v kolkatych rokoch vam zmizlo akne?

Príspevok v téme: v kolkatych rokoch vam zmizlo akne?
kam ides

ahojte chcela by som sa spytat odkedy dokedy ste mali akne a ako velmi.zaujima ma to preto,lebo ja mam 19 a chcem vediet ci mam nejaku sancu ze o par rokov to same prejde a plet sa mi znormalizuje...stalo sa to niekomu z vas ze vam akne zmizlo vekom?ja mam akne uz 2-3 roky takze od 17stich.a coskoro uz budem mat aj 20.hmmm :(

jajinka33

usiko, no ja mám 35ročnú kamošku, ktorá má stále mastnú pleť a tiež sa jej robia vriedky, ale ona nechodí s tým ku kožnej.. netrápi sa tým..a poviem ti tak, že ja ked sa s ňou rozprávam, vôbec jej na to nepozerám..

jajinka33

siisa 25, to ma moc mrzí...:( viem ako sa musíš cítiť..je to dosť na psychiku, keď vidíš okolo seba kamošky, čo majú bezchybnú pleť a ty sa musíš niečim nagiglať, aby si ako-tak mohla ísť do spoločnosti..i moje sestry majú takú porcelánovú pleť a ja som ťá "čierna ovca" čo to schytala.. ale poviem ti to takto..ked som sa všemožne snažila sa toho zbaviť, lebo som si myslela, že všetci mi pozerajú aké ja mám akné(aká sprostá myšlienka), tak sa to na mne stále držalo..a pak ked mi aj priateľ povedal, že ja si na mne nevším moje vriedky, že som krásna i tak..tak mal pravdu, veľa ľudí ti povie, že si na tebe nič také ani nevšíma, iba ked ich na to nejako upozorníš. i kamošky mi to povedali, že proste som pekná, oči mám výrazne a nejaké akné je maličkosť!!! tak ti dám asi tak takú radu, aby si sa prestala rýpať, nevytláčaj to, naozaj! bud sa vriedok vstrebá abo ti pekne dozreje(hnusný výraz:D)a pak asi tak až po 4.dňoch ho daj von, uvidis, že sa to bude lepšie hojiť ako keby si ho hned začala vytláčať. a poradím ti nejakú dobu si na seba nič nedávať od kožnej, žiadne mastičky..len pekne ráno nejake tonikum, večer gel(mam odskúšaný z oriflamu z aloe vera a zeleného čaju) a nič ani krém. neviem inak ako poradiť, napísala som niečo už do predchádzajúcich príspevkov.

mary-anne

ja som mala akné asi tiež tak tri roky. ale kožná ma nikdy nevedela vyliečiť, stále len skúšala rôzne smradľavé prípravky a aj tak nič nepomáhalo. a potom som bola pár krát v solárku a zmizlo to :) ale ozaj neviem, či tým, či vekom :) ale som veľmi šťastná, že je to preč a mám krásnu tvár.. a tak isto som mala problém aj s dekoltom a chrbátom a všetko zmizlo :)

siisa 25

jajinka ja mam akne non stop,mam 23 a nic to nevylieci,iba prelieci,alebo docasne vylieci,aj na pilingi som chodila,antikoncepciu beriem,akne uz okolo 10 rokov mam a velmi ma to psychicky trapi ja uz vazne neviem

jajinka33

damme, pokúsim sa zodpovedať všetky tvoje otázky a plus niečo aj navyše :D

áno, mala som veľké pory, mastnú pleť, stále som si musela obrúskom odmasťovávať pleť, v okolí nosa, čela a brat..tzv.T-zony. chem.peeling je vlastne aj na to. malo by ti to pomôcť. ale ver tomu, že nestačí jedno sedenie, ja som bola tri krát na tom, postupne som dostávala %tá, lebo pleť by sa ti spálila pri vysokom %te. a pôjdem ešte na jeseň, bo mi zostali po akné také nepekné jazvičky na pleti. Ale aby si si nemyslel, že mám teraz super krásnu pleť, to zase nie. netvorí sa mi už akné a zostali mi po pleti červené fliačky po ňom a peeling ich dosť viditeľne zjemnil. lebo sa ti tým vlastne ošúpe stará vrstva pleti a urobí nová. ale teraz,kedže je slnko čoraz silnejšie, sa chem.peeling neodporučuje. a máš pravdu, nie je lacný, ale ja som si to dala robiť u kozmetičky, nie kožnej lekárky, tá to má prehnane drahé! ale zase predstav si, koľko si investoval a ešte aj investuješ do rôznych iných pripravkov?! a keďže trpíš tou alergiou, neviem, či to to úplne zmizne,ale myslím, že by ti to mohlo pomôcť ;)

Damme

ahojte

teraz mam 28r. a akne mam od 18tich...posledne roky pouzivam len zineryt a robenu sírovu masticku...aj caje na prečistenie krvi pijem - repik, zihlava......lenze, ja okrem mastnej a pórovitej pleti mam problem aj alergicky - na látku histamín (si vygooglite kde vsade sa nachadza v potravinach) takze staci ze nieco z toho zjem..a hned je ako jajinka pise..novy kamos na ksychte...snazim sa tym potravinam vyhybat..ale nie vzdy sa to dá.....a potom je to psychika....pri väcsom strese mam plet horsiu....ja by som o akne mohol aj knihu napisat uz....viem presne kedy mi vyrazka vyjde a kedy nie...na 90% ...:)

jajinka
ty si mala velke póry tiez?..ja hlavne pri nose tá oblast....na to je ten chemicky peeling?..mne to kozna uz tiez odporučala..ale nejako sa bojim toho...ci to bude mat učinok alebo ci to nebude potom este horsie...lebo zarucit mi to nikto nemoze a ani nevie....a v neposlednom rade..ten peeling nie je ani lacny:D...tak ale .ebat sa stale s vyrazkami...uz mam z toho sive vlasy:)

jajinka33

kamides, neviem akú formu akné máš, ale ja som mala snád už všetky druhy.. :-/
a pijem teraz hlavne v tomto období na prečitenie žihlavový čaj, ale z natrhanej žihlavy!
a pomohol mi chemický peeling! síce som sa po tom lúpala, ale už to je cca dva mesiace, čo som tam bola, a urobili sa mi asi len 3vriedky :) takže oproti tomu, čo som zažívala predtým, že každý deň som sa zobúdzala s "novým kamošom" na tvári, to je nič ;)
btw. posledné roky som s akné nič nerobila,priznávam, žiadne mastičky, nič som si na to nedávala, som sa s tým zmierila, ale moja teta mi povedala, nech vyskúšam chem.peeling.. reku ok, za to nič nedám a vyšlo to :)

cappy_

mne napriklad pomohlo kazdy druhy den si davat masku z drozdia a medu....a kazde rano a vecer sa umyvat repikovym cajom...tie soamriny od koznej som vylucila...okrem differinu, lebo ten je na taku ako podkoznu krupicu,a nastatsie zabera teraz