Co jest pri chudokrvnosti a nedostatku zeleza?

Karina

Vela zeleza obsahuje okrem spomenutych este pecen mam pocit... Ja som tiez chudokrvna ale vnutornosti nejem - do beznej stravy som pridala len trosku viac masa a kazdy den jem Maltofer.

[zruseny12]

...velmi dobry je caj zo ZIHLAVI...a teraz v jari,je velmi dobre pit caj z cerstvej zihlavi/ale nepije sa dlho,len tak mesiac/

[zruseny12]

...ak jes nieco,nikdy to nezapijaj cajom...caj pij aspon pol hodiny po jedle,caj obsahuje latku,ktora zabranuje VSTREBAVANIU ZELEZA...
a ak sa ti dlho bude ukazovat,ze mas nedostok zeleza atd.daj si vysetrit creva,ci mas dobre vstrebavanie criev na gastre...
ale najprv skusaj napravit to jedlom...nenechaj to hlavne len tak a ak sa to nenapravi jedlom hladaj pricinu dalej,preco mas malo ZELEZA...nie je to SRANDA/je vela pricin,preco moze cloveku chybat zelezo/

Martin_

Nízka hladina železa neznamená že máte jesť železné klince. Obvykle býva nedostatok hemoglobény v dôsledku zlej stravy alebo "choroby".

youki

orechy a strukoviny maju ovela viac zeleza ako ktorekolvek maso.
Potom este marhule a vajcia.

Naopak cukor brani vstrebavaniu zeleza !

človek

Jedz normálnu zdravú stravy, vitamíny a tak. Lieky urcite neber. Vzdy to nevinne zacina liekmi a potom urobia z cloveka tazkeho pacienta. Vpodstate ti nic nie je.