Som Paranoidna???da sa s tym nieco robit???

Príspevok v téme: Som Paranoidna???da sa s tym nieco robit???
ToriSpelling

Nikdy doteraz som si to poriadne neuvedomila. Vzdy som sa neskutocne bala tmy, citila som akoby v mojej blizkosti bol niekto, ale myslela som, ze je to nieco co moze citit kazdy, ze dokazem citit aj nieco ine ako len ludske bytosti. Pred tyzdnom asi som sa ani neviem akym sposobom, dostala na internete na clanok o podobnych ludoch. Po jeho precitani som zistila ze je na tom nieco podobne. Tiez mam pocit, akoby ma stale niekto sledoval ( ale len v TME ), akokeby ma chcel niekto zabit, a podobne...Som skutocne paranoidna?alebo sa len tak strasne bojim tmy?ak som paranoidna?da sa to nejak " liecit"? je to vazna psychicka porucha,??

lost

Aleboooo, skus si mysliet ze nic tam nie je, napr; ak ides do tmavej izby tak vies ze tam nie je okno, alebo je zatvorene, a su len jedny dvere a podobne, ze tam nie je ziadny vchod, cez ktory by sa niekto dostal, a cez stenu nemoze prejst :)
nejak si to "vsugerovat"

A ked si s niekym tme, tak je to rovnake?
Ak nie, ze by si si nejak predstavovala imaginarneho cloveka, ze nie si sama :-)

A ked si vo svetlej miestnosti, ale len zatvoris oci, tak sa nebojis nicoho, vtedy je to OK ?

ToriSpelling

lost :D myslim ze uz po takych 3 hodinach v tme by som bola zrela na psychiatriu :D ale dakujem za nazor..:))

lost

Noo, skus sa zatvorit do tmy na tyzden a mozno to prejde :)
Ked sa takto nauci clovek plavat (hodenim do mora - neplavca), tak preco nie zbavit strachu z tmy :)