Cigarety

Príspevok v téme: Cigarety
Dest

zdar, mam 19 rokov, fajcim od 14-ich a uz ma to dost nici, aj ked prestat sa mi stale nedari ... v poslednom obdobi mam problem so srdcom, pri nejakej fyzickej namahe alebo pri vypatej stresovej situacii mi srdce bije rychlejsie a silnejsie nez by malo a sprevadza to vysoky tlak a proste nepriemny pocit.. uz je to pomerne casto, co mi srdce takto pracuje ... tiez neustale vypluvam hlieny, a prednedavnom som rano okrem obvyklych zelenych hlienov, vyplul spolu s nimi aj krv.. niekedy je to lepsie, niekedy horsie, ale uz mam pocit ze to uz nie je uplne dobre,, je to vazne? ci je to "normalne" u fajciarov, ktori zacnu tak skoro..

0vecka

ja som fajcil tak dva roky asi 40denne a prestal som ... ale fakt ked tam ide krv tak by som isiel k lekarovi je aj mozne ze to s tym fajcenim nesuvisi.... :)

siiiska

Dest na tvojom mieste sa urcite nedohadujem tu a utekam k doktorovy a pitam sa na plucne.
Hlieny s krvou to urcite nebude ziadna sranda.

jajka001_

chalan fajci od 14, cize je to dost dlha doba a zrejme viac ako tri cigy denne, tipovala by som minimalne jednu skatulku, tam je urcite fyzicka zavislost.
to je ale jedno, kto chce, ten s tym prestane.

hassy

ano ja viem ze to je aj fyzicka zavyslost, lenze to sa prejavuje v neskorsom veku...
mlady clovek ktory fajci tri napr roky, aj to len preto lebo je so spoluziakmi ktory si idu cez prestavku zapalit, alebo v bare pri pive si zavyslost na nikotine nevypestuje, keby fajcil dalsich 10 rokov tak krabicku denne tak hej ale inak to je o zvyku a psychike...

Dest

uhlie - pisal som ze ked sa prestava, tak je chut na jedlo, nie po cigaretach,, to skor upada chut jest ... no o tych ritualoch som pisal, to je pravda a asi to je z prevaznej casti psychicka zavislost, no aj ked som sam zavrety tak pocitujem chut a mam jednoducho abstak, to uz nie je zvyk, alebo ked zacitim dym.. ... jajka001_ - ako som pisal v uvodnom prispevku, od 14-ich takze zhruba 5 rokov

jajka001_

u cigariet je nielen psychicka ale aj fyzická závislosť, hassy, nie je to len zlozvyk
dest, preboha to kolko fajcis? to co vypluvas urcite nie je normalne, okamzite k lekarovi