strabizmus-škulenie

mialan

Ahoj ja som bola operovana ako dieta vtedy som rpiserne škulina na lave oko smerom dnu operacia pomohla no nie uplne ale rozdiel velky už mi ubieha len minimalne ale ked mam okuliare vobec

hmmmmmmmmmmm

sosovkaa len som tym chcela povedat,ze ak je pricinou napr silna tupozrakost /amblyopia/zabiehajuceho oka, tak vysleok trvaly s vacsou pravdepodobnostou nebude, to oko si najde svoju cestu spat.zavisi ako dobre vidis na zabiehajuce oko.

eye

Technika je sice ina, po operacii budes mat oci pekne rovne, ale nikto ti zaruku z dlhodobeho hladiska neda, lexum dava len 2 roky a to len raz, ked oci nespolupracuju tak sa nic garantovat neda a ked oko skuli tak takmer urcite nespolupracuju.

???

Áno mám v pláne sa dať operovať len musím ísť najskor zarobiť:-) a píšu tam že to robia nejakou inou technikou a je tam aj na to záruka tak to v najbližšej budúcnosti skúsim

???

Ahoj sa som bola operovana v šiestich rokoch v LM ale aj tak mi to oko ubieha keď sa naň nesustredim a doktorka mi povedala že keby som sa dala znova operovať tak mi môže ubiehat do druhej strany, ale objavila som jednu kliniku v CR ich stránka www.lexum.sk len operácia oboch oči stojí 25000 veď tak skús zavolať a informuj sa

šošovka

hmmmm

tak ale teraz som nepochopila ,da sa alebo neda sa zbavit pomocou operacie natrvalo neskulenia ka?ja ho nemam velmi skulave...operacia pred rokom mi pomohla uz skuim menej

hm,mmmmmmmmm

sosovkaa, zalezi od toho co je pricinou zabiehania oka a aka zla je "refrakcna' chyba zabiehajuceho ocka.najcastejsou pricinou je tupozraksot, cim tazsia,tym vacsie zabiehanie oka.ak ide o slabsiu formu, a operacia sa vydari, vtedy moze dojst k trvalemu odstranenisu zabiehania oka,avsak aj v takom pripade moze z casu nacas zabiehat, hlavne pri unave oci.