ako si rozdelit cvicenie?

Príspevok v téme: ako si rozdelit cvicenie?
tvixa

Nasiel by sa tu niekto, kto by mi poradil, ako si mam rozvrhnut cvicenie pocas tyzdna?
Viem, ze to treba nejako striedat, ale netusim, ako to skombinovat, aby som striedala aj kardio, aj posilovanie, a zaroven precvicila vsetky partie tela, pricom treba dopriat svalom cas na regenaraciu.

Vecer si chodim zabehat, obcas cez vikend do posilky alebo plavarne. Ale rada by som mala nejaky system. V robote som od 8:00- 17:00. Na rano by som nerada zaradila beh, vyhovuje mi vecer, plavaren je malo obsadena cez vikend okolo obeda. Do fitka mozem ist kazdy den po robote (pripadne rano na pol hodku). Co by ste mi poradili? Co mam kedy cvicit, na akych strojoch, aky druh sportu v ktory den? Mam 22 a potrebujem schudnut, nie nabrat svaly. Dakujem za rady.

A-Z

Ja by som ti poradila nasledovne:
Velky doraz na stravovanie, ak chces schudnut, pretoze 70 - 80% je v strave.
Co sa tyka pohybu, najlepsie sa chudne pri tzv. aerobnych sportoch = vo vacsej miere sa do spalovania energie zapaja prave tuk. Su to napr. beh, plavanie, takze vyborne robis :), dalej korcule, aerobik, bicykel.
Pri anaerobnych sportoch, kde patri aj posilka, sa chudne tazsie. "Dvihat zelezo" je skor na spevnenie svalstva (urcite! sa neboj naberania svalov, to zdaleka nie je take jednoduche). Cize v posilke sa chudne tazsie. Ked sa tak rozhodnes, treba tzv. kruhovy trening, cize cele telo, precvic vsetko s min. zatazou a viac opakovani. Medzi jednotlivymi cvikmi ziadne prestavky. (Ak si zaciatocknik, rozhodne by ti mal niekto vysvetlit, ako spravne cvicit na jednotlivych strojoch, ako s cinkami, ako dychat, aka technika prevedenia cvikov atd.)
Cvicit by si mala 3 - 5x do tyzdna, napr. 3x aerobka, 2x posilka. Alebo 4x do tyzdna aerobka (teraz je na to paradne pocasie, da sa vonku), a az o par mesiacov, kedy uz budes schudnuta, pridas posilku. Aerobku urcite v trvani 1 hod a miernym tempom (nie do max. zadychania).
V posilke si daj na zaciatok 10 - 15 min stacionar na zahriatie, na zaver strecing.
Ci rano alebo vecer uz zalezi na tebe, cvicenie rano na lacno je silno individualne, niekto zaznamal lepsie vysledky, ini vobec. Mozes teda kedykolvek, ako uz bolo povedane, zalezi na dennom vydaji energie a je jedno, v ktoru hodinu (no a samozrejme na prijme energie - jedalnicku tiez velmi zalezi).

ina_ingrid

nechcem sa ta dotknut, ale za polhodku v posilke 4x do tyzdna svaly nenaberies :D proste na to ako zena nie si stavana

ale ked mas malo casu na posilku, povedzme taku hodinku, tak kardio cca 20 min daj radsej po posilnovackach, t.j. na koniec treningu...netreba zabudat sa rozcvicit

vacsinou sa cvicia nohy samostane+k nim brucho, samostatne chrbat+biceps/triceps, ramena+b/t, prsia+b/t, brucho mozes aj zakazdym...na tele telo kruhovy trening, pokial mas taku moznost, oslov niekoho skusenejsieho, osobneho trenera a pod, lebo inak je mozne, ze vysledkov sa nebudes vediet dockat a odradi ta to

ina_ingrid

nechcem sa ta dotknut, ale za polhodku v posilke 4x do tyzdna svaly nenaberies :D proste na to ako zena nie si stavana

ale ked mas malo casu na posilku, povedzme taku hodinku, tak kardio cca 20 min daj radsej po posilnovackach, t.j. na koniec treningu...netreba zabudat sa rozcvicit

vacsinou sa cvicia nohy samostane+k nim brucho, samostatne chrbat+biceps/triceps, ramena+b/t, prsia+b/t, brucho mozes aj zakazdym...na tele telo kruhovy trening, pokial mas taku moznost, oslov niekoho skusenejsieho, osobneho trenera a pod, lebo inak je mozne, ze vysledkov sa nebudes vediet dockat a odradi ta to

mate59

Myslím, že pohybovej aktivity máš dosť, neviem ako dlho a koľko beháš,plávaš,ale asi by si mala prehodnotiť tvoje stravovanie, príp. ho upraviť.Ak bude príjem kcal menší než výdaj, pôjde ti schudnutie o to ľahšie.

sway

Daj si kardio 20 minut pred a po cviceni.Navstiv posilnovnu aspon 4krat do tyzdna a ak cez vikend pridas plavaren,nic tym nepokazis.