Ku gynekologovi prvykrat pred 30tkou?

Príspevok v téme: Ku gynekologovi prvykrat pred 30tkou?
Nefefe

Čaute.
Len tak hádžem túto tému, lebo ma zaujíma, aký máte na to názor - či ma gynekológ ukameňuje, alebo ...? Veľa som sa sťahovala a pracovala v zahraničí, čas beží, roky utekajú a ja to ešte nemám za sebou - prehliadku, vyšetrenie. Nemala som žiadne ťažkosti, chválabohu, všetko funguje ako hodinky. Ale chceme si založiť rodinku a preto treba riešiť.
Myslíte si, že tu nájdem povzbudenie, že sa netreba báť, že ma odborník vyšticuje, že idem NESKORO? :(( A vôbec - som sama, čo ide takto 1.krát po 25tke?

dobra vila

Clovek, o com rozpravas? nezmylil si si nick? Asi ano... lebo o partnerstve rozpraval/a "rew", takze asi to patrilo tam. Vidis inac, ze nikto nezdiela tvoj pochyby nazor, mimochodom. Ale este stale sme sa nedopracovali k tomu, aby si nam konkretizoval urcite veci...

človek

rev: HPV virus je vymysel, podobne ako prasacia chripka ci HIV. Naopak veľmi škodlivé sú vakcíny. Ale ty to asi vies, zbytocne sa budeme hadat. Je jasne ze lekari len skodia. A Nefete to asi nezaujima, lebo nereaguje.
dobra vila: Nesuvisi to s chorobami, ale sex az po svadbe ti nic nehovori?

rew

Ak bude zdravo jesť, nebude mať v tele jedy (antibiotiká, kovy...), vyhne sa ožarovaniu (mamograf, snímky).. doplnim ta... prestane dychat znecisteny vzduch ktory je prakticky vsade, prestane pit znecistenu vodu, nebude mat ani raz v zivote nechaneny sex... (Nefefe nevztahuj to na seba prosim), hups.. na ochranu potrebuje kondom ktory je tiez vyrabany priemyselne (ak nechce pouzit ovcie crievko), takze mozno tu mame dalsie skodliviny... pripadne nechraneny sex s prenasacom hpv uz mala... a to nemusi byt prave promiskuitna.. staci raz.. a to ze ododneska zacne jest viac paradajok jej asi nepomoze.. nechap ma zle, ja som za zdrave stravovanie, prirodnu kozmetiku, uprednostnujem prirodne materialy vo vsetkom kde je to mozne, antibiotika som nebrala 10 rokov a po poslednej skusenosti kedy sa inak nedalo som rozhodnuta ze minimalne dalsich 10 rokov ziadne ani nebudem brat.. nebudem sa vyjadrovat k vysetreniam v tehotenstve, nemam v tom prehlad, ale co sa tyka preventivnych prehliadok, nechat si raz za rok urobit stery a ultrazvuk je podla mna potrebne.

dobra vila

clovek, ach boze, to si napisal svetovu mudrost, ze ak bude dodrziavat to a to... No tak sa jej spytaj, ci to bude dodrziavat!! Lebo to iba malo ludi vie na 100% dodrzat... a aj ta zdrava strava je velmi diskutabilna...co je zdrava strava? dusicnanove, pesticidove potraviny? Pomlete potkany pomaly v mase? Syrove vyrobky ktore obsahuju nezdrave mlieko??? TAK CO! Povedzte mi to uz do bodky niekto... ja sa tiez snazim zdravo stravovat a podla mna trt z toho, lebo vsetko je kontaminovane.
Ved uz aj vzduch, ktory dychame je jeden jed!
Fakt ma dojimaju taketo vsevedne typy (nemyslim to ako urazku), ale napisat, keby toto a toto si dodrzala, tak to nepotrebujes... tak nam aspon napis, konkretizuj, co presne robit...lebo mna to fakt zaujima...
To sa moze odstrelit na opusteny ostrov, jest tam zdrave plody, pit zdrave stavy, ziadne vlny v okoli...no ideal...

cajik

"A ultrazvuk silne poškodí plod. Rodia sa poškodené deti." - TAK TO SME POTOM SILNE POSKODENI VSETCI, NEMYSLIS ?!

cajik

Ja si myslim ze to co pise "clovek" su nezmyselne bludy.

Nefefe, boli tu uz podobne temy, skus pohladat v kateforii "zenske problemy". Urcite by si mala ist, to ze ti nic nie je, bohuzial naozaj neznamena ze si skutocne zdrava. Tie preventivne prehliadky maju svoj vyznam. vobec to nie je nic hrozne :). Urobia ti ultrazvuk aby zistili ci je vsetko ok, vyter z krcka maternice (ci nemas rakovinu), vysetri prsniky atd. Tieto prehliadky su naozaj nutne kazdy rok, aby sa podchytili vcas chorobne zmeny v organizme.
A pokial chcete mat babatko, je lepsie mat istotu pred otehotnenim, ze si ok, ze ?

Ultrazvuk - nebudem sa vyjadrovat ci skodi alebo nie, lebo nie som lekar, ale ultrazvuk je predsa prospesny, odhaluje cysty apod, a ked budes tehotna, ako by sa ti lekar pozrel na babatko, ci je v poriadku, ked nie ultrazvukom ?!

Clovek, a netrep bludy ze ked clovek zdravo je tak nemoze dostat chorobu ani rakovinu... to je taka koniny ze radsej tvoje prispevky cele ani necitam

človek

A ultrazvuk silne poškodí plod. Rodia sa poškodené deti. Podobne je to aj s pichanim ihly do brucha pri odbere plodovej vody. Je to šialenstvo.

človek

Pri rakovine žiaden cukor, to je snáď jasné. Akurát že ďeťom chorým na leukémiu v nemocnici dávajú spokojne rohlíky so sladkým lekvárom. A tak je to v nemocnici so všetkým.

človek

rew: Robíš to čo robia všetci lekári a díleri. Strašíš ľudí smrťou. Ak bude zdravo jesť, nebude mať v tele jedy (antibiotiká, kovy...), vyhne sa ožarovaniu (mamograf, snímky), tak NIKDY žiadnu rakovinu mať nebude. A rakovina sa dá liečiť jedine zdravou výživou, výživovými doplnkami (to čo v supermarketovej strave chýba). Takže či prevencia alebo liečba, jedno je isté. Žiadny lekári, ale zdravé jedlo. Kto podstúpi operácie, ožarovanie a chemoterapiu, po 5 rokoch skoro na 100 % zomrie.