stále ma koe elektrika ...........

Príspevok v téme: stále ma koe elektrika ...........
Nicoolka73

ahojte je to pre mna smiešne.. teda ani neviem čo to je.. ale stále vždy keď sa chytím niečoho kovového tak ma to kopne a poriadne... dokonca aj v noci to poriadne zaiskrí :D to je dobre vidieť.. ako som sa mohla takto ,,nabiť"? aaa ako dostanem tu elektriku zo seba? :D ono to nie je že vkuse týžden.. ale tak do týždna ale 2 dni.. a keď tak tak celý den.. len kopem a kopem..

Nicoolka73

aha tak nevedela som že aj takýmito nedopatrením vzniká taká trecia sila že sa môže vytvoriť elektrika.. no už viem:) ale to by som asi nič nemohla robiť:D no nevadi.. kop sem kop tam:D

Nicoolka73

no tak voda ma kopla niekoľko krát za sebou :( vrrr dokonca dneska keď mi podával papier lekár ma kopol:D:d zase .. vrrrr ale nechápem však ja sa doma netrem o nič:D

lost

mne sa tiez stalo ze ma "kopla" voda, teda kohutik, neviem z coho je, mozno nejaky kov, ale na sebe som mal 100% bavlnu, tak ktovie ako to vzniklo :D a o nic som sa ani netrel :D

ale to bolo asi len 1x za zivot...

inac sem tam klucky na dverach, alebo ine kovove predmety :)

cappy_

mne sa 2x stalo ze ma kopla voda, ked som pustila z vodovodu, nechapem =D ..a prvykrat tak poriadne..ja bezne ked ma studene ruky a chcem zasvieti, tak vdaka mne sa vzdy vybiju ziarovky v lampach =D

datelinka

ešte si nepočula o statickej elektrine? vzniká najmä trením predmetu o predmet, materiálu o iný materiál, najmä syntetický v suchom prostredí.
na zmiernenie môžeš používať ionizátory vzduchu, sušič vlasov s ionizátorom, tak ako píše denz, nosiť bavlnené oblečenie, nie polyesterové, polyakrylové a podobne.

Nicoolka73

a to umelé oblečenie môže za tú elektriku? mám také šlapky... gumenné.. také crosky.. to ich nemám používať?? a zmizne elektrika?:D

lDenzl

Zrejme si dcera Majstra N :)))
ale nie:)......skratka treba odstranit umele oblecenia.Pouzivaj bavlnene vsetko.
Ci??:)