zomrela moja mamicka

Príspevok v téme: zomrela moja mamicka
kvetuskaa7

Pred mesiacom mi zomrela moja milovana mamicka.Dostala mozgovu prihodu a silne krvacanie do mozgu,cely mozog bol zaliaty krvou.Lekari mi hned po prevoze do nemocnice povedali,aby sme sa pripravili na najhorsie,pretoze mamicka uz upadla do komy.Tri dni bola v umelom spanku(v kome)a 22.3.2010 vecer mi telefonovali,ze bohuzial zomrela.Velmi tazko mi je,vela si poplacem.Velmi casto kladiem otazku PRECO???preco lekari nepomohli,uz aj neurolog odmietol operaciu...preco???

kvetuskaa7

RNG,ahoj...moja mamka 20 rokov brala lieky na vyskoky tlak,neustale chodila na kontroly,takze o aku udrzbu tu ide???od coho praskla cieva v mozgu???

RNG

Mrtviciam treba predist udrzbou ciev, systematicky, cely zivot.A nie pasivne vyckavat, az cloveka porazi alebo dostane infarkt.
Cievy si treba cistit lecitinom od usadenim a spruznovat mnozstvom roznych antioxidantov(C, E, polyfenoly, proantokyanydy, karotenoidy...).
Krv treba udrzovat dostatocne riedku(rybacie oleje, enzymi), aby sa netvorili zrazeniny(trombusy)
Pri zanesenych cievach, krehkych cievach alebo zrazeninach blokujucich tok krvi vedia zialbohu lekari len velmi malo pomoct.

ivana45

kvetuska,
niektore krvacania sa daju odsat, ale to aj tak nezarucuje, ze clovek prezije. Ostane ako po tazkej porazke, treba s onho starat. Ci je pacient na to vhodny (nie vsade sa da v mozgu dostat a neposkodit ine zivotne dolezite oblasti) - to sa hodnoti na zaklade CT a dalsich kriterii. Ak nie je realna sanca pacientovi pomoct odsatim krvi, nasadzuje sa pomocna liecba (infuzie s liekmi a podobne). Sance na uspech su male.

Anita11

Na otázku či sa to krvácanie dalo vyčistiť, je odpoveď len jedna, že asi nie. Mojmu svokrovi praskla v hlave cieva, kde hneď doktor po CT povedal, že je to veľmi ťažká forma mozgovej príhody. Operujú len keď je krvácanie slabšie a poškodenie tiež. Po 5 týždňoch zomrel, hoci na tretí deň po príhode ešte nebral vedomie na 3 dni a potom už len spal a trápil sa/ to nebudem popisovať/.

Kvetuška, nesnaž sa zmeniť to, čo už zmeniť nemožeš. Buď silná, myslím na teba.

Anita11

Kvetuška, tým, že si budeš klásť otázky, či sa dalo krvácanie predvídať alebo nie, nepomožeš ani mamičke ani sebe.
Na tom, čo sa stalo už bohužiaľ nezmeníš nič, len to musíš prijať.
Keď to bolo silné krvácanie a bola by predsa prežila, určite by bola veľmi poškodená - postihnutá, a to by nebola ľahšia situácia ani pre ňu ani pre teba.
Ver, že keby si sa mala pozerať na mamičku ako trpí, alebo, že dokonca nikoho ani nepozná a je odkázaná na pomoc okolia po každej stránke, bolesť v tvojom srdiečku by nebola menšia ako teraz.
Chce to čas, tá rana je ešte čerstvá, ale hlavne to nerozoberaj, že ste mali urobiť viac, aby prežila.
Pomysli si, že keby ťa videla mamička, ako sa pre ňu trápiš, bolelo by ju to.
Snaž sa tešiť zo života, ktorý máš práve od nej, aj ona by to určite tak chcela...

kvetuskaa7

lDenzl,ahoj...bola som u psychologicky,lenze tam len ja musim rozpravat a len pozera na mna ako na zjavenie.Rodina mi povedala,vraj nepotrebujem ziadneho psychosa,vraj nevyzeram na to.Vela otazok si davam,ci nemohli to krvacanie v mozgu vycistit?to sa neda???

kvetuskaa7

ahoj mačička77,jasne ze si chcem s tebou pisat,budem velmi rada.Nebola som tu par dni,preto som ti ani nevedela odpisat.Kludne mi daj svoj mail...
diky zatial pa pa