Cvičenie a alkohol

doubledog

-zvysena proteosynteza (tvorba svalov) trva max. 48 hodin po cviceni
-alkohol proteosyntezu skoro uplne zastavuje, aj ked samozrejme, zavisi od mnozstva

zaver si vies spravit sam

Laco24

vravím že som o tom len počul a neviem čo na tom je pravda... ale s tou proteosyntézou som si istý, o tom som čítal seriózny článok :-)

0vecka

2 laco s tou opicou a tyzdnom to je uz samo o sebe nezmysel pretoze netusis ako chlapec cvici ani aka opica to je ... moc tomu neverim .... takisto sa hovori ze tyzden necvicenia ta posunie o dva tyzdne dozadu co je uz uplna somarina lebo z vlastnej skusenosti viem ze tyzden oddychu ma vecsinou velmi pozitivnu odozvu :)

Laco24

alkohol spomaľuje až zastavuje proteosyntézu, teda z toho vyplýva že ti svaly veľmi neporastú. a rozpráva sa že jednou opicou ako by si vymazal odcvičený týždeň. neviem či je to naozaj až také vážne ale za zmienku to asi stojí a porozmýšľaj, čo spraví tých pár pív

0vecka

podla mna kludne chod ak xces teraz len zacinasw je to jedno a nema zmysel a teraz uz vobec nie cvicit tak aby si vyplul dusu :)

pasfjôae

no praveže som rano cvičil....vyplul som skoro dušu..... a chcem si isť teraz trochu vypiť.... tak neviem či mam abo nie... len dva tyždne cvičim...mam doma stroje...tak som sa rozhodl individualne...

0vecka

ja som nad tym tiez volakedy rozmyslal ...

zalezi asi kolko toho vypijes ... a hlavne ako sa citis na druhy den skratka ak sa priotravis alkoholom a telo ma co robit aby ta udrzalo pri zivote tak z teba asi rambo nebude :)

ale cital som take veci ze aj par piv ti moze zastavit rast svalov a taq ale neverim tomu....