Tehotenstvo po potrate

deseo

Ivka1, lukaska

No, v tej nemocnisi som sa toho veľa nedozvedela, to je pravda. Snažila som sa s lekárom porozprávať, povedal mi tiež, že aspoň takého pol roka počkať by bodlo, ale čítala som niekde odborný článok o tom, že keď nie je spravená kyretáž, aj také tri mesiace by mali stačiť. A tiež som videla veľa fór o tom, ako mesiac či dva po potrate, a nebol to taký jednoduchý prípad ako môj, hneď dievčatá otehotneli a všetko prebiehalo v poriadku.
Je to diskutabilné, ja to chápem, netreba zbytočne riskovať, ale keď mi sme to bábo tak strašne chceli. Pol roka sme sa snažili. Čakať ďalšieho pol roka sa mi zdá strašne dlhá doba.

A tie doplnky výživy sa vrhnem hádam už aj hneď. Minule som chcela ísť darovať krv, ale bola som dočasne vyradená, pretože som mala príliš nízsky obsah železa v krvi. Dali mi nejaké tabletky, na železo a odporučili mi aj niečo s kyselinou listovou. Tak to mi hádam neublíži.

keksa

ahoj, mrzi ma to, pisala som ti tam, mne sa to tiez stalo a povedali mi, ze pauza pol roka, mala som vsak len jeden cyklus a otehotnela som, cize mesiac po potrate, vsetko prebehlo v poriadku a bez problemov, tehotenstvo bolo super, na Slovensku su zbytocne dlhe prestavky, v zahranici maju kratsie, takze da sa aj skor ;)

lukaska

je mi to ľuto, sledovala som tvoju temu. v nemocnici ti mali povedať, alebo tvoj gynekolog, ktoremu musiš vziať prepuštaciu spravu. keďže to bolo v skorom štadiu, tak by mali stačiť 3 mesiace, ale radšej pol roka. a 3 mesiace pred tym ako začnete pracovat na babatku, začni uživať nejake vitaminy s obsahom kyseliny listovej. v lekarni ti určite ponuknu viac druhov, ak povieš, že planuješ otehotniet. držím palčeky

Ivka 1

Po potrate sa odporúča čakať pol roka aby sa maternica zregenerovala a az potom sa pokúšať o ďalšie babätko. Bolo by dobré posilňovať maternicu, robiť sedacie kúpele, piť bylinné čaje a užívať
prírodné doplnky výživy. Napíš mi na mail ak chceš.