ako sa osamostatnit zo 600 euro?

Príspevok v téme: ako sa osamostatnit zo 600 euro?
slovanPrehra

ahoj rad by som sa osamostatnil ale neviem ci mi moj plat na to bude stacit ta sa vyzit zo 600 euro mesacne? ved je to totalna almuzna..

ja pocitam 300 podnajom s energiamy
300 strava
80benzin
50 prostriedky do domacnosti

100 bokom ved treba aj obcas von ist uzit si opravit nieco na aute poistky dovolenka..

ratam to zle? kolko davate na stravu 1 osoba a kolko tak na zubna pasta pranie a tak?

jedlo mozem len drahsie (asi celiakia) ziadne rozky na veceru...

mimussenqa

ty kks ked som si toto precitala normalne som stuhla...nechapem ako sa jednej osobe neda vyzit zo 600 eur???!!!.....300 eur na stravu??? to jedavas kaviar alebo co? mi sme dvaja,priatel zaraba 600 eur ja 300.to mas 900 eur.za 2 izbovy byt platime 200 eur aj z energiamy.obaja mame auto.to je cca 150 eur mesacne,jedlo nas mesacne vyjde na 100 eur.a nejake ostatne vydavky cca 80 kazdy mesiac nam na ucte zostane asi 300 eur.to si odkladame do banky.nam dvom by kludne na prezitie stacilo 500 eur.a ty mas malo 600??? ja nechapem. nasi maju dokopy 800 eur na mesiac.doma nas bolo 8 (kym som sa neodstahovala) a zili sme v rodinnom dome,a vzdy im nieco zostalo aj pre nas na vreckove.tak to je nieco...

lost

asi 1 miliarda ludi zije z minima.
z takeho minima, ze vazanie na slovensku je 7 hviezdickovy hotel.
neprehanam...
zarabat 100, dat 80 na najom, a 20 na jedlo, kdezto minimalne odporucane jedlo by malo byt v hodnote 25.
to je realita pre minimalne 1 miliardu ludi. tito ludia su hladny kazdy den.

celkom sranda co ?

a co takto ze 1.5 miliardy ludi ma nadvahu a z toho asi 1/3 miliardy je vyslovene obeznych?

nestaci?

a co takto ze by cele Piestany zomreli hladom dnes? za jeden den 30 000 ludi ?
a co takto cely Senec, alebo Detva a ako bonus, kazdy z nich deti, to je cez 16 000 deti ?

a co takto minut 3 miliardy eur na dnesne vojenske ucely ?

kolko ludom by stacilo 3 miliardy chlebov na dnes ?

priblizne miliarda eur sa dnes minula na chudnuce kury, alebo ine obezitne problemy.

a co takto vyfajcit 15 miliard cigariet dnes?

a co takto minut 1 miliardu kazdy den na nelegalne drogy ?

toto je nas cool svet...

cize, myslim si, ze kazdy kto ma moznost citat tieto cisla ma az prilis dobry zivot na to aby mal "pravo" na staznosti, alebo sa snad milim? ;)

zdroj: www.worldometers.info

casanta

Fuha, neda mi nereagovat...ja som odisla z domu pred par mesiacmi , do uplne cudzieho mesta. Samozrejme ze nie sama, ale s priatelom. Byvame v podnajme a mame jednu izbu + k dispozicii kuchyna, kupelna a tak. Za izbu platim saman 120 eur.To je aj s energiami. Tiez mam vysoku skolu, ale bohuyial v dnesnej dobe si pracu nevyberam. Zarobim max.do 400 eur. vacsinou tak kolo 350 eur. Strava ma vide na nejakych 100 eur, nejak extra som to nepocitala..nemam rada jednotvarnu stravu...radsej sa poriadne najem. nechcem setrit na strave. Snazim sa usetrit inde. Chodim peso do prace, chvalabohu nemam to daleko...nekupujem drahu kozmetiku, a pomaly sa ucim zit, iba s tym co mam....Z vyplaty vsak nic neusetrim...takze zijem od vyplaty k vyplate...ak stratim nedajboze zamestnanie tak neviem co budem robit..Ale vidis zijem...zo 600 eur by sa mi zilo kralovsky...

milli11

Pre zakladatela.
Preco tak odpisujes ludi, co sa vozia v MHD, ze su len obycajni robosi? Co ak niekto ma auto, ale dava ho manzelke na jazdy do prace? To je zaujimave, ze ked pride zima, sa do dopravy tlacia aj ti s VS a z Office, ked sa ide do roboty. Vtedy to pre nich nie je trapne, co?
Dalej, chces zbalit nejaku babu. Preco chces len a len zlatokopku? Urcite sa najde aj nejaka normalna baba, ktorej bude fuk, ci jazdis na BMW, autobuse alebo bicykli. Najdes si nejaku taku babu zlatokopku a o par tyzdnov, mesiacov budes hovorit, ze je s tebou len pre peniaze. Ty nechces babu, ktora chce teba, preto, aky si, nie preto, co vlastnis?