Ku gynekologovi prvykrat pred 30tkou?

Príspevok v téme: Ku gynekologovi prvykrat pred 30tkou?
Nefefe

Čaute.
Len tak hádžem túto tému, lebo ma zaujíma, aký máte na to názor - či ma gynekológ ukameňuje, alebo ...? Veľa som sa sťahovala a pracovala v zahraničí, čas beží, roky utekajú a ja to ešte nemám za sebou - prehliadku, vyšetrenie. Nemala som žiadne ťažkosti, chválabohu, všetko funguje ako hodinky. Ale chceme si založiť rodinku a preto treba riešiť.
Myslíte si, že tu nájdem povzbudenie, že sa netreba báť, že ma odborník vyšticuje, že idem NESKORO? :(( A vôbec - som sama, čo ide takto 1.krát po 25tke?

smii

jednej znamej sa urobila na posve mala vyraska. Kedze gynekologov nema rada, na preventivy pravidelne nechodi, nesla ani s nou. Postupne sa jej zacala zväčšovať a mokvat, volky, nevolky musela isť. Po rôznych vystreniach a odberoch zistila, ze ma rakovinu. Teraz berie chemoterapiu a lezi na onkologii, nevyzera to s nou dobre...

macka26

nesuhlasim s mirkou... ak je normalny. tak ta sprdne kde si tolko bola.zijes pohlavny zivot a bohuzial kazdorocna preventivna prehliadka ta moze zachranit nielen pred odhalenim rakoviny, ale aj roznych inych veci...

trochu si to pleties.. ked ti nic nie je, neznamena to, ze ti nic nie je. rakovina napr. neboli :(

usiko

nefefe,

nooo, moze ti povedat, ze "nacase', alebo "kde ste boli doteraz?", no ale co ta to moze zaujimat? vysetri ta a druhy raz ti nepovie nic......

mirka 23

Nefefe, čo by mal povedať, ak je normalny, tak ťa nesprdne. A ved maš dosť rokov... sprdni ho ty! :-) ak bude mať niečo proti

Nefefe

Caute, no diky za vela diskusie, čo ste tu hodili, tak dakujem :)
Myslím, že netreba panikáriť, preventíka je potrebná samozrejme :) Verím, že to nič nebude a hlavne mi šlo o to: či ma nevykopne, že už neskoro idem prvý raz :D Ale nevadí...
Na toto reagujte hlavne: PRVÝ RAZ, žENY, U GYNEKOLOGA, čO MI POVIEEEE...? :D

josie

ja som mala zase strýka, ktorému v počiatočnom štádiu diagnostikovali rakovinu hrubého čreva, presne dodržiaval pokyny lekárov, absolvoval chemoterapiu, operáciu, dopoval sa prírodnými doplnkami a ešte bol aj optimisticky naladení, že určite sa z toho dostane no a po roku a pol zomrel, takže si myslím, že to je individuálne komu čo pomôže

arven666

Ja som bola až v 29-rokoch, pretože som naozaj nemala žiadne problémy. A teda že už idem, už som plánovala otehotnieť. A nebol prekvapený. V pohode, všetko bolo v poriadku.