Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zajtra idem na Kolonoskopiu

Príspevok v téme: Zajtra idem na Kolonoskopiu
fnuky

... a strasne sa bojim, aj vysledku aj vykonu. Mam 23, a aj ked som presla uz vseliakymi vysetreniami tohto sa asi bojim najviac. Mam vsetky priznaky rakoviny, ale vsetci vravia, ze nemam panikarit, ze urcite mi nic neni a, ze to moze byt aj nieco ine. Ani neviem, co mi mozte poradit, ale chyta ma panika tak se pisem asi preto. Myslite, ze nejaka choroba moze mat podobne priznaky ako tato zakerna choroba???? dakujem

jajkafr

brieta
som silná alergička po liekoch od bolesti dostávam väčšinou astmatický záchvat alebo anafylaktický šok bála som sa aby som ho nedostala aj vtedy tak som si nedala pichnúť nič... pýtali sa či chcem, ale ja som nechcela... niekde to robia aj v celkovej anestéze, ale neriskovala by som zbytočne :) neviem koľko to celé trvalo presne, ale zhruba asi pol hodiny... v mojom prípade bol problém na určitých úsekoch čreva prejsť, ale nakoniec sa to podarilo :) bolesti pri tomto vyšetrení sú také ako pri črevnej kolike ak má človek hnačku alebo zastavené vetry, ale tieto bolesti niesú počas celého vyšetrenia... ja som ich cítila len vtedy keď sa nemohli dostať cez nejakú zákrutu inak to nebolelo len to bolo nepríjemné... lekár aj sestrička boli veľmi zlatí, keď videli, že ma to bolí tak prestali na chvíľu povytiahli hadičku a skúšali ísť ešte raz ... nieje to až také strašné ako som si myslela :)

brieta

a preco si si nedala nic pichnut? neponukli ti alebo ti davali a sama si nechcela?
napis kolko to cele trvalo a pod.

jajkafr

ahojte takže dnes som absolvovala kolonoskopiu nedala som si pichnúť žiadnu injekciu a nebolo to až také strašné... lekár mi povedal, že pri mojich pouzlených črevách ma obdivuje ako som to vydržala :) keď nemohol prejsť cez zákrutu v čreve trocha to bolelo, ale inak v pohode bol to len nepríjemný pocit :) takže ľudkovia držím palčeky a nebojte sa :)

jajkafr

fnuky
ďakujem... študujem ošetrovateľstvo a pri tomto vyšetrení som už párkrát asistovala a preto sa bojím asi ešte viac ako tí čo o tom nevedia vôbec nič :( ale už som sa odhodlala a možno po rokoch konečne zistia čo mi je :)

sakul87

...a ešte dopisem, ze viem cim si si presla, clovek cely zivot inak berie a vsetko si naraz ceni co naokolo ma, lebo je to celkom tiche a zakerne ked clovek si nedava pozor na svoje zdravie a na prehliadnutelne prejavy co s nimi suvisia... presne tvoj problem som mal aj mam, ale lekar vylucil nador, co ma neskutocne potesilo. Tak neboj, vsetko bude v poriadku, niekedy si hovorim ze takato revolucna udalost v zivote dokaze prilis vela veci zmenit v mysleni cloveka mozno aj cloveka sameho zmeni, lebo si 100x viac ceni uz len aj zivot samotny bez tych ostatnych a pre cloveka od tej chvile banalnych problemov. Povies si, ze ved zdravie je to prvorade, ostatne problemy nech uz su ake chcu, byt zdravy je neskutocne velkym darom od zivota.

sakul87

Ahoj, neboj :), ak ti uz toto povedali tak bude to v poriadku :) Ak by to bolo to co nechceme, urcite by ta na to viac upozornili. A mimochodom, je to mozne s tym crevom... kludne moze byt nejak zkrivene, stocene a to vsetko moze sposobovat. Dnes vela ludi prilis sedavo pracuje a pritom casto zle sedime a ani nevieme co to moze porobit, zdeformovat a tak.. Takze neboj, bude to v poriadku a drzim palce :)

kvetuskaa7

ahoj,neboj sa nicoho...ja som tiez bola na tomto vysetreni,namyslala som si uz aj taku chorobu azda,ktora neexistuje...len treba spolupracovat s lekarmi a bude vsetko dobre...drzim palce

fnuky

dakujem moc za podporu... nieco mi nasli ako nador to, ze vraj nevyzera, ale kus creva mam zhrubnuty a cast z toho kusku je aj zapaleny a napuchnuty takze bol tazko priechodny... na vysledky cakam plna strachu ach... aj ked snazim na to nemysliet

jajkafr drzim palce aj ja tebe, potom daj vediet ako si dopadla

jajkafr

fnuky
neboj nemusí to byť také zlé... môže to byť aj niečo iné... ja mám 20 idem na kolonoskopiu budúci týždeň v stredu... tiež som si toho preskákala hodne, ale tohto vyšetrenia sa bojím asi najviac :( už nech to mám za sebou... fnuky a ešte niečo nerob zbytočne urýchlene závery držím palčeky

joni_

fnuky netrap sa, este stale to nie je iste ze mas rakovinu, kludne to moze byt aj nieco ine, priznaky sa miesaju a byvaju rovnake pri vela ochoreniach, ja mam taku zasadu - ze sa nebudem stresovat a trapit nad niecim dopredu, hlavne co sa tyka vysetrenia a chorob, lebo co ak sa trapim zbytocne? a ak sa to aj potvrdi, potom bude na trapenie este casu dost. Takze hlavu hore, neboj, nemusi to dopadnut zle.