Wing Chun

Príspevok v téme: Wing Chun
Wing Chun

Venoval som sa tomuto bojovému umeniu cirka pol roka. Chodil som aj na tréningy, zvyšok som si doštudoval z kníh a z videí. Filozofiu prvých dvoch foriem som pochopil, ale okolo poslednej formy Biu Jee je veľa podľa mňa nepochopeného. Dokonca ovládam aj formu na drevenom panákovi. Jedni píšu na nete, že Biu Jee nám pomôže získať naspäť centrálnu líniu, inde som zase čítal, že je to niečo ako útoky na citlivé body. Ak viete viac, poraďte. Prosím, názory typu páči/nepáči si nechajte pre seba.
Čo sa týka zdravia, keďže sme na takomto fóre, podľa mňa cvičenia harmonizujú tak ducha, ako aj telo.

Wing Chun

Momentálne mi robí sparing partnera môj 6-ročný syn, ktorý keď sa do mňa pustí, tak mám čo robiť. Je totiž podľa mňa dosť náročne brániť sa útokom z každého uhla, ťahaniu za vlasy, kopancom a direktom a pritom dávať pozor na to, aby si neublížil a nemôcť vrátiť ani jeden úder:)

Wing Chun

A tú poslednú formu ako vnímaš? Ja som cvičil takisto sparing. Teraz sa udržiavam len cvičením foriem. Jedna filozofia vraví, že na niektoré hmaty človek príde len sústavným cvičením foriem. Význam foriem dokonca niektorí majstri ani nechceli prezradiť, aby cvičenec na to prišiel sám. Celé je to dosť o vychyľovaní, lebo je to ľahšie než konfrontácia s hrubou silou.

0vecka

ja len tolko ze som to robil dva roky ... ale doma sa to ucit neda bez sparingu to nema zmysel cvicit... je to ako ucit sa plavat na suchu..