Je mozne, ze mam boreliozu?

Príspevok v téme: Je mozne, ze mam boreliozu?
eskimo

Koncom roka 2009 mi robili na internom vysetrenie krvi na infekcne choroby a zistili mi "anti borelie IgM reaktivne (t.j. ani pozitivne, ani negativne)", zaciatkom roka 2010 mi to vysetrenie robili opat a vysledok bol "hranicna hodnota". Lekarka povedala, ze ten vysledok je asi skresleny a ak nemam klinicke priznaky (vyrazne zacervenanie) nema vyznam ma posielat na infekcne, lebo aj v minulosti takychto pacientov z infektologie posielali prec, pokial nemaju klinicke priznaky boreliozy (a ja sam som tiez pocul, ze ten krvny test na boreliozu je velmi nespolahlivy). Poslednych par tyzdnov (april-maj 2010) vsak pravidelne citim sice kratke ale pomerne intenzivne bodave bolesti v roznych castiach tela (klby, lytka, krcna chrbtica, prsty na nohach, zuby) a rozmyslam, ci to predsa len nie je borelioza. Nikdy som si nevsimol, ze by ma ustipol kliest, ale pravidelne chodim do lesa a tak nevylucujem, ze som to prehliadol (hoci sa natieram repelentom). Zvysenu teplotu v poslednej dobe nemam, skor naopak (v minulosti som sice mal, ale nikdy som to nedaval do suvislosti s podozrenim na boreliozu a zrejme to ani nesuviselo).

Bol by som rad, ak by mi niekto kompetentny vedel poradit, ci to moze byt borelioza, ci mam ist opat k lekarke a ziadat dalsi test, alebo si robim zbytocne starosti? Okrem vyssieuvedeneho mam aj ine diagnozy (uz niekolko rokov benigne zvyseny bilirubin (50-70), alergiu na prach - nic z toho mi uz ale v sucasnosti nerobi problemy a nemyslim, ze by to s tymi bolestami mohlo suvisiet - okrem toho mi minuly rok zistili mierne zvysenu hladinu AFP (alfafetoproteinu) - pricina sa nenasla).

Vopred dakujem za vsetky dobre rady!