Zaludocna, crevna nervozita

bla

ja som momentalne tahal nocne tam som si dal asi 15 poharikou fanta asi 2 dni takto potom si dam obed a vecer som si dal nieco sladke a nejak mi je na p strasne ma boly brucho uplne mi netravi zaludok v stolici mam ce4stve kusky masa, mam vetri perma mam tazke viecka uplne citim na ociach nejaku pliagu v sebe ja som neurotik mam tetaniu, vraj , mno :D uplne vetko ma boly klby krk.uplne sa citim na nic a snazim sa davat si aj vlakninu napr aj decku vyzivu a nic ovocie , nejak mi je ,, sa bojim ze mam nador al co bol som na gastre rob aj biopsiu ,,a nic ze som ok ,,ale tak svk ,, to musim brat z rezervou

vašo

mávam žalúdočnú nervozitu z ktorej mi velmi
rýchlo trávi že je to úplne silno počuť
a som úplne vyhladnutý môžem pojesť hoci čo
do prasknutia zle od žalúdka mi neni,ale
o chvýlu som hladný , hlavne ak som nejako
psychicky vytažený napr.pri nejakej práci na PC teda pri nejakej duševnej námahe
pri fyickej námahe sa to vôbec neprejavuje
teda nevyhladnem tak rýchlo
prosím o radu na tento problém

rybizla

ssssa
no ja mám tiež tento problém večné hnačky striedavo zo záchou tráviace problémy a ktomu plus nervozita a depresie.ak sa spoja tieto dva druhy fyzické a psychické tak to vie riadne človeka zložiť.a ja viem o čom hovorím.Ja by som ti tiež odporučila návštevu u gastroenter. a potom ak nepomôže aj psychologickú pomoc a tam ti dajú vhodné lieky príp.dalšiu liečbu.ak nechceš ísť tak môžeš vyskúšať volnopred.lieky proti hnačke najlepšie sú imodiu plus to zaberá velmi rýchlo,a pri nervozite lexaurin alebo persen čo je lepšie lebo je na prírodnej báze.a nie je návikový.ak ti ani toto nepomôže tak nemeškaj a hned utekaj k psychiatrovi lebo to môže byť naozaj velmi vážne a je lepšie to podchytiť včas.aby nebolo neskoro.

radca

Aloe Vera Drinking Gel, ale musí byť certifikovaný IASC a skús probiotiká, ktoré sú v enterických kapsuliach, to znamená, že sú chránené voči pôsobeniu žalúdočných kyselín a dostanú sa presne tam kam majú, do čreva. ProBiotic 12

Tonnie

Mala som ten isty problem, a beriem antidepresiva a anxiolytika. Najviac vsak pomahaju tie anxiolytika, napr. Lexaurin, Frontin, je to psychickeho povodu akonahle som prezila nejaky stres alebo som sa niecoho bala hned som musela bezat na zachod, teraz je to nastastie v pohode, pa

ivana4837

Ahoj ssssisa,

ako som ti napísala,aby si skúsila tie probiotiká zabudla som v tom príspevku dopísať,že je treba absolvovať predovšetkým vyšetrenie na gastre.Vylúčiť najprv závažnejšie ochorenie,nie spoliehať sa na 2roky staré vyšetrenie!!!

Mne sa výsledok na gastre zmenil po mesiaci,behom dvoch rokov sa nielen u teba,ale u každého a pri akomkoľvek ochorení môže totálne zmeniť situácia.

Ja som bola na gastre celkovo 5x a z toho 3x mi našli helicobakter pylori.Nie vždy sa na prvom vyšetrení podarí zistiť ochorenie,stáva sa,že vyšetrenie sa musí opakovať.Kamarátka mala neustále bolesti a žalúd.vredy jej zistili až na 3x,lebo ich mala maličké a vraj boli na takom mieste,že neboli vidno.

Jednoducho musíš prísť na dôvod prečo máš tieto problémy a ak výsledky gastra budú opakovane dobré,tak skús tie probiotiká a samozrejme vhodné stravovanie.

Ja ako som už mala opakovane gastro v poriadku,ale hnačky a bolesti pretrvávali,tak mi odporučil gastroenterológ zmenu stravy a tie probiotiká ako doplnok,lebo na veľa probiotických nápojoch (produktoch) to je iba napísané,ale skoro žiadne živé kultúry neobsahujú (iba reklama).
Samozrejme u mňa je to aj psychický problém,lebo trpím PP.Odkedy užívam probiotiká a zmenila som stravu však môžem aj normálne fungovať,predtým som bola stále strčená na WC a myslela som,že sa už fakt zbláznim,keď to zo mňa nešlo spodom,tak som zase zvracala...ten strach niekam vôbec ísť...

NEPODCEŇ TO!!!

ssssisa

bejbina
na gastre som uz bola vsetky testy som mala v poriadku sice je tomu uz 2 roky ...ale myslim si ze by mi uz vtedy nieco nasli a ako ty zistili ze to je ten pankreas