Pravidelná strava - 5x denne

Príspevok v téme: Pravidelná strava - 5x denne
Eternity

Pred troma dňami som sa odvážila a váha mi ukázala prvý krát v živote trojciferné číslo..skoro som odpadla a odhodlala som sa že to musí ísť dole..Nejak extra sa neobmedzujem,stravu som si rozdelila tak,že jem okolo siedmej,okolo decviatej,okolo pol jednej ,tretej a pred piatou-a po piatej nejem...pijem vela vody a jem vlakninu v talbetkach,aby som necitila pocit hladu...no aj tak sa bojim,že na mna počase príde "vlčí hlad"a naservírujem si aj chladničku...Mám len 15 rokov,no tragické je,že som sa snažila schudnut od svojich 9 rokov čo chodím na endokrinologiu,a taktiež somsem písala s hmotnosťou ale o 40 kíl menšou...Máte nejaké tipy alebo triky,aby som necítila hlad??....snažim sa stiahnut si žalúdok,jem menšie porcie...myslíte že to pomôže?...

bubinko83

eternity ja pokial som sa liečila na zniženu funkciu štitnej žlazy som bola štihla a teraz mam zvyšenu funkciu štitnej žlazy a neschudla som nič.Si predstav.Ja si myslim že v 80% je to hlavne o psychike a ostatok je normalne jest a neprejedat sa.Jest male a nzkokaloricke porcie.Aj ja jem 5x za den ale v malych davkach a skoro žiadne sladkosti.Praktizujem to len tyžden neviem či som schudla ale citim sa uplne super.A neviem kto ti to tu pisal ale to nejest po piatej je hovadina.Jest pri chudnuti musiš,lebo ked neješ telo uklada aj to malo čo zješ!

A-Z

Nooo, Eternity,
tvoj jedalnicek vyzera veru fajn :).
Len mala poznamocka: Ovocko by si mohla bastit s bielym jogurtom alebo tvarohom, nie je dobre jest ovocie samotne (- cukry sa skor ulozia do tuku). A syrova omacka - ak bola z tucneho syra + este nejakej smotany, tak eee, alebo aspon len vynimocne.

Eternity

delhpia
bola som už ako 8 ročná-diagnoza-znížená fukncia štítnej žlazy,a ešte nejaký zápal štítnej žlazy.beriem na to euthyrox...

Eternity

Ahojte baby :)
no takže včera môj jedálniček:okruh chleba(celozrnný) s kapustovým šalátom plus uvarené vajíčko,na desiatu som si dala 100 g odtučneného tvarohu so škoricou a kakaom ale bez cukru plus jahody.na obed trochu tých halušiek čo nám ešte ostalo,no na olovrant som jedla výživu s orechami...bola som predvečerom prejst,tak som si nakupila nejaku zeleninu a ovocie...takže na večeru som si dala zase také malé vajičko so hlávkovým šalátom...
DNES-na ranajky som si pokrájala banán a polku ananásu(je to dost,ale už zajtra dobrý nebude),na desiatu som si dala štvrtku ananásu,a na obed som si pripravila šalát so sojovym masom,paprikou,uhorkou,a troškou cestoviny,a poliala trochu syrovou omáčkou...ale takou dietnou,aspon sa mi tak zdalo :D...ale obed si dam az o jednej alebo tak...

usiko

zaklad na chudnutie je jest len vtedy, ked pocitujete hlad /hladom myslim ked nemate v zaludku nic, aby sa vam strava nemiesala zbytocne a nekysla/...ja to robim tak: mam delenu stravu uz 12 rokov a jem LEN vtedy, ked MAM PRAZDNY ZALUDOK, teda ked si , s prepacenim, odgrgnem, tak necitim jedlo.....vtedy sa napapam....kedze kombinujem jedlo tak, aby som nekonzumovala naraz stravu bohatu na bielkoviny a sacharidy, tak zasadne nekombinujem polievky s druhym jedlom, aby mi to v zaludku nehnilo......ak by som mala jest polievku, tak po nej pockam tri/styri hodiny, kym mi vytravi a potom si dam druhe jedlo.....a takto nemam problem mat hlavne jedlo dna vecer o osmej, pretoze viem, ze nepriberiem....

