Ženská obriezka

Príspevok v téme: Ženská obriezka
mnamka257

Tuto temu som zalozila preto, pretoze len malo ludi o nej nieco vie. a myslim si ze by o tom mali vediet pretoze je to nieco hrozne. v skratke vysvetli co to vlastne je , pre tych co o tom este nepoculi: vykonava sa vacsinou v Afrike, ale rozsilrila sa aj na ine kontinenty. cize-dievcatam od 4 do 14 rokov stare zeny zaziva s hrdzavym kusom zeleza odrezu male pysky, klitoris a velku cast velkych pyskov a ostatok zosiju´tak, ze najprv trnmi z rastli spravia diery do masa, aby tadial prepchali nit.potom dievcatu zviazu nohy a mesiac ho tak nechaju na pusti same a nosia mu len vodu a potravu, aby sa rana zrastla.pri zosivani nechaju len maly otvor na mocenie a vytekanie menstruacnej krvi.pred sexom muz zenu rozreze a potom do nej vnikne a az do porodu ju znova zasiju.robia to preto,aby ochranili zenam panenstvo, a preto lebo si myslia ze zene, ktorej sposobuje sex radost nie je dobra a tiez preto lebo si mysli ze zenske pohlavne organy su skarede a preto ich musia obrezat.vo viacerych statoch tento masaker uz zakazali, no aj napriek tomu sa vykonava.viem, ze tymto to nezastavim, ale aspon sa o tom dozvie viac ludi.a cim viac ludi o tom vie, tym lepsie.

aneti7

Ahojte, ja som o ženskej obriezke už tiež veľa počula a čítala. Je to hrozné, že ľudia aj v dnešnej dobe niečo takéto vykonávajú. Je už veľa štátov, kde je ženská obriezka zakázaná, ale aj napriek tomu sa tam vykonáva a to za otrasných podmienok. Je to barbarstvo a pre dievča neuveriteľné utrpenie, nehovoriac o tom, že veľa dievčat na to aj umrie kvôli infekcií. Ľudom čo to vykonávajú by som odrezala obe ruky...a to by bol ešte mierny trest. Nepochopím ani rodičov, že to svojim deťom urobia...najmä matky, ktoré si cez to prešli.

MackaVoVreci

ahoj, som rada, ze si otvorila tuto temu. ja o zenskej obriezke viem a tiez ju pokladam za nechutnu a nehumannu. zakaz by sa mal kontrolovat a porusenie trestat, tak ako su trestane dievcata. krutou bolestou a utrpenim. naozaj nepochopim, ako to mozu zeny robit zenam, ved samy zazili tu bolest...