Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neistota/strach

Príspevok v téme: Neistota/strach
skoma

Zdravím, už asi rok mám vážny problém a zahrávam sa z myšlienkami že to už treba liečiť pretože čím ďalej tým viac sa cítim ako blázon.
Ide o to že keď som doma,keď idem sám po ulici alebo som hocikde o samote v neskorých hodinách cítim že ma niekto prenasleduje alebo že tam niekto je. Prídem v noci domov a chodím zo strachom po byte či tam niekto nieje, sedím za PC a obzerám sa lebo mám strach. Dlhú dobu ma sprevádzajú hrozné sny že ležím v posteli a niekto nadomnou stojí. Bojím sa byť niekde o samote proste. Začalo to hlúpym snom ako som spomínal a sprevádza ma to už rok, a predtým som nemal žiadne problémy ani som nemal takéto myšlienky.
Dúfam že je to len sen a blok v mojej hlave, držím si mienku o tom že nič také nie je reálne tak to beriem ako miernu psychickú poruchu.
Prosím niekto mi pomôžte mám strach z vlastného domova a keď som sa skúsil o tom s niekým vážne porozprávať tak ma vysmial. Preto radšej mlčím, vopred Ďakujem

skoma

po beznádejných liečeniach a psychotestoch som u alergológa dospel k tomu že mám spánkovú paralýzu v kritickom štádiu, a znej som mal potom podvedomí strach inde... Tak neviem či mám byť rád že niesom blázon ale spankovy paralyzer :)

tu je malý článok o paralýze ak nieko to zažil:
Diagnóza - Spánková paralýza (sleep paralysis)

Spánková paralýza je stav, keď je telo dočasne neschopné sa hýbať. Paralýza nastáva pri zaspávaní (hypnagogická) alebo pri zobúdzaní (hypnopompická). Osoba nemôže hýbať žiadnou časťou svojho tela a ma minimálnu kontrolu nad telom. Dokáže iba hýbať očami a dýchať. Fyziologicky je spánková paralýza spojená s paralýzou (ochrnutím), ku ktorému dochádza počas tých fáz spánku, keď máme živé sny (tzv. REM atónia). V REM fáze náš mozog účinne funguje, ale telo by malo "spať" a nehýbať sa. Spánková paralýza teda vlastne slúži na to, aby sa naše snové pohyby neprenášali na naše fyzické telo, teda aby sme si počas spánku neublížili. Keď sa zrazu zobudíme, tak mozog si myslí, že spí a ostane v paralýze.
Počas spánkovej paralýzy môže dôjsť k halucináciám: Vidíme obrazy, alebo zvuky. Osoba si môže myslieť, že niečo stojí pri nich, alebo môže počuť čudné zvuky (ako ja na chodbe a potom som videl osobu, čo chcela vojsť do izby). Môže vidieť rozličné veci, osoby a má rôzne vidiny. Dokonca som mal aj pocit, že mi niekto chce ukradnúť dušu. Čítal som, že aj iní mali taký pocit, akoby ich niekto sledoval, ale v miestnosti nikto nebol. Často sa dostaví veľký strach. Najčastejšie ľudia popisujú pocit, ako by im niečo tlačilo na hrudník. Ťažko sa im dýcha. Paralýza môže trvať od niekoľko sekúnd až po niekoľko minút.

Neviem, koľko času ubehlo, no bolo to krátke. Ja osobne som si uvedomoval, že niečo nie je v poriadku, že som v akomsi polospánku. Nerozumel som však, prečo sa nedokážem hýbať. Bola to zaujímavá skúsenosť a aspoň sa nemusím báť, že sa mi niečo desivého prihodilo. Viem, že nie som jediný, ktorému sa to stalo.

Na internetových fórach sa ľudia často pýtali, či videli duchov, alebo je to niečo iné, pretože tomu nerozumeli. Verte, že som vôbec nevedel rozoznať, či to bolo reálne, alebo iba sen. A keď som o tom nič nevedel, mal som strach... Neviem čo sa dá robiť, ale viem, že potrebujem menej stresu, viac pravidelného spánku a možno to už nezažijem.

Sherlock Holmes

skús ouiju board... mám podobné skúsenosti za sebou... navštívila som jednu pani a pomohla mi dosť...