....nenajest sa do prasknutia, ale len tak, aby si sa dobre citila...a ak chces chudnut, tak jest jednoduche jedla, teda napriklad tie halusky vobec nie, lebo to uz je cesto doma robene, a tazke na zaludok...radsej si napr. daj celozrnne cestoviny napriklad s nakrajanou cervenou npaprikou, kukuricou, zamiesaj kysluy smotanu so znizenym obsahom tuku, dochut solou a korenim a mas perfektny obed...samozrejme bez polievky...

...takto schudnes urcite, takto si ja udrziavam stalu hmostnost uz tych 12 rokov, dokonca som tehotna a pribrala som zatial iba kilo /som vo 4 mesiaci/.....a inak, velmi dolezite je vyprazdnovanie, teda MUSIS ist na velku potrebu kazdy den, aby ti potrava nehnila v crevach a nepustala toxiny do organizmu.....takze treba jest taku stravu, aby si mala pravidelnu stolicu denne./aj viackrat denne/

...inak, ked nejes mliecne vyrobky, nahrad ich sojovymi mliekami a jogurtami a smotanou, maju v BALA supermakketoch...

A-Z

Pripajam sa k postrehom xble ble. A myslim si, ze do tvojho stravovania by si mohla vniest trosku systemu, pravidelnosti a trosku toho "rozmyslania" co dobreho, zdraveho ale nizkokalorickeho si zobnut :). Zatial mi to pride, nic v zlom, chaoticke a "zbodnem co mam po ruke".
A konkretne: Zvykni si na 3 hlavne, vacsie jedla (ranajky, obed, vecera).
R - su v podstate fajn, cornflakes mozes striedat s ovsenymi vlockami, urcite navrhnujem aj s mliekom al. bielym jogurtom + orechy natural, inokedy ovocko ake mas rada (napr. jedno nakrajane kiwi, par bobul hrozna, jahodky, maliny...). Al. tmavy, najlepsie celozrnny, graham chlieb (syrokrem je uplne nevhodny - vela tuku a soli, rovnako ako tavene syry), k tomu 2 kolieska hydinovej sunky, moze byt nizkotucny tvrdy syr, a hlavne zelenina.
O - co mas navarene, ale mensia porcia, pridaj zeleninovy salat - peknu porciu :).
V - rozhodne sa vyhni sacharidom, t.j. ziadne cornflakes, chlebiky, cestoviny a pod. Zeleninka cerstva napr. s cottage syrom, tvarohom niecim ochutenym (bylinkami, cesnakom...), tuniak, sardinky vo vl. stave, tofu, vajicko..., cize nieco blielkovinove.
No a na desiatu a olovrant: ovocko s bielym jogurtom, acidko s kuskom knacke, graham rohlikom, celozrnnym chlebikom + zeleninka, krajec s chlebika s tvarohovou pomazankou (roztieratelny nizkotucny syr s nasekanou pazitkou, fantazii sa medze nekladu :) alebo schrumnut velky kalerab a pod.

Sladkosti skus nahradit niecim zdravsim, napr. ako uz bolo spominane, ovockom, jogurtom (nie smotanovym), alebo "zdravsie" sladkosti ako 70 a viac %-nou cokoskou, par kusov piskot, musli tycka bez cukru a polevy (ta poleva je len stuzeny tuk).
No a este k tomu metabolizmu, zrychlis ho:
- pravidelnym jedenim - v odstupoch najviac 3,5 hodiny medzi jedlom (po 4 hodinach sa metabolizmus spomaluje),
- velmi dolezite su ranajky do hodiny od zobudenia; nastartuju metablizmus po dlhej noci "hladovania",
- tym pravidelnym jedenim ho udrzujes na plnych obratkach, cize ti spaluje kaorie pocas celeho dna (cize ziadne nejedenie po piatej, lebo uz zacne setrit energiou a ukladat...),
- pravidelny prijem vhodnych tekutin (bez cukru) a cca 3l,
- v neposlednom rade pohyb.
(Hmmmm. Fakt ti odporucam nastudovat si nieco o racionalnej zivotosprave, o zdravom chudnuti, o potravinach, o ich zlozeni, kalorickych hodnotach, ten cas za to rozhodne stoji! A pomozes si tak zdravo schudnut, a nie dalsie roky len chudnut...).
Drzim palce!