skade čerpať bielkoviny

Príspevok v téme: skade čerpať bielkoviny
pololoso

kolko denne by sme mali zjesť bielkovin? ked mam problem z mliečnymi vyrobkami a nejem maso..tak zkade? a ked chcem cvičiť ... je potrebne dvojnasobk svojej vahy prijať. čiže mam 65kg to znamena 130g denne by som mal prijať..ale neda sa to .. pri najhoršom aby som nechudol este viac tak aspon tych 100g...takto sa to neda...ledva mam 65 kg chcem sa zdravo stravovať a ani za boha pribrať

doubledog

musis okrem cvicenia jest dost bielkovin aj sacharidov.
no ked nechces jest maso ani mliecne veci, nedostanes do seba dost bielkovin.
takze s tym co najskor zacni, ak to s tym priberanim myslis vazne.

matamata

mozno keby si jedol tie mliecne vyrobky a maso tak by si nemal vahu jak nejaka baba..takeho chlapa by som teda nechcela

pololoso

0vecka a potom ako mam pribrať. ja sa za profika nepovažujem len chcem pribrať . za pomoci cvičenia. čiže nevem čo mam jesť ked stale mam smiešnych 65kg

0vecka

hmm ono tomu moc never ze 2.2g na kilo potrebujes aby si pribral ... to je udaj pre profikov a inaq nezabudaj na karbohydraty a tuky to neni len o bielkovinach.....

lDenzl

A preco nejes obcas aj maso??? Ja to uz neviem pochopit ,ze niekto nedokaze jest chude maso a ryby.Potom sa cuduj svete,ze kopec problemov.Totiz ani dnesna polnohospdarska strava uz nie je taka ucinna na dostatok potrebnych latok.

lDenzl

zhruba 0,75- 1 gram na kilo vahy .

Bielkoviny a tuky sú v ovocí a zelenine zastúpené len nepatrne. Tuky sa vo väčšej miere nachádzajú iba v orechoch, bielkovinové látky v strukovinách.

Ovocie a zelenina sú pre obsah týchto látok nenahraditeľnou zložkou dennej stravy. Jedenie surovej zeleniny a surového ovocia je pre organizmus dôležité z viacerých príčin. Núti človeka dôkladne žuvať, čo má priaznivý vplyv na chrup, ďalej zabezpečuje viac vitamínov, než potraviny upravené. Zelenina a ovocie vyvolávajú rýchlejšie pocit sýtosti.

Zemiaky u nás patria k najrozšírenejším poľnohospodárskym plodinám. Nahrádzajú viac ako štvrtinu kalorickej hodnoty stravy a sú hodnotné pre obsah vitamínov (vitamín C a vitamíny skupiny B) a minerálov (draslík, horčík, vápnik, železo).

Strukoviny (hrach, fazuľa, šošovica, sója, hrachor, cícer a iné) obsahujú veľa bielkovín a sacharidov, vitamíny skupiny B a minerálne látky, najmä fosfor. Pri príprave pokrmov treba strukoviny kombinovať s potravinami živočíšneho pôvodu (vajcia, mlieko, mäso), aby sa nízkohodnotné bielkoviny rastlinného pôvodu doplnili vysokohodnotnými živočíšnymi bielkovinami.