Wing Chun

Príspevok v téme: Wing Chun
Wing Chun

Venoval som sa tomuto bojovému umeniu cirka pol roka. Chodil som aj na tréningy, zvyšok som si doštudoval z kníh a z videí. Filozofiu prvých dvoch foriem som pochopil, ale okolo poslednej formy Biu Jee je veľa podľa mňa nepochopeného. Dokonca ovládam aj formu na drevenom panákovi. Jedni píšu na nete, že Biu Jee nám pomôže získať naspäť centrálnu líniu, inde som zase čítal, že je to niečo ako útoky na citlivé body. Ak viete viac, poraďte. Prosím, názory typu páči/nepáči si nechajte pre seba.
Čo sa týka zdravia, keďže sme na takomto fóre, podľa mňa cvičenia harmonizujú tak ducha, ako aj telo.

0vecka

nj akurat ze wing chun je tradicne bojove umenie a potom z toho nemci spravil Wing Tsun a Wing Tsung je nieco co si niekto vymyslel ... :)

od WT

0vecka...nemylis si ty tretiu vetu s tretou formou,lebo v tom je sakra rozdiel...prva forma ma 8 viet,druha ma 6 viet a tretia este neviem,netrenujem ju....a aky si mal vlastne stupen,ked ma ides urazat.ze v tom nemam jasno...ja mam 6

od WT

takze pise sa to Wing Tsung a neviem naco sa hned na zaciatok ides ucit formy,ked mas mozno zvladnute minimalne zaklady....ktory mas stupen?tretiu formu sa zvyknu ucit az na technicke stupne a nie zaciatocnici..

0vecka

ani uz moc nepametam co tam bolo za formy ono je to podla mna zbytocne komplikovane :) aj ked som tam chodil dvaroky zaklad je lapovanie sparing a zapasove techniky :) aspon podla mna tie wing chunacke veci su podla mna nepouzitelne ak to robis len rekreacne ... a celkovo v klietkach som nevidel ze by sa to pouzivalo ... ale vie to byt niekedy sranda :)