Plastika nosa

Príspevok v téme: Plastika nosa
ania

ahoj...mam kryvy nos a obcas ma to velmi trapi.inak s vyzorom nemam moc problemy.Myslim si ,ze som celkom pekna baba.momentalne mam priatela uz 2 roky.som mu hovorila,ze by som chcela ist na plastiku,ale on na to nechce pristupit.Vzdy mi povie ze mam miluje taku aka som a nechce aby som sa menila..som samozrejme rada,ze je takyto,ale ten hrbolcek na nose ma velmi trapi.vsak to neni az taky velky zakrok..

doremi

ANONYMOUSSY:ja som bola na opke 14.7.,teda dnes mam 5.den po.nos mi robili v lokalke,lebo som mala previs na spicke,teda predpokladam ze aj ty budes mat lokalku ked mas nos dlhy,no neviem,mozno sa mylim.a keby som ti mala opisat svoje pocity po a pocas operacie,aby som bola naprosto uprimna,nie je to to najprijemnejsie co som kedy zazila,ale da sa to vydrzat. keby som ti povedala ze to bolo v pohode tak by som asi klamala,ale pre mna na 100pro ostane ovela neprijemnejsie napriklad navsteva zubara :-)a ked mas nos inak pekny,teda ze chrbat nosa je rovny ani nemas previs na spicke ako som mala ja,tak ti defakto nema co na nom pokazit a mozes z toho len profitovat.

doremi

MIRIAMUS:no ano ,oprava je zadara.aspon u vacsiny chirurgov je to tak.a co na ten opuch?no ja newiem,ja h uz mam celkom fajn,ale skus este inde pozriet na ine stranky,napr.na babinet,....,hej a este som niekde citala ze pomaha fastumgel(vies to co isla raz ta reklama v telke na to).a mam este nejaku tu otazocku na teba...teda ze kto ta operoval to je 1.,...,no a este ze kedy si mozes po opke umyt vlasy,lebo som citala ze sa mozu umyt vlasy ale nie v predklone ale v zaklone,...ta to budem cvicit pred tym umyvadlom ci ako to je vlastne??? bo chapes uz mam nevy na toho mojho chirurga ,furt ked sa ho nieco opytam mam pocit,ze si o mne mysli ze mi sibe ...no a dufam ze osprchovat sa mozem normalne,bo nicmi o tom nepovedal a teda ved hygiena kazdy den je zaklad :) joooj ,mna z neho raz tresne! :(

miriamus

anonymoussy: Ja som 10.den po opke a ani jediny krat, ani jeden den, ani na jednu chvilu ma nostur nezabolel...naozaj!Vobec to neboli, nic sa neboj.Ja som bola v celkovej narkoze-lahla som si na operacny stol, uspali ma a uz som sa len o 2 hodiny zobudila s novym nosom,ani som nevracala ani mi nebolo zle z narkozy...krasne asi 10-15 minut po opke som sa zobudila a vsetko bolo ok.Dolezity je dobry anesteziolog, aby vedel presne vypocitat davku podla konkretnej vahy pacienta.Ja som mala samotnu opku aj teraz cely cas po nej bez komplikacii..Na lokalku by som sa ja osobne bala, to by som nesla, radsej som to cele prespala :) sledovat celu operaciu, vnimat to...ano sice to tam je umrtvene a necitis bolest,ale na psychiku-vnimat celu operaciu, ze aaa prave ma operuju, boze kolko este a ktovie ako to vyzera a co prave so mnou robi. A hlavne som chcela povedat to najdolezitejsie na zaver-pokial mas komplex z nosa a dlhodobejsi, nemas co vahat!! Preco si nepomoct, ked je to mozne, napr. ja som vysoka a nie som z toho nadsena, ale musela som sa s tym zmierit lebo to proste nikdy nezmenim....ale nos si mozem zmenit, mozem sa okraslit podla mojich predstav a bude sa mi zit lepsie,takl preco do toho neist?Urcite ta neoskaredia operaciou...Je to investicia do celeho dalsieho zivota.Preco sa trapit s tym, co vies, ze je mozne zmenit a byt stastna?A na reci inych ludi nedavaj, mne tiez hovorili-aale co naco vymyslas? ved si ho mala dobry bla bla..ano oni to tak mozno vnimaju, ale tu ide o subjektivny pocit cloveka, ako sa ti zije vo SVOJEJ kozi, ako sa citis ked sa SAM NA SEBA pozries v zrkadle...proste tu ide o teba, nie o okolie...Tolko moj nazor :) Sup do toho!

miriamus

takze to, co ti dal pod nos ten prevez alebo lepku alebo ako to nazvat, tak to nie je fixacia, to je len na zachytenie krvi, ktora by mohla tiect prve dni po opke este z nosa...ja si to tak myslim. Takze sa neboj, ze to bola fixacia a teraz ti nic nefixuje nos :)Hadam uz len ti nasi lekari vedia, co robia, no musime len verit :)Ja mam teraz len strachy z toho opuchu..hlavne medzi obocim ta oblast je velmi opuchnuta a cely je proste tucny ako uhorka, sice nemam uz hrb ale zatial vyzeram hrozne,baby pisu, ze opuch trva aj 2 mesiace, no to snad nie, ved to bude katastrofa, mam ho este vacsi ako bol tym ze je napuchnuty ani sa nepozeram do zrkadla, lebo mam depku. Ale mam 10.den po opke, ja veriiiim, ze mi to urcite velmi odpuchne :(( Lebo ta spicka mi nepripada moc zuzena, aj ked som mu to hovorila...a druhykrat nechcem uz ist na opku preboha, znova to vsetko absolvovat a najma-financie...ale nie je oprava zadarmo?

miriamus

Doremi, neboj sa nic :) tebe ked robil len spicku, tak je to uplne iny pripad ako ja...ja som mala preto sadru, lebo mi daval dole kost-hrb.To je vacsi zasah a nostur je vlastne cely zlomeny, vies si predstavit to ako po bitke s niekym keby ti zlomi nos...ja to tak chapem, a preto musi byt sadra.Tebe ked len makku spicku, tak jasne, ze ti netreba vooobec sadru :)a ako to vyzera?je to taka mala biela sadra, oni ju maju uz dopredu pripravenu vytvarovanu na tvar nosa a len mi to prilozili a prelepili paskou. Vyslovene na tu kost...takze ty sa neboj, je uplne normalne ze mas "len" prelepenie,na makke casti to tak ma byt.Co sa tyka tamponady,tie prve 3 dni po opke co som ju mala v nose,tak + som mala aj tam dole medzi spickou nosa a vrchnou perou este taky obvaz prelepeny, aby zachytil krv, ktora by pripadne pretekala z tamponay v nose. Ale ty sa neboj, lebo krv podla mna ovela viac tecie, ked robia s tou kostou, len spicka je maly zasah a preto ti to lekar aj tak skoro vybral..a asi si malo krvacala, videl, ze je to ok, tak ti to dal prec.Neboj :) Si v norme, vsetko je OK.

doremi

miriamus?aku sadru mas na mysli ty?ako to vyzeralo,teda ta sadra?lebo ja mam na pocudovanie iba take lepky,to je akoze fixacia,ale mam iba hore na vrchnej casti nosa,tie co som mala zo spodu nosa mi lekar dal dole ked mi vyberal tamponadu z nosa teda hned na 2. den po opke.ach boze!!!!! anie je to velmi skoro?,???sice mam spicku robenu ale nie je pod nou fixacia!je to normalne?tiez som nechapala preco mi ju dal dole takto skoro...mozno preto lebo mi robil aj prepazku.teda dal mi ju asi tak aby mohla drzat spcku nosa aby nespadol,ale aj tak sa mi to vsetko vidi velmi skoro......oooch boze moj!!!!!ta to ked biudem mat znova tu spicku taku spadnutu ako predtym ta som fakt zbytocne sla na tu opku:::(((

anonymoussy

Ahojte kocky, toto je moj prvy prispevok::-)a problem s nosom mam uz od puberty, nie je tučný, ani hrbolatý, ale dlhý.Vzdy som s tym bojovala no oklie ma odradza od toho , bola som uz aj na vstupnych vysetreniach, no potom som sa sama zlakla.
Po mne sla na opku moja kamaratka, ktora sa z tych bolesti nervovo zrutila...takze ja fakt neviem,ked vas tu takto citaqm, som odhodlana,ale potom mi pride na rozum xpripadov ktore skoncili zle...neviem, poradte mi

miriamus

a este nieco :)mne dali dole sadru na 8.den po opke a uz nic ine...nemam si ho ani prelepovat, proste nic mam ho holy. je to normalne a OK? lebo som citala, ze fixacia sa nema zanedbavat, je velmi dolezita a mala by byt 2 tyzdne po opke. A ja na 8.den..Snad je to ok, co myslite? Lekar mi povedal na moje cudovanie sa, ze uz nos budem mat bez lepenia tak skoro, ze: Mate ho uz dobry tvrdy, netreba ho lepit....:) mate niekto takuto skusenost? dufam je to ok.dakujem moc za info!!

miriamus

Doremi, tak som sa dobre nasmiala s tym kontrastom :) ale ta zlta je docasna, to je uplne jasne,neboj.Ja mam zlte pod ocami :)Ty mas 4.den po opke a uz nemas na nosiku nic-ziadne prelepenie, ked uz vies ze je zlty?
Dakujem ti velmi pekne za povzbudenie,tej psychike urcite verim, len je to tazke,nemozem sa teraz pozerat moc na seba, lebo je mi do placu...:(verim ze zatial a naozaj o ten tyzden-2 bude mensi..Ja ho mam spredu nieco ako Jenifer Aniston, tiez ho ma taky tucny.Doktorovi som vravela nech mi uberie z tej tucnej spicky, nech ho proste zuzi, lenze on ho zuzil asi len trosku:(ani to neni vidiet, spredu som to iste...:((( a na opuch si davas nieco? Ja akurat prikladam repikovy odvar trosku.Neviem ci to pomoze....

doremi

zuzkabluzka:dakujem za reakciu ,upokojila si ma,mne doktor nic take nepovedal ale ani celkovo ma velmi nepoiformoval (iba o priebehu operacie). a na tu 2.temu musis byt asi registrovana :)