Manzelstvo po 14 rokoch

Príspevok v téme: Manzelstvo po 14 rokoch
irmicka

Museli sme sa strasne zmenit.Nehodime sa k sebe, neviem co s tym.
Brali sme sa po trojrocnom vztahu, ktory bol krasny. Rozumeli sme si, lubili sme sa. Teraz mame 2 deti v ml. pubertalnom veku. Nehadame sa, aspon myslim, ze obcasna vymena nazorov nie je hadka...ale zijeme tak akosi vedla seba, nie spolu. Ano, snazime sa to zmenit, takze obcas si spolu vyrazime, ale my sa uz nemame pomaly o com rozpravat...proste dvaja inkompatibilni ludia.
Ako rodicia fungujeme, aj ako spolubyvajuci, to je pohoda.
Sex adekvatny vztahu - asi 4x do roka.
A teraz co? Mame sa rozviest, ked inac vsetko funguje? Rodina? Keby sme nemali deti, asi by sme isli od seba. Toto sme si teda s muzom este nepovedali, ale myslim, ze by k tomu doslo.
Alebo si mame prezit tento zivot, ktory je krasny po vsetkych inych strankach, len ta partnerska chyba?
Ako sa k tomu staviate? Uvitam nazory ludi vsetkych vekovych kategorii aj stavov :)

irmicka

jaj, Double, to mi ani nehovor, to uz mam napocuvane :) otazka je, kto urci, co je podstatne a co nie, hm?
A ochota je aj od neho, ved som pisala.
Musim odist, tak sa majte a dakujem!

doubledog

to je tym, ze vy zeny stale nieco riesite, a vacsinou zbytocne
tomu sa muzi nemozu prilis venovat, stratili by plno casu a energie.
a potom, ked zacnete riesit nieco podstatne, uz neni ochota.

irmicka

Double, no to by som rada vedela, ale sa to asi nedozviem. Mozem len hadat, podla reakcii, alebo z toho mala, co mi povedal. Vie o tom, vsimol si to a nie je tomu rad. Cim to je, to nevie a co proti tomu? Aby sme robili nieco spolu. Ale to sa lahko povie a tazsie vykona.
Rozvadzat sa nechce, vraj urcite nie. On je viac introvert ako ja, on si vystaci sam so sebou (to hovorim ja), cize sa nad tym nejako netrapi (to povedal on) - ale hej, vidi to chce sa podielat na zmene.
Ale preco mi vtedy, ked som nanho svoje depky vybalila uplne bez obalu, povedal, ze ho to deprimuje a nech prestanem, to teda netusim...(teda mam tajny tip,on ma dojem, zed ked sa o probleme nehovori, tak neexistuje - a ma to viac chlapov, to viem od ostatnych zien)

doubledog

:) som vedel, ze budes proti, ved aj preto som to o tom rozvode napisal

ale celkom mi neni jasny postoj tvojho manzela
ako to bere on?
aspon teda, co si o tom myslis ty

irmicka

Myslim si to, co baby, super, vidiet myslienky inych, ktore si mozes zobrat za vlastne :)
Rozum mi hovori, ze rozvodom by som isla z blata do kaluze. A cit mi zatial vravi, ze sa rozvadzat nechcem :)
Budem na tom pracovat dalej. Sice...ako som uz pisala, nejako to nefunguje, alebo zafunguje nakratucko a zriedka...ale hlavne treba nieco robit. je dobra zmena myslenia - neocakavat nieco, co nie je samozrejme. Mna to myli, ked si myslim, ze mat krasny vztah je norma. No, nie je.

kajka01

a v tomto suhlasim s christy, ak by mal byt rozvod tak naco cakat kym obaja zostarnu a zivot za nimi...tam uz velke sance na nejake prevratne nove zaciatky nie su, zena zostarne a akurat tak zostane sama

kajka01

v ziadnom pripade nesuhlasim s nazorom -rozvod. a duplom nie ked deti dorastu, nevidim v tom ziadny zmysel, nie je to manzelstvo ktore by doslova nicilo jedneho alebo druheho partnera.
skus si castejsie hovorit klady vasho manzelstva, ja som ich tu objavila niekolko a stale tvrdim ze mate pekny vztah vcelku vzhladom na roky odzite spolu
je kopec ovela ovela horsich partnerstiev kde stoji slovko rozvod na mieste
tu je to aspon len zatial tolko ze sa ti zda ze nieco ti chyba ale v podstate ani sama poriadne nevies pomenovat co
ak je to akysi chlad ako si spominala pokus sa o to co som uz radila viac dotykov neznostia pod..samozrejme ze sa to neda zo dna na den ale aspon skusit a mozno to prinesie svoje ovocie, naucite sa na to, ze sa potrebujete citit a vymazete tu pomyselnu medzeru medzi vami

christy

mozno ked budem starsia budem mat na to iny nazor, teraz si to neviem predstavit, ze by som chcela tpiet az kym deti nedorastu a potom zacat zit.. a s kym? sama?

zena v menopauze, vnucata, exmanzel je najlepsi kamarat.. delenie majetku, kopec zbytocnych stresov a nepohody
neviem, divoka predstava.. tym nechcem povedat, ze zeny v tom veky uz nemaju sancu na lasku a pekny vztah, ale irmicka to doma nema tragicke podla toho opisu aky pise.. myslim si, ze po investicii do zlepsenia vztahu sa to este da dat do normalu..

osobne neznasam ludi co volia zivot s partnerom ktoreho nemiluju, ale je to pohodlnejsie.. taky clovek postupne odumiera.. za par rokov nebude vediet dat nikomu nic... naco je to potom dobre?? take trpitelstvo?

christy

doubledog.. no nesuhlasim, ked uz by to akoze aj mali spolu doklepat kym dorastu deti bez nejakeho progresu tak neviem, mozno si to este dobre neviem predstavit, ale naco sa uz len bude taky par rozvadzat? dovod mi chyba..

naopak, uz len z mnozstva praktickych dovodov je lepsie zostarnut vo dvojici..

ale mozno budem mat iny nazor ked budem mat 50 ci 60 rokov...