Meskanie menstruacie, padanie vlasov, hormony?

Príspevok v téme: Meskanie menstruacie, padanie vlasov, hormony?
lubka32

ahojte, potrebovala by som poradit. Mam problemy s menzesom, v dosledku rychleho schudnutia som on prisla na 4 mesiace, potom sa mi cyklus na 3 mesiace normalne obnovil. Pocas tychto 4 mesiacov mi vsak rapidne zacali padat vlasy, avsak akonahle som dostala menzes prestali mi vypadavat. Teraz mi znova zacal meskat 1, 5 mesiaca, a vlasy mi znova zacali z nicho nic vypdavat, tehotna nie som urcite, ubytkovm vahy to byt nemoze, pretoze som skor mierne pribrala, moze to byt sposobene hormonalnou nerovnovahou alebo niecim podobnym? poradte mi co mam robit, som uz zufala

Soffia

Ahojte, píšem dosť neskoro keďže už je rok 2020 ale chcem sa spýtať či sa Tvoj problém vyriešil? Ja mám 13 a svoju prvú menštruáciu som mala asi pred 4 mesiacmi, potom už nič. Pár týždňov potom som zistila že mi trochu začalo padať obočie a mihalnice, nasledovali chlpy na rukách a nohách. Teraz mi padajú vlasy a aj ochlpenie tam dole, skôr by som povedala že sa dosť ľahko dajú vytiahnuť (niektoré sa dajú a niektoré ešte držia) oproti voľakedy, keď sa chlp na nohe pri silnom ťahaní ani len nepohol. Vlasy nachádzam napríklad už vypadnuté na hlave. Keď si medzi nimi prejdem prstami, uvoľňuje sa mi ich asi 5-6. Padajú mi aj tie nové jemné vlasy vpredu na hlave a celkovo sú strašne slabé a tenučké. Myslela som že je to možno spojené so ženským hormónom estrogénom? Teraz sa modlím aby konečne prišla ďalšia menštruácia a možno sa to vyrieši. Rada by som vedela či sa Váš problém dal do poriadku a čo to bolo, ako ste ho riešili. Kožná mi dala nejakú vodičku Alpicor (neviem či nie je náhodou až od 18) s estrogénom ale bojím sa ju užívať aby mi náhodou nenarušila hormonálnu rovnováhu, no skúsim. Ak viete niečo o puberte a o mojom prípade tak prosím dajte vedieť, vopred ďakujem ☺️ Soffia

Dakainka

Ahojte... potrebujem radu... som 5 mesiacov po porode a asi pred mesiacom a pol mi zacali vypadavat vlasy a teraz mi aj meska menzes, doteraz som mala normale, nekojim, takze som uz 3 mesiace mala, to sa mi teraz stalo prvy krat... myslite, ze mozem byt tehotna aj ked mi tak padaju vlasy? Za kazdu radu vopred dakujem

mirkaa

ja mam zase iny problem ... mam len 13 a naposledy som mala menštruaciu 11 decembra a teraz je 20 januara a stale ju nemam a neviem či je to normalne mala som ju zatial iba 3 krat tak ešte neviem :( prosím poradte

maciocicka

Kedze si chudla, prijimala si malo vyzivy a atk sa nemohla dostatocne vyzivovat krv. Preto sa zastavil aj menzes a aj Ti zacali vypadavat vlasy. Treba jest pravidelne a najma potraviny, ktore vyzivuju zaludok a slezinu, ktora je zodpovedna za jvalitu krvi. Su to najma obiloviny, to co papaju nase babatka. kase, prip. placky, huste polievky s roznymi obilovinami.Krv doplnaju hlavne zivocisne produkty - cervene maso ale najma pecen napr. kuracia.
Inak, tymto stavom vie vyborne pomoct bylinna liecba Tradicnej cinskej mediciny. Gynekolog jedine, co moze pre *Teba urobit, predpisat hormonalnu liecbu. Tym Ti este viac rozhasi hladinu hormonov. Pozri www.tcmclinic.sk

DzanaFX

A nehŕň sa do antikoncepcie, nedaj sa prehovoriť, to Ti len zastaví chod vaječníkov, ktoré sú aj tak narušené, nevytvárajú tie hormóny, ktoré majú...Antikon. len potlačí tvoju "chorobu" a keď ju vysadíš, vráti sa Ti to nazad...

DzanaFX

Ahojte, ja sa na hormóny liečim - príznaky: padanie vlasov, akné, priberanie, menštrácia niekedy je niekedy zas nie...Stalo s ami to po rýchlom schudnutí, ako Tebe, ja teraz beriem WILD YAM, lebo všetky ženy ho tu ospevovali, ale beriem ho len 2 týždne a výsledok je tak po 2 mesiacoch, vlasy mi vypadali hlavne z kútov...Tak choď na gyndu, tam Ti vezmú krv na hormóny a budeš vedieť, najskôr máš zvýšený testosterón...

brunetka_a

myslím že padanie vlasou trápi každu babu , ja som rapidne schudla 15 kilo tiež a vlasy mi strašne vypadali mám pocit že aaj o polku , mala som husté vlasy, a teraz no .... lebo ked schudneš tak ti aj tie živiny moc potrebné neprímaš a aj týcm dosledkom ti padaju vlasy..
preto chod ku kožnej ,alebo gynekologovi, može to byť hocičo, nepodcenovala by som to ..:)

Katka02

možno je to tu už stará ,,diskusia,, ale : ahoj Lubka, ja len chcem vedieť že ako si to teda vyriešila, a čo ti lekári zistili :) ďakujem za skorú odpoveď.

Katka02

možno je to tu už stará ,,diskusia,, ale : ahoj Lubka, ja len chcem vedieť že ako si to teda vyriešila, a čo ti lekári zistili :) ďakujem za skorú odpoveď.