Jedalnicek

poradkyna

dobre mozno jes 5 krat denne, aj celozrnne ale vsetko zalezi od velkosti porcii, co jes pocas celeho dna, kolko pijes, ci je vydaj vacsi nez prijem

napis priklad 3 dni co si jedla

SomZufala

Preco sa ospravedlnujes? Ved si nemohla vediet.. Chodila som najprv do fitka. To som vymenila za zumbu- taky tanecny kurz... Je to super- vrelo doporucujem...

christy

zufala, treba ist k lekarovi na odber krvi, mozno ide o nejake hormonalne zalezitosti.. ak si ale ok a aj tak priberas, treba davat pozor na skryte jouly.. ved len kusok cokolady, ved len pohar vina... ja mam tu smolu, ze moje telo mi ziadne 'ved len kusok' netoleruje..

rew

hmm.. tak prepac, ja som cakala ze si po nejakej mliecnej diete alebo tak :) a co cvicis? nie je cast z toho pribratia na vahe aj premena tukov na svaly..? aj ked viem ze 10 kil to asi nebude... neberies nejake lieky, po zdravotnej stranke si ok? ja viem, asi blbe otazky... ale mne nic ine nenapada.. asi prenecham tuto temu kompetentnejsim :) velmi drzim palce..

SomZufala

Doubledog- neviem pricinu preco som pribrala rew- vsetko co si pisala dodrziavam pol roka: ziadne sladkosti, biele pecivo, vyprazane, sladene vody .. Jem 5krat denne, chodim peso do prace aj z prace. 2x v tyzdni chodim cvicit. Tak ja nechapem ako to ze som pribrala

rew

Ahoj zufala..
Kompletny jedalnicek ti nenapisem.. len zopakujem par jednoduchych ucinnych pravidiel ku ktorym sa tu preklikas v mnohych temach:
0. kratkodobe hladovkovo-jednodruhove diety su podla mna na prd.. clovek sa trapi, a ak aj vydrzi do konca, o par tyzdnov ma kila naspat aj s urokmi (iste ze su vynimky). Ak chces naozaj schudnut, treba celkovo zmenit postoj k stravovaniu a k pohybu.
1. jedz 5krat denne mensie porcie (neprejes sa, ani nevyhladnes, telo bude dostavat co potrebuje cely den, a vecer nebudu stavy 'zosrotujem co vidim')
2. obmedzit vyprazane, sladkosti, biele pecivo (najlahsie je povedat ziadny vyprazany syr, ziadna cokolada.. ale raz za cas si treba dat.. len zas treba odkontrolovat mnozstvo.. ja si pre istotu nekupujem velku cokoladu, lebo viem ze by som ju zjedla celu :) radsej si vezmem v potravinach malu tycinku)
3. pit vela vela vela vela vody. prednostne cistu neperlivu vodu, ja to kombinujem s bylinkovymi cajmi a slabym zelenym cajom
4. pit este viac vody
5. akykolvek pohyb. Plati jednoducha rovnica : vydaj > prijem = chudnutie. Najucinnejsie a najjednoduchsie je asi behanie, na zaciatok staci 15 minut denne, kvalitna obuv a makky teren.. alebo zacni chodit s kamaratkou na aerobic... je fajn ked mas niekoho s kym sa do toho na zaciatku navzajom 'dokopete', casom ta to zacne bavit a budes sa sama tesit kedy si pojdes zasportovat... sprav pri telke par brusakov ked ta napadne.. cokolvek.. ak nemas moznost chodievat pravidelne cvicit, zacni chodit pesi do prace/skoly, prestan pouzivat vytah.. poumyvaj cez vikend okna... povysavaj... mne celkom pomaha jeden tanecny kurz na ktory som sa pred casom zapisala, treba tam chodit pravidelne a kedze si za to platim, som trosku prinutena mavnut rukou a povedat si ze dnes sa mi nechce :)
ja som takymto sposobom schudla za posledny mesiac asi 2 kila.. a to ani nedodrziavam vsetko.. hlavne jem castejsie, pijem vela vody, a chodim dvakrat tyzdenne po hodinku tancovat a okrem toho obcas plavanie, prechadzky, beh.. kedy sa co podari.. bez namahy.. bez bolesti hlavy z toho ze som hladna... a viem ze vaha pojde dalej dole par kil a ze to nie je dieta ktora o par tyzdnov skonci a potom tie kila naberiem spat..

SomZufala

Ja ani moc nechcem schudnut. Mam teraz 65kg. Stacila by mi moja povodna vaha 55kg. Len neviem ako na to. Biele pecivo som nahradila celozrnnym. Jem biele jogurty, zeleninu a ovocie. Tak nechapem preco som pribrala 10kg..

christy

ja momentalne tiez bojujem v nadvahou, jedine co podla mna spolahlivo zabera je pohyb a menej jest... netreba sa zbytocne obmedzovat na nejku dietu, aj tak ziadna nefunguje (keby nejaka fungovala, vsetci by uz boli davno krasne stihli) :) mne ostava este 10 kg, ale mala som teraz kvoli chorobe pauzu par mesiacov a nejako sa odhodlavam :) vela vody, striedmost a pohyb pohyb pohyb.. ziadne sialenstva ako 90dnova dieta a podobne veci nefunguju, ked tak len velmi kratkodobo..