kazdy mesiac 3,32 Eur - a tato peracia prebehne uplne automaticky - bez zasahu tzv. ludskeho faktora.
Posud sama sumu za par mikrosekund pocitaca a za zivu pracu doktora...
Na tvojom mieste by som sa tvojej lekarke naozaj ospravedlnil.

[zruseny17]

delphia,nepochopila si ma,nemyslela som to ironicky,ved preto som pisala ze sa divim ze matka desatrocneho syna sa tomu cuduje...ja uz to beriem automaticky ze sa za vsetko plati...kto ti da dnes nieco zadarmo